Takový podraz od Pána Boha jsem nečekal

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje korespondenci Viléma Přibyla s poděbradským proboštěm Františkem Lukešem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205646/takovy-podraz-od-pana-boha-jsem-nec-205646.jpg 51
Žánr
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Zámek - Josef Čejka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Takový podraz od Pána Boha jsem nečekal

milamarus
28.11.2019

,,Není třeba, abyste mi děkoval, vždyť jsem pro Vás vlastně nic neudělal. Chtěl jsem Vás povzbudit a napřímit, abyste neklesal na mysli, v tom těžkém stavu jsem Vás nechtěl nechat samotného. Ale to je přece samozřejmé a za to se neděkuje."

-----------------------------------------------------------------
Třiatřicet dopisů napsaných poděbradským proboštěm Františkem Lukešem, jež adresoval opernímu pěvci Vilému Přibylovi, kterého dne 18. března 1984 postihla mozková příhoda. Povzbudily i mě. A myslím, že to dokáží i s vámi. Proto maximální počet hvězd.
Jsou to prosté věty - vlastně často opakující to, co pravděpodobně psal Vilém Přibyl Františku Lukešovi - je k nim však něco přidáno, totiž nespočet přání a rozkazů; nespočet rad a konstatování, v nichž je ukryta pevná víra a naděje ve zlepšení; a především jsou to věty se slovíčky "chtěl bych", "přeji Vám", "vím, že", "jsem rád"....
Nemám pro ně teď vhodné přídavné jméno, snad ho ani není nutné hledat, ale utvrzují mě v účasti pisatele, v jeho zájmu o druhého, v jeho snaze pomoci druhému, v uvědomění si, že to tak samozřejmé pro každého nebylo a není. Už proto vyslovuji svůj dík za tuto knihu.

Jsou to krásné dopisy!