Takoví normální #přátelé

Takoví normální #přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415431/bmid_takovi-normalni-pratele-Rjt-415431.jpg 4 164 50

Nic takového jako dokonalý život neexistuje. Jen dokonalá lež. Becca je dokonalá. Má práci snů, milujícího manžela, roztomilou dcerku, krásný dům, dovolené tráví na exotických místech a ráda o tom informuje své přátele na sociálních sítích. A proto toho o ní Lizzie ví tolik, i když vlastně nikdy nebyly přítelkyně. Dá se ale věřit všemu, co vidíte online? A není nakonec poznání pravdy ta nejhorší věc, kterou jste mohli udělat?... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Friends Like These , 2018

attila1
14.09.2019 4 z 5

Výborný thriller,autorka umí překvapit.

Rodaw
10.09.2019 4 z 5

TAKOVÍ NORMÁLNÍ #PŘÁTELÉ
Elizabeth jednoho dne najde na seznamce Jamese – muže, který se jí moc líbí… chce ho. A už i z toho důvodu začne na internetu pátrat po Jamesově bývalé přítelkyni – Becce. Zjišťuje, že má Becca dokonalý život: je krásná, má úžasného manžela a dceru, překrásný dům, výbornou a snovou práci… Stačí jedna zpráva, která je omylem odeslána jinému příjemci a peklo začíná… Víc neprozradím:) Čím méně toho budete o této knížce vědět, tím lépe. Knížka ukazuje sílu – ale zároveň především i všechna negativní hlediska jako je iluze, závist, věrohodnost (sociální sítě jsou plné lží a to je děsivé…) a tak dále- sociálních sítí. Jak dokáží měnit a mnohdy i ničit životy… Jaké zlo dokáží vyvolat. Ano, už díky tomuto má knížka i jistý přesah a vede k zamyšlení… Očekávala jsem skvělý thriller a dostala jsem skvělý thriller. Od začátku velice čtivá záležitost, která si se čtenářem celou dobu perfektně hraje.. Během čtení jsem si několikrát položila otázku: komu vlastně já mám věřit?!? … a věřte mi, že názory na postavy se průběžně mění, stejně jako různé scénáře… a odpovědi (hlavně na tu hlavní otázku – tedy: kdo je zlý a kdo hodný?) dostanete stejně až na konci, který je… SUPER!!! … Psychopatie, mánie, ZLO. Tato knížka má v sobě dle mého i nějaké hororové prvky… Stále to považuji spíše za odpočinkový thriller, ale ano – bavilo mě to, chytilo mě to, opakovaně mě to překvapovalo. Rozhodně doporučuji. Myslím si, že tato knížka by mohla sednout lidem, kteří mají rádi Sebastiana Fitzeka (❤), příp. knihy Ví o tobě a nebo Poslední paní Parrishová – a to ne pointou, ale spíš tím stylem – je to hodně hra o vztazích a o tom, že nevíte, kdo je oběť a kdo je ten největší záporák… Jediné, co bych na knížce změnila, je možná ta obálka: knížka by si zasloužila hardback a co se týká obálky jako takové: no, ta slečna aspoň mohla být blondýnka :P (Beth i Becca jsou blondýnky:)).
Takže konečné shrnutí: ANO, doporučuji, za mě hodně dobrý thriller!
PS: a jak říká můj kamarád Kuba (❤): sociální sítě = dobrý sluha, ale zlý pán.... Sociální sítě vlastně můžou být neuvěřitelně moc nebezpečné... a mě to svým způsobem dost děsí.
Více na mém YouTube :-).

panda23
24.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, je to hezky psané, nenudila jsem se u ní. I když pár věcí tam bylo málo uvěřitelných. Shrnula bych to tak, že závist je opravdu smrtelný hřích. Pokud se člověk s někým neustále srovnává, nikdy nebude zcela šťastný.

Costanzo
20.08.2019 5 z 5

Působivý thriller ze současnosti o temné stránce sociálních sítí, která může být velmi nebezpečná. Nikdy jsem netušila, jak jednoduché je si založit novou identitu. Jak jednoduše někomu můžete zničit život online nebo se skrývat pod anonymním uživatelem. Vynikající thriller s bravurní zápletkou vymyšlenou do sebemenších detailů. Do posledních stránek jsem netušila, jak to celé dopadne. Ten konec vám vezme dech.

mysterygirl
15.08.2019 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla zacist..tak jsem odložila,pak jsem se k ni vratila a musim rict, ze od pulky to je zvrat,ktery jsem necekala

bookcase
12.08.2019 5 z 5

I když jsem se s hlavní tématikou v knihách už setkala, vůbec to nevadilo, díky propojení se světem sociálních sítí vznikl hodně zajímavý psychothriller, který je plný zvratů. Připomněl mi thrillery z pera Ruth Rendell, ve kterých jsem taky nikdy nevěděla, která bije. Za mě mrazivé, děsivé, čtivé.

ElissEm333
05.08.2019 5 z 5

Kdybych dala jenom na obálku, tak si knihu asi nikdy nepřečtu. Ale jsem ráda, že jsem si přečetla i prvních pár stránek, protože to sakra stálo za to! Vždycky už jsem si myslela, že vím, jak to bylo a ono ne. Překvapení s každou kapitolou! Doporučuji!

PetraN17
30.07.2019 5 z 5

Super psycho :))

Breadfish
22.07.2019 5 z 5

Výborný thriller se zajímavou a velmi aktuální tematikou sociálních sítí. Čte se jedním dechem a autorka umí překvapit prakticky na každé stránce. Když už si myslíte, že víte, o stránku dál zjistíte, že "sovy nejsou tím, čím se zdají být". :-)

Pitbullka
21.07.2019 5 z 5

Od knihy jsem neměla moc velká očekávání, ale to jsem se zmýlila. Kniha je skvělá, za dopoledne jsem ji přečetla, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. A ten konec? Opravdu síla.