Taková normální rodinka

Taková normální rodinka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362400/bmid_takova-normalni-rodinka-9K1-362400.jpg 5 256 64

Taková normální rodinka série

Navzdory názvu nejsou Hanákovi až tak normální. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka… Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...... celý text

Haen
27.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka s laskavým humorem, vtipná milá oddechovka, která umí zlepšit náladu, stejně jako nestárnoucí seriál z roku 1971.

postrach
29.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla a líbí se mi i filmové zpracování.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Čteno již po několikáté. Miluji knihy Fan Vavřincové a miluji Takovou normální rodinku. Kniha je skvělá, ale přiznám se, že vždy když ji čtu, mi před očima běží onen geniální černobílý televizní seriál, který nadevše miluji. Málokdy mohu říci, že se filmové zpracování vyrovná knižní předloze, ale tady to, alespoň pro mě, platí na sto procent.

Bláža9
28.12.2017 5 z 5

Výborná oddechovka, u které jsem se s chutí zasmála :-)

tygřík2
26.12.2017 5 z 5

Fan Vavřivcová je prostě jen jedna. A její taková normální rodinka také. Nedám na ně dopustit. Občas totiž nevím, jestli jsem v rodince své vlastní nebo v té takové normální. Jejich hlášky u nás tak zdomácněly, že bez "slabý, Cilka, slabý" nebo "eště jim dáš všem fleka, tatínku" či "nechceš to za odměnu, dostaneš to za trest", si už náš život nedovedu ani představit.

Aleh
10.12.2017 5 z 5

Taková normální rodinka je úžasné vyprávění o rodině Hanákových. Všichni jsou ale pořádně potrhlí. I při čtení mám stále před očima skvělé herecké výkony jednotlivých postav a nedokážu říct, kdo se mi líbí víc. Jsou skvělí všichni. Snad babička, ale i maminka Cilka, ale v tom případě musím jmenovat i Pavlu a jejího manžela Petra... A když mezi sebou rozehrají ty úžasné dialogy, je o zábavu postaráno. A přitom si myslím, že nejde jenom o tu zábavu. Autorka nám chtěla ukázat i něco navíc. Mezi všemi cítím zároveň všudypřítomnou obyčejnou lidskost a krásné souznění. Na všem co dělají a jak se chovají je patrné, že se všichni mají moc rádi. To je přímo ideální pro vícegenerační soužití. Jinak by tak pospolu ani bydlet nemohli.

makyla
12.11.2017 5 z 5

Úžasná kniha, plná situačního humoru z pera skvělé Fan Vavřincové. Nejdříve jsem věděla o seriálu, který je prostě famózní. Každá postava je jedinečná, stejně tak humor. A poté se mi dostala do ruky tahle báječná kniha, kterou když jsem četla, slyšela jsem hlasy jednotlivých protagonistů. Báječná, skvělá knížka, kterou si můžeme zvednout náladu v těchto chladných dnech. :-)

nikikostadinova
23.09.2017 5 z 5

Klasika. Znám i seriál, už od malička a kniha je skvělou připomínkou. Jen se mi pořád při čtení vraceli části ze seriálu. Ale nelituji, že jsem se ke knize dostala.

reader.007
26.08.2017 5 z 5

I když jde o knihu dopsanou až po scénáři, autorka byla nadána tak skvělým smyslem pro situační komiku, že to nejen trumfuje její ostatní knížky, ale i původní seriál u kterého, jakkoliv je skvělý a výborně obsazený, se sice usmívám, zatímco u knihy se chechtám nahlas. Možná je to i tím, jak bezvadně jsou komentovány duševní pochody protagonistů, což při nejlepší vůli nejde na "stříbrném plátně" vyjádřit.
Takže jedinou vadou na kráse je mnou neprozřetelně, i když jen částečně zhlédnutý imbecilní filmový "rymejk" z roku 2008. Něco takového si dílo paní Vavřincové/Němotové nezasloužilo.

Hanifa
26.08.2017 5 z 5

Úžasné. Naordinovala bych příběhy každému, kdo se neumí smát, to by hned byl přeborníkem. Mně však filmová podoba původního osmidílného seriálu utkvěla v paměti lépe, postavy vidím stále před sebou. Osobně mám v sobě něco z každého člena rodiny. Hlavně ty poldinky a péči o všechny kolem sebe. Naštěstí pro druhé nezpívám.
Zdeněk Řehoř, Dana Medřická, Marie Rosůlková, Eduard Cupák i zbytek rodinky jsou navždy nenahraditelní. Snad ten arséééén je tu pořád.

katerina.l.
04.03.2017 5 z 5

Toto mě nikdy neomrzí :)!

Salonka
01.01.2017 5 z 5

Začnem inak ... nie knižkou, ale rovnomenným seriálom (1971). Známa to vecička, ktorej patrí môj nehynúci obdiv. Vono to ide aj bez špeciálnych efektov, exteriérov a neviem akých iných filmových vymožeností – stačila jedna kulisa a zopár vynikajúcich hercov, ktorí si užívali svoje role a hereckým umením spoluutvárali skvelú zábavu od prvej po poslednú minútu. Každý diel som videla viackrát, niektoré obľúbené pasáže mnohokrát. :-) Poznám mimiku hercov, ich pohyby, hlasy, viem naspamäť čo hovoria; ale aj tak čas od času zakotvím pri ľudsky milých, originálnych a vtipných epizódkach, na ktorých sa nedá nezasmiať. :-)

Pre úplnosť som bola zvedavá i na knižnú verziu. Tá v ničom nezaostáva, no bohužiaľ a pre mňa viac-menej výnimočne je (v porovnaní s filmovým spracovaním) "len knihou". :-) Píše sa v nej, že vznikla dodatočne na základe scenárov; z veľkej časti je naozaj doslovným a výstižným prepisom diania. Asi to vyznie hlúpo, prípadne rúhačsky, ale možno ju ani netreba čítať – seriál stačí a splní účel, ba čo viac, ponúka bohatší zážitok.
Skrátka a dobre, u mňa platilo, že oči vnímali text, ale myseľ zo slov vyvolávala a na stránkach mi premietala celé scénky (s obrazom i zvukom). :-) Na druhej strane neodrádzam, kniha je ´čtivá´, srší z nej pozitívna energia, obsahuje isté pasáže, ktoré seriál do seba nepojal a objasňuje niektoré drobnosti.

Pobavila ma edícia vydania (Česká expedice, 1991) – Pro pamětníky. :-) Aká som už len ja pamätníčka v súvislosti s čiernobielym seriálom zo sedemdesiateho prvého roku? Veru žiadna, ale mám Takovou normální rodinku moc rada a knižka je určite vhodná aj pre iných nadšených (a napríklad vtedy ešte nenarodených) "pamätníkov".

jakafe
04.10.2016 5 z 5

Osm kapitol odehrávajících se ve vícegeneračním domě, příběhy s jedinečným laskavým humorem, jeden lepší než druhý. Líbilo se mi to víc než seriál, protože zde jsou i autorčiny postřehy ohledně této rodinky a uvažování každého jejího člena. Nicméně jak kniha, tak seriál jsou skvělý lék na špatnou náladu :-).

jiri0728
04.09.2016 5 z 5

Seriál a knihu jsem objevil až v dospělosti, ale obojí mě naprosto uchvátilo. Taková normální rodinka má totiž stejný švih jako geniální screwball komedie po česku Eva tropí hlouposti, kterou Fan Vavřincová ohromila již ve svých počátcích. Kromě skvělého humoru se próza vyznačuje výborně odpozorovanými situacemi a laskavou satirou na rodinné vícegenerační soužití. Nadčasové!

Joges
12.08.2016 5 z 5

Na to, že je to tak stará, kdysi dávno napsaná věc pro televizi, jsem se výborně bavil. Kniha (či seriál) je ještě lepší než mnohá současná díla. Autorka překvapila.

starenapanena
14.02.2016 5 z 5

Jak seriál tak i knížka -geniální. Krásné vtipné oddechové -nádhera.

tisha8409
28.08.2015 5 z 5

Super, kniha i seriál, nemůžu uvěřit, že to psalo tak mladé děvče.

Petrasuvicka
29.05.2015 5 z 5

Téměř totožné se seriálem a stejně tak i skvělé, vtipné akorát na odpočinutí :)

svitim
12.06.2014 5 z 5

Perfektní, stejně jako seriál :-)

allebra
06.03.2014 5 z 5

Při čtení jsem se skvěle bavila stejně jako při sledování stejnojmenného seriálu! :-)

ze života

Kniha Taková normální rodinka je v