Tajný kurýr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Špionážní román se silnými sociálními a politickými motivy se odehrává v Anglii v době občanské války ve Španělsku. Hrdinou je španělský vyslanec v Londýně, politicky sympatizující s prohrávající stranou, který se snaží zabránit poskytování hospodářských výhod nepřátelské straně. Román, napsaný pod bezprostředním vlivem občanské války ve Španělsku, má sugestivní atmosféru, je plný nápovědí a neuzavřených lidských vztahů a pod hladinou napínavého, čtivého a téměř detektivního příběhu dává nahlédnout do hlubin zásadních problémů člověka. Tento román patří do žánru „zábavného čtení“ – divertimenta. Charakteristickými rysy těchto příběhů jsou pocity nejistoty, ohrožení, děsivá atmosféra neznámého nebezpečí, prototyp člověka neustále sráženého v rozběhu. Příběhy jsou plné napětí, pronásledování a zápletek. Autor pracoval metodou vteřinového osvětlení exaltovaných situací – realita tím vystoupí ještě plastičtěji, společenské i osobní konflikty se vyhrocují přímo před čtenářovýma očima. Čtenář se dostává do atmosféry světa mezi dvěma válkami. Hrdiny příběhů jsou lidé – „sociální osiřelci“ – kteří marně hledají vlastní stabilitu, víra v Boha i člověka je v nich otřesena. 4. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93692/tajny-kuryr-93692.jpg 3.913
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Kentaur
Orig. název

The Confidential Agent, 1939

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tajný kurýr

Přidat komentář
konicekbily
27.10.2019

Kniha je napsána autorovým typickým stylem - hrdina je ihned vtažen do rychle ubíhajícího děje a neví "která bije". Neví, kdo je na jeho straně a kdo je proti. V takové atmosféře nejistoty autor dokáže výstižně popsat situaci a nastavit "bod zvratu" v ději. Na tehdejší dobu velice působivý příběh.

jfialova
24.08.2018

Dobrá kniha, děj trochu zamotaný, jak lze u špionážního žánru očekávat. Poměrně napínavé čtení, kde nic není tak, jak to na začátku vypadalo.


krnoha
28.06.2017

Dokonalá černá groteska.

Doporučujeme

Mandolína kapitána Corelliho
Mandolína kapitána Corelliho
Vražedná lhůta
Vražedná lhůta
Benátská zrada
Benátská zrada
Půlnoční vlny
Půlnoční vlny

Autor a jeho další knihy

Graham Greene
anglická, 1904 - 1991

všech 30 knih autora

Kniha Tajný kurýr je v

Přečtených20x
Doporučených1x
Knihotéce22x
Chystám se číst4x
Chci si koupit2x