Čaroděj

Čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354375/bmid_carodej-fsg-354375.jpg 4 646 57

Nicolas Flamel pokračuje v zápiscích dalších dvou velmi hektických dnů. Nyní se nachází v Paříži a s ním i dvojčata a Scathach. Uvědomuje si, že musí rozvíjet sílu Sofie a Joshe, aby mohli naplnit proroctví. Setkávají se s dalšími nesmrtelnými bytostmi, a jejich pobyt ve francouzské metropoli způsobí více než velké zmatky. Nicolasovi a Perenelle se však čas neúprosně krátí. Každý den stárnou o rok, jejich schopnosti slábnou a tělesná schránka chřadne. Podaří se probudit i Joshovu skrytou moc? Zvládne Sofie umění ovládat další živel? V pokračování Alchymisty se samozřejmě znovu střetnou s dávným čarodějem Johnem Dee, který tentokrát proti nim nebude stát sám. Druhý díl Tajemství Nicolase Flamela je opět napínavý a plný nečekaných bitev a zvratů.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Magician , 2008

Verča2447
07.10.2018 5 z 5

Skvělé

veruptackova
01.09.2018 4 z 5

Další díl navazuje na tempo Alchymisty. Možná se mi líbil ještě o něco víc, protože jsou tu nové zajímavé postavy a ještě více akce. Magický svět se mi velmi líbí, stejně jako propojení se historickými postavami a usazení do skutečných míst.

krži
21.07.2018 5 z 5

krásné pokračování jednoho šíleného pohádkového dobrodružství - člověk v tom nesmí vidět žádné MEGA fantasy dobrodružství, ale příběh pro děti, který mě, jako dospělého, příjemné potěšil a těším se, až se vrhnu na další díl..... :)

kejty91
29.06.2018 4 z 5

Čtivé ale pro mě to má jisté nedomyšlené nedostatky, které mě iritují. To množství historických postav, věcí či situací na jedné straně obdivuji, jak to dokázal propojit ale taky mi vadí, že čerpá snad výhradně jen z toho. Skoro jako by neexistovalo nic, co by sám vymyslel.
Na straně druhé je tu ten fakt, že děj je svižný a nutí vás číst dále.
Přeskakování mezi situací Perry a Nikolase, oddělených od sebe v prvním dílu je fajn.

PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

Scott rozehrál opravdu fascinující podívanou... pardon, počtenou! Volba historických i mytologických postav je úžasná a už jen díky nim stojí za to příběh číst a kniha vás neustále drží v lehkém napětí z toho, kdo další se objeví dál a jakého bude charakteru. Druhý díl drží laťku prvního a možná ji ještě o kousek zvedl. Akční scény jsou propracovanější, stejně tak charaktery postav (obzvlášť zvědavá jsem na vývoj Machiavelliho a Johse) a jejich vzájemné propletení. Trochu ironií je, že se vlastně vůbec neřeší základní zápletka - ukradený Kodex a probuzení starých bytostí - a autor ji pořád jakoby záměrně zdržuje a obskakuje. Výjimečně to ale vůbec není na škodu, spíš naopak a jsem zvědavá, co bude následovat...

Ternem
03.01.2017 5 z 5

Tento díl se mi čistě náhodou dostal do ruky od kamarádky a pak už to jelo. Za mě- hodně chytlavé a zajímavé.

evka.jurca
03.10.2016 4 z 5

Začátek druhého dílu podobně rozvleklý a přehnaně popisný jako celá první knížka. Ale po přejezdu do Paříže konečně děj nabral pořádné otáčky. Člověk čte stránky jedním dechem a přestává si být jistý, co od jednotlivých postav vlastně může očekávat. Vzhůru na díl třetí :)

eva1770
05.05.2016

Přečtení jedním dechem , krásná pohádka :0)

anna08
23.03.2016 4 z 5

Super kniha

milunka21
17.03.2016 4 z 5

Do příběhu se konečně začínám dostávat :-)

knihomolik1
08.03.2016 5 z 5

Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout! Skvěle napsané!
A teď hurá na Vědmu...

Sewor
12.08.2015

Stejně jako první díl úžasná kniha. Zaujalo mne, katakomby do kterých bych se chtěl jednou podívat.

maxx
24.06.2015 5 z 5

I druhý díl, mě přímo pohltil dějem neskutečné fantazie a reality. Pokud to půjde takhle dál bude to jedna z mých nejlepších knížek, kterou si určitě nejednou přečtu.... Vřele doporučuji ....

Iwíček
26.05.2015 5 z 5

Jsem nadšená, tato kniha se mi opravdu líbila. Líbil se mi i první díl, ale toto se mi zdá jako o mnoho lépe propracované a napínavější. Mohu vřele doporučit :)

Terča.K
15.05.2015 3 z 5

Pokračování série také nebylo špatné, líbilo se mi, že se Sofie začala učit dalšímu živlu - ohni, Johanka s hrabětem byli příjemné zpestření knihy, bylo fajn vědět, že Nikolas nemá jen nepřátele. No a Machivelli...prostě tak krásně nepředvídatelný. Navíc se mi líbilo prostředí ve kterém se tento díl knihy odehrával, a to Paříž. Katakomby mě velmi zaujaly a až se jednou podívám do Paříže, jistě si o nich něco zjistím. Ale aby to nebyla jen samá chvála, někdy mě opravdu štval Josh, když záviděl schopnosti svá sestře, ale i autor, když vždy v napínavé části přeskočil k ději na jiném místě a také to, jak zde již "zaznělo", že všechny starobylé bytosti nebo příšery, které zrovna oni potkají jsou ty nejhorší, nejmocnější, starší než samo lidstvo...

rakas019
13.03.2015 4 z 5

Musím dát jenom 4*, protože tenhle díl byl slabší třeba oproti Vědmě, kterou teďka čtu.:) Ale jinak tuto sérii miluju!! :D Nevíte jak to teda dopadne s jejím filmovým zpracováním? Já jsem četla, že má být film Alchymista a Nicolase má hrát Johnny Depp, ale nevím, nevím no.:/

knihomolka01
20.02.2015 4 z 5

I tenhle díl byl zajímavý, postavy nepředvídatelné a to samé platí pro děj, moc se mi v téhle knížce líbil Machiavelli, byl to tak fajn chlápek.:D No každopádně mě chvílemi dost štval Josh, ale to se stává.:)

eliska3246
09.12.2014 4 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
Co se týče Čaroděje, musím říct, že se mi z celé série líbil asi nejméně. Byl na mě moc jednoduchý a nerozvíjející příběh.

elutep
26.09.2014 2 z 5

Základní příběh není vůbec špatný a zakomponování bájných postav do naší doby se mi líbí, ALE. Neskutečně mě štvalo (v prvním i tomto díle), jak autor neustále opakuje stejné věci pořád dokola, jako by měl čtenář narušenou krátkodobou paměť. Mám tím na mysli například to, jak Josh žárlí na schopnosti sestry...nemyslím si, že je třeba to opakovat každých dvacet stran :/
Další věc, co mi vadí je skutečně naivní a nedomyšlené podání vzájemných střetů oněch dvou skupin. Každý je NEJnebezpečnější člověk na zemi, NEJmocnější starodávná bytost, nej nej nej...ale mlha je nepřekonatelný problém a protivníky pořád pozorují z povzdálí a bez úspěchu...a bůh války pohoří jak hloupá srnka chycená do pasti. No čte se to hezky a mladší čtenáři knihu asi i ocení, ale ti co četli jiné propracované ságy asi zcela spokojení nebudou.

Mako123123
11.06.2014 2 z 5

To čo som vyčítal Alchymistovi vyčítam i čarodejovi... ku koncu mi to prišlo až trapné a detinské... ........................................
OK tak napríklad:: máme mocnú obávanú obludu z hlbín zla do ktorej vypálime sústredený lúč magickej energie... výsledok? nič sa jej nestane. Na druhej strane máme svietnik alebo nejakú bejzbalku- udrieme ňou obludu... výsledok... zraníme ju. éééh.. o.O to ako vážne? A plno dalších hlúpostí ktoré sa do mocného čarodejného sveta skrátka nehodia- zase niekomu nešlo naštartovať auto, niekto na niekoho poslal obyčajnú hmlu (óóó aká hrozná prekážka, zvlášť pre mocných čarodejov) a dvojčatá sa úprimne čudujú že N.F. ovláda posunkovú reč... o.O Pre tak mocné bytosti (Scatty- nesmrteľná ninja upírka, čarodej NF a silou nabitá Sofia) sú i zamknuté dvere v katedrále problém... Johanka, Prométeus a dalšie zbytočné blbosti... no skrátka dávam tomuto 2/5. Budem čítať aj pokračovanie ale iba s veľkým sebazapretím... tajne dúfam že v dejovej línii nastane akýsi zvrat niečo čo nieje strašne klišé, detinské a konvenčné... (napríklad že NF je v skutočnosti ten zlý alebo niečo také.. EDIT: oprava... nie nebudem čítať pokračovanie, naozaj na to nemám čas a ani chuť.