Tajemství: Kniha vděčnosti

Tajemství: Kniha vděčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235766/mid_tajemstvi-kniha-vdecnosti-235766.jpg 4 939 170

Diář, krásně vypravený v imitaci kůže, s chlopní na magnetku, lacetkou a ražbou, obsahuje ke každému dni myšlenku vycházející ze zákona přitažlivosti a slova „Děkuji“ v nejrůznějších světových jazycích. Tím, že si do diáře každý den napíšete vše, zač můžete být vděční, vytvoříte konkrétní soubor myšlenek, který k vám přitáhne nekonečné bohatství. Kniha představuje mocný prostředek, jak transformovat svůj život.... celý text

New Age Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret , 2006

janca4727
28.01.2015 5 z 5

Dokonala, prekrasna nakopávající kniha, ktera dokaze cloveku zmenit zivot ...a me ho zmenila. Jsem opravdu rada, ze tato kniha prisla do meho zivota a muzu s klidnym svedomim říci, že tajemství FUNGUJE! Jsem toho živým dukazem :-)

Díky paní Rhondě, že tajemství předala dále a tím změnila "několik" lidských životu.
Zivoty tech, co si z toho dokázali něco vzít.

P.S. Je mi opravdu líto ubohých jedincu, kteří musí žít svuj v negativitě bez jediné známky k zlepšení:-) A že se jich tady najde ... :-)

Knihomolkaa
07.12.2014 5 z 5

Je to kniha, která člověku může změnit život. Kniha, nad kterou se člověk musí zamyslet a která mu do života vnese něco magického.

MorbidCuriosity
30.11.2014 2 z 5

Knihu jsem četla před hodně dlouhou dobou, kdy jsem chodila na střední byla jsem tak trochu najivka z operetky, a samozřejmě mě strašně nadchla. Všechno znělo strašně jednoduše, všechny problémy mohly zmizet, a stačilo tak málo...
Svým způsobem knize věřím. Aby člověk mohl změnit svůj život nebo některé prvky v něm, musí chtít. To je první krok. Ale jenom chtít nikdy nikomu nestačilo, druhým krokem, který nám už "Tajemství zatajilo" (půjčím si krásný výraz od Msourkova :)), že proto taky musíme něco dělat. Ano, v knize se sice píše "chcete být bohatí? chovejte se, jako byste už byli!" a svým způsobem to je krok k bohatství, funguje to, ale neudělá to to, co bychom podle slov v knize očekávali - nespadnou nám miliony do klína.
Nevím jestli této knize vyšlo nějaké pokračování, ale rozhodně by mělo. Tajemství bych brala jako první díl série knih "Na cestě k tomu, po čem toužíme", který o psychické přípravě.

Madame R
02.11.2014 4 z 5

Snažím se myslet pozitivně, ale pak přijde situace, problém nebo starost a kladné myšlenky jsou pryč, naštěstí vím, že se můžu obrátit na tuto skvělou knihu, která mi vlévá do žil novou energii.

jitka3162
10.08.2014 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, ale z nějakých cca 200 stran by mohla mít polovinu, hodně často se tam myšlenky opakovaly. Jak hodně lidí říká, je to hlavně napasováno na americký způsob myšlení ("Chcete peníze? Myslete jen na peníze."). Ale rozhodně s čím souhlasím tak je propagace pozitivního myšlení.

viktorie1097
05.08.2014 5 z 5

První s něčím podobným přišel Carl Gustav Jung, když mluvil o zákonu synchronicity. Tohle mi příjde obdobné, jen zpracováno pro širší veřejnost. Každopádně, někteří podle toho žijí, jiní ne. Někdo takovou zkušenost má, jiný ne. No, já se kloním k lidem co tuto zkušenost žijí dávno před knihou, takže to co se píše má pro mě smysl. Jen je škoda, že kniha je v podstatě kopií televizního dokumentu. Doufala jsem, že bude naopak bohatější.

ritz
22.07.2014 3 z 5

Kdyby to opravdu fungovalo, jak se v knize píše, přečetli bychom si ji všichni a všichni bychom byli šťastní. Škoda, že to tak nefunguje. Ale jinak zajímavý námět, člověk má zkusit všechno.

helen2816
10.07.2014

pro mě je to dokonalá kniha, neznám nic lepšího a mylím si, že ani nic lepšího neexistuje. Jsem za ni vděčná, protože mi změnila život. Můžu jen doporučit :-)

Michaela91
26.06.2014 1 z 5

Jo! Konečně dočteno. V zásadě dočítám knihy do konce, ale u této jsem chtěla ihned po prvních stranách přestat. Nicméně jsem dočetla. Mě teda kniha nic nedala, nevím nejsem na toto stavěná a nevěřím takovým věcem. Jiným lidem určitě dá víc...

Mi-šu-le
21.05.2014 4 z 5

S touto tématikou jsem četla lepší knihy, ale tato patří k těm průměrnějším, zajímavé čtení, ale ne pro každého.

KetrinZel
21.04.2014

Když jsem si četla jiné komentáře, tak se budu opakovat. Základní myšlenka je skvělá a lidé by si toho měli být vědomi. To, jak myslíme, se nám odráží v životě. Je to zpracované v mnoha knihách a není to žádné tajemství. Tato kniha je opravdu nakopávač, pro ty, co to ještě nevěděli, ale musí jít dál. Navíc americký způsob opakování hlavních myšlenek (asi jsou natvrdlí) a rozvláčnělost nám Čechům příliš nevyhovuje.

lesumir
23.02.2014 4 z 5

Tahle kniha je fajn jako nakopávač sebevědomí a na pár dní dodá člověku enegii a třeba radost.
Ale ono to odezní. Není to magic pill, ale ukázka toho, že to jde, ale je potřeba na sobě pracovat.
Na druhou stranu je smutné, kolik je tady zlostných komentářů a tím pádem kolik je tady ztracených lidí odsouzených žit v zajetí svých negativních myšlenek a strachu :-)
Ale kdo chce kam..

VenAlud
21.01.2014 3 z 5

Silné myšlenky podané typickým americkým způsobem, který není každému po chuti. Kniha ale poslouží jako výborný nakopávač, pokud jí to umožníte. Velké plus vidím v grafickém provední, její stručnosti a srozumitelnosti. Na druhou stranu je zde rozvlekle prezentovaná a stokrát omílaná jedna a tatáž myšlenka, ono je sice opakování matka moudrosti, ale všechno má své meze. Stejnojmenný film je bohužel nekoukatelný. A to je velká škoda.

Ankavi
27.12.2013 3 z 5

Kniha mě zklamala - je to stále dokola opakované téma "pozitivní myšlenka přitáhne pozitivní realitu". Občas malinko demagogická kniha (zvláště v částech, které se týkají "návodu, jak se stát bohatým"), pro mě vhodná jen k prolistování. Čekala jsem více duchovního zaměření, případně polemiku se současným převážně materiálním světem. Takovéto pojetí "tajemství" je pro mě zklamáním.

Rawen616
03.12.2013 2 z 5

No, myslím že dobrá motivační myšlenka podaná trochu nešťastným způsobem. Každý svého štěstí strůjce jak se říká a to je vlastně celý základ onoho tajemství.
Podle toho jak žijete tak se budou měnit i lidé a okolnosti ve vašem okolí. A to že pozitivně smýšlející lidé budou logicky přitahovat pozitivní věci a lidi, kdežto věčně nasraný blbec bude kolem sebe hromadit jen věčně nasrané blbce ( díky tomu třeba funguje ksčm ) taky není žádná magie.
Na téhle knize mi vadilo, že docela dost pracuje s materialismem a tím soustředit se svými myšlenkami na peníze. A co třeba soustředit se spíš na zdraví své a svých bližních. Další nemilou věcí je to, že vyvolává dojem jakoby stačilo jen pomyslet a hned druhý den máte vysněnou věc doma, takhle to taky nefunguje.

mauvais-ange
11.11.2013 2 z 5

Kniha zajímavá, ale vadilo mi že je v podstatě celá o tom samým dokola. Zkusila jsem se podle ní řídit a moc mi to nefungovalo, i když v podstatě tomu věřím. Ale na druhou stranu, když se na něco moc těším a moc si to představuju, nakonec to dopadne katastrofálně, takže je třeba také počítat s nějakých tím zákonem schválnosti, to v knize nenajdete :-) Jak kniha sama říká - pokud vám to, co se v ní píše, nevyhovuje, aspoň to víte a můžete od ní dát ruce pryč.

Ivaksa
04.10.2013 2 z 5

Nebudu pohrdavě psát,že jde o brak,ačkoliv je to pravda. :-) Knihu mám v knihovně a musím přiznat že v mém případě mě ve své době pozitivně nakopla.Díky ní jsem pochopila pro mě jednu jednoduchou ale nesmírně důležitou věc.Ale to je jen náhoda,mohla jsem to možná zjistit i jinak.
Co se týká ostatních formulek na přivolávání všech těch báječných věcí z vesmíru,tak to jsou vážně pitomosti.Člověk není na světě sám,žije taky srdcem,ohleduplností a dalšími věcmi.
Autorce se povedlo prodat něco,co tu vždycky bylo,jen na to šla maximálně rafinovaně,pěkně nám to zabalila a dokonale si to vychválila.Amerika jak prase!Gratuluju!Ale zároven' doufám,že podobná díla už nebudou trhat takové prodejní rekordy.Dám tři hvězdy,ale trochu se stydím,možná časem jednu umažu. :-)

Kate84
22.09.2013 odpad!

Knihu jsem dočetla až do konce jen proto, abych zjistila jak moc primitivní a hloupá ve skutečnosti je. A je to vážně katastrofa a totální vymývání mozků - je to totální hloupost a omezování svobodné mysli, ale když to někdo chce... jen prosím, ať jde do toho.

anthea
28.07.2013 odpad!

Měla jsem pocit, že se v knize stále jen dokola opakují tyto slova BOHATSTVÍ, BLAHOBYT, PENÍZE, PROSPERITA. Věta, že kdo dává, daleko víc mu vesmír dá, že bude bohatší a bohatší, je dost směšná; podobně jako, že cokoli si představíte budete určitě jednou mít. A ten stále omílaný zákon přitažlivosti! Ale bylo zde pár bodů, se kterými bych mohla jakš takš souhlasit: smích léčí - to je pravda; negativní myšlenky ničemu nepomůžou, jen přihorší; a nebo když se budete cítit špatně, že to můžete změnit třeba hudbou nebo zpěvem, ale zase ne, když se cítíte hodně zle, to asi nejde. Takže vlastně tato kniha mi nic nedala, ještě že jsem jí jen tak prolítla.

Ita
24.07.2013 5 z 5

Myslím, že Tajemství může pochopit jen ten, kdo zjistí, že už nemá co ztratit. Není to vůbec o tom, jak získat peníze. To je jen povrchní pocit pro ty, kteří se dostanou do první třetiny knihy. To nejlepší přichází totiž až na konec.
Umět říci "díky" za to, co mám. Radovat se z obyčejných věcí. Nedat šanci depresi a špatné náladě. Uvědomit si, že záleží jen a jen na mně, jaký povedu život. - To je, oč tu běží.
Uznávám, že forma podání je opravdu pro otrlé. Ale kdo vydrží a knihu přečte od začátku až do po poslední list, případně shlédne i film, připomene si pravdy, které jsou každému z nás dané, ale kterým je ne každý otevřen.
Bible pro věřící i ateisty.