Nejsem živá

Nejsem živá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408883/bmid_nejsem-ziva-XpB-408883.jpg 4 720 212

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Counter , 2018

Pavlina50
01.04.2021 4 z 5

Tak jsem to nevědomky vzala trochu pozpátku.
Jako první jsem četla až třetí díl – z toho jsem byla velmi nadšená a vůbec mi nechybělo, že neznám dva předchozí. Teď jsem nevědomky sáhla po dílu druhém…a tady už jsem neznalost prvního dílu pocítila podstatně víc. Je zde hodně odkazů a návazností na události, které se staly právě v prvním dílu, i když jejich popis je na druhé straně dost jasný a na samotnou zápletku dílu druhého to tím pádem nemá zas asi až takový vliv. Oba detektivové jsou sympatičtí, i když postava Uriaha mi tentokrát připadala tak trochu bez šťávy. V tomto díle mi ale trošku trvalo, než jsem se do knihy začetla, sem tam mi připadalo, že to má pomalější spád, začíst do knihy se mi podařilo asi až zhruba v polovině, ale pak celý příběh nabral patřičný spád a vygradoval až k závěrečnému finále.
Vzhledem k tomu, že třetí díl už znám (a rozhodně doporučuju k přečtení, protože je skvělý), konec knihy týkající dějové linky kolem Elliota mě nijak nepřekvapil a nešokoval, ale chápu, že to je jen moje chyba a rozhodně ne chyba autorky. Tak teď se mi musí podařit sehnat konečně ten první díl, aby mi ta skládanka kolem osud hlavní hrdinky Jude Fontaine do sebe zapadla úplně.

lucakuca
27.03.2021 4 z 5

Jednička je šokující! Tak jiná! Dvojka už je tradičnější, už se Jude víc začleňuje a řeší se případ. Stále je to skvělé, ale ta originalita jedničky nasadila vysokou laťku. Líbilo se mi to, fandím ji a skokem se vrhám na trojku.

TerezaaBaarova
21.03.2021 4 z 5

Chytne a nepustí, vystihuje celou knihu.

Druhý díl jsem hltala ještě o trochu víc než díl první.... krátké kapitoly, zlomená a přesto skvělá Jude, dobrý sympatický kolega Uriah a další psychopatickej magor... jsem zvědavá, co ještě všechno vyleze na povrch v dalším díle!

janastok
14.03.2021 3 z 5

Stále čtivá, lehce nadprůměrná detektivka. Ale namlsaná prvním dílem cítím lehké zklamání. Originalita první knihy se kamsi vytratila a zbyla jen hromada mrtvých zabitých bizarními způsoby bez zjevného motivu. Ale i tak jdu do dalšího dílu.

Kaduri
11.03.2021 4 z 5

Prečítané za 2 dni:). Séria si naďalej zachováva vysokú úroveň. Som zvedavá, ako to s Jude dopadne vo finále.

Crimble
01.03.2021 3 z 5

Trošku utahanější než první kniha série. Ale není to špatný.

gigi77
27.02.2021 5 z 5

Toto byla moje první knížka ze série, první díl jsem záměrně odložila kvůli hodnocení a nelituji toho. Ale už teď vím, že si jí přečtu později. Tak to se sériemi občas bývá, kostky zapadnou mnohem líp, když jimi zatřesete :-)
* Bylo to dobré čtení, jako když nasednete do vlaku, ne do Pendolina, ale do solidního rychlíku, který skoro vůbec nezastavuje a v kupé, ve kterém sedíte, téměř nerušeně dojedete do cílové stanice. No není to paráda?
* Autorka věnuje hodně pozornosti hlavním postavám a nemá tak zapotřebí překombinovat zajímavou zápletku. Úplný závěr mi zcela “nakoplnul” zájem o další díl ;-)

tereza8
10.02.2021 5 z 5

Velice dobrá kniha. Druhý díl s Jude, s jejím osudem, myšlenkami... Těším se na další příběh.

Terka18
07.02.2021 5 z 5

Úžasně napsané,poutavé. Musíte číst dál,aby jsme věděli co a jak,ale především autorka psát umí,aby čtenáře udržela v napětí a styl psaní je bezchybný. Těšila jsem se na Jude i Uriaha. Příběh byl trošku více napjatý než první díl.

Arwen777
22.01.2021 3 z 5

Je těžké udržet čtenáře v nadšení u dalšího dílu, když to hlavní - originální zápletka - je představena v tom prvním a teď už vlastně není s čím novým přijít. A zvyšováním brutality si u mě autorka rozhodně nešplhla. Raději bych se dozvěděla více o motivech pachatelů a dedukcích a myšlení vyšetřovatelů, než abych se koupala v krvi. Navíc důvod a motivy pachatelů pro mě nebyly dostatecně vysvětleny a v podstatě mi není jasné, proč byly vraždy páchány.
Abych jen nehanila, tak se mi líbí vztah dvojice detektivů a ocenila jsem překvapení na závěr. A proto časem sáhnu i po dalším dílu a budu doufat, že bude mít i jiné plusy než jen čtivost.

Nikusha
18.01.2021 4 z 5

Četbu jsem si zase užila. Navazující příběh detektivů z prvního dílu, nová postava Elliota se mi líbí. Zase to hezky odsejpalo.

Trustty
13.01.2021 4 z 5

O hvězdičku víc než první díl za ten konec, kvůli kterému si chci přečíst i trojku :)))
Labilnější vyšetřovací pár jsem dlouho nečetla :))
No hlavně, že po tom všem co si každý z nich prožil dokážou, alespoň vůči sobě projevit emoce :)))))

Avila
06.01.2021 5 z 5

Tak jsem pro jednou zase začala číst sérii od prostředka... Protože mě kniha zaujala v knihovně a první díl nebyl.
Ale vůbec mi to nevadilo.... příběh byl napínavý, plno zvratů a napětí. Prostě thriller podle mého gusta.
Jude i její parťák Uriah sympatičtí. Knihu nakonec nešlo odložit a já dočetla opravdu pozdě v noci a ta poslední strana no ta mi vyrazila dech a vypadá to že pokračování bude stát za to.....
DOPORUČUJI

Uan
06.01.2021 5 z 5

Určitě stojí za přečtení, doporučuji ale nepřeskakovat díly a číst od začátku.

Pavlnka
02.01.2021 5 z 5

Výborné, napínavé čtení. Hned začínám číst další díl.

clarkens
21.12.2020 5 z 5

Velmi napínavé čtení, o knížce jsem přemýšlela i ve chvílích, kdy jsem nemohla číst a těšila se, až si přečtu zase pár dalších stránek příběhu. Druhý díl snad ještě lepší než ten první!

Pája699
14.12.2020 5 z 5

Napínavé, nepředvídatelné, tahle série mě prostě baví! Druhý díl s detektivem Jude Fontaine a s parťákem byla zase neskutečná jízda. Laďka zase o něco stoupla. Trošku drsnější něž první díl, ale byla to pecka. Zajímavá poslední kapitovala, která slibuje určitě napínavé pokračování ze soukromí Jude. Jen malá vítka...motiv a více informací o vrahovy/vrazích mohlo být více propracované.

Dumicek
12.12.2020 5 z 5

Super pokračování, které se četlo samo

Kočičáci
07.12.2020 4 z 5

Nemohla jsem si nechat ujít detektivní sérii, na kterou všichni pějí chválu. Také mě nalákaly nádherně zpracované obálky, které jsou naživo jednoduše úžasné. Škoda, že jsem chytla nejdříve po druhém dílu série - jako na potvoru jsem si ho přibalila na cestu vlakem a nic jiného (kromě Blesku) ke čtení nebylo, tak jsem zaskřípala zuby a pustila se do něj.
Oceňuji svižné tempo příběhu a jeho čtivost. Vražd bylo privela a byly celkem kruté. Nu což, alespoň že Kocour je v pořádku :-D
Myslím, že bych si mohla Jude a Uriaha oblíbit. Tak tedy jdu na ten první díl...

vera4669
30.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila více, než první díl, přesto jsem měla zase potíž se na začátku začíst.. Potom už to byla jízda, ale celkem rychlá.. Vše šup, šup, neuškodilo by více stran a trochu propracovat děj, ale jinak sympatická série, dám šanci určitě i dalšímu dílu