Nejsem živá

Nejsem živá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408883/bmid_nejsem-ziva-XpB-408883.jpg 4 720 212

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Counter , 2018

Lenny.Wolf
05.01.2020 5 z 5

Už první díl se mi líbil, ale tohle, tohle bylo ještě mnohem lepší!

RADOST
05.01.2020 5 z 5

Skvělé pokračování série. Strhující, napínavé, nevšední. Nejen děj vás vede k přemýšlení. I způsob života hlavních postav, ovlivněný minulostí, vede k úvahám nad zásahem dřívějších prožitků do současnosti. Jsou opravdu tak hluboké, že se už nedají odbourat? Posuďte sami, knihu si určitě přečtěte.

Miretti
02.01.2020 5 z 5

Výborné krimi. Dvojice vyšetřovatelů mi sedla, líbila se mi zápletka, vraždy mi něčím připomínaly mého oblíbence CH.Cartera. Napínavé až do konce. Rozhodně další zajímavá série tohoto žánru...

petrarka72
01.01.2020 4 z 5

Nebyl nejlepší nápad začít druhou (třetí?) knihou v sérii, po prvních třiceti stranách jsem měla pocit, že prequel, to, co se Jude stalo, je mnohem zajímavější než stávající případ. Později ten pocit odezněl. Kniha je napínavá a drsná, postavy uvěřitelné, zápletka nijak originální, ale funguje. Po dalších thrillerech této autorky asi nebudu pátrat bezodkladně, ale dostanou-li se mi do ruky, přečtu si.

astra3
31.12.2019 5 z 5

Kniha je napínavá, má spád. Jude je sympatická.

happy-smile
31.12.2019 5 z 5

První díl mě doslova nadchnul a tento byl úplně stejně dobrý! Kniha se čte sama. Detektiv Jude je originální postava a myslím, že autorka si tím otevřela cestu k velmi zajímavé knižní sérii. V tomto díle jsem velmi ocenila souseda Elliota, u kterého jsem do poslední chvíle nevěděla, co si o něm myslet. Jsem zvědavá na další díly, jestli se tam taky bude hrát nějakou roli.

Lena081
29.12.2019 3 z 5

Tak tohle se zase povedlo.Dobře se to čte,je to jako výlet na horskou dráhu.Vražda snobské rodiny,šílená Clementine..a ten závěr..wau,už se těším na pokračování.

putpuda
28.12.2019 5 z 5

Parádní kniha ;)
Vše už bylo řečeno níže....napínavé, čtivé, drsné...
Jude i Uriah mi jsou velice sympatičtí a doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování.

JustWomen
23.12.2019 5 z 5

Tento díl byl opět skvělý, svižný, drsný a postava Jude úžasná. Konec překvapivý, doufám, že se brzy dočkám dalšího dílu a bude tam i Eliot. Za mě perfektní.

kikies
17.12.2019 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu. Jen škoda té prodlevy ve vydávání jednotlivých dílů, člověk toho hodně zapomene. Jude je sice (pochopitelně) divná, ale čím dál tím sympatičtější. Navíc má brilantní pozorovací schopnosti a úsudek, takže je zdatnou soupeřkou kdejakému rádoby geniálnímu zločinci. Trochu jsem celou dobu doufala, že tam nebude až tolik obětí, ale bohužel se tady vrahové dost vyřádili. Perfektní thriller, čtivý a napínavý. Jo a Eliota jsem prokoukla hned na začátku, ale moc se těším na další vývoj.

Medovnice
11.12.2019 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Poměrně krátké kapitoly, které rychle utíkají. Žádná hluchá místa. Rozhodně doporučuju, přečteno za dva dny.

Šánka
08.12.2019 5 z 5

To jsou prostě tutovky, které nemohou zklamat. Moc jsem se těšila na další příběh s detektiv Jude a jejími démony, ale také s jejím parťákem Uriahem. Bylo to vskutku setkání napínavé, občas drsné, velmi svižné a přečtené téměř na jeden zátah.
Bezva thriller, rozhodně doporučím, ale pokud máte možnost (a ještě jste nečetli), čtěte oba díly brzy po sobě, budete mít z celého příběhu určitě víc a v živé paměti souvislosti.
A já budu věřit, že to není poslední setkání s touto dvojicí.

Lenka_S
07.12.2019 5 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování téhle série s Jude. Po tom co hlavní hrdinka prožila není divu, že je "divná" a neví jak se vrátit do života. Navic opět řeší případ sériových vražd, kde počet obětí narůstá fibonacciho posloupností. Opět jsem nebyla schopná se od knihy odtrhnout a můžu jí jen doporučit.

Ajuszka
06.12.2019 5 z 5

Tyhle velké pauzy mezi díly fakt nemám ráda, nicméně musím říct že příběh zase stal za to. Dvojice detektivů jsou sympaťáci a já jsem zvědavá jak se bude dál vyvíjet osobní příběh Jude. Doufám, že další kniha bude dřív než za rok.

anishta
05.12.2019 5 z 5

Bez mučení přiznávám, že by mi asi bylo úplně jedno, jestli by Jude byla jen obyčejná pochůzkářka a okřikovala děti na ulici, že si nemají hrát u cesty. Jude totiž z jakékoli situace dokáže vypotit velice zajímavou situaci a já tu divnou, zničenou ženskou miluju.
Ale když má proti sobě celkem geniálního vraha, tak je asi nutnost, že hltáte stránky za stránkou.
Autorka je zde drsnější, protože se už může mimo únos Jude zaměřit jinam.
Fibonacciho posloupnost byla velice zajímavým aspektem a já jen s hrůzou čekala, na které číslovce se vrah zastaví.
Dokonalost

martunka
03.12.2019 5 z 5

Opět to byla jízda. Rozhodně se těším na pokračování.

certik003
13.11.2019 5 z 5

Další pokračování a opět jsem knížku četla jedním dechem. Co se týká Eliota, měla jsem spoustu teorií, ale konec mě překvapil a těším se na pokračování.

Hella
12.11.2019 5 z 5

Výtečné. Prostě dokonalé. Ten konec byl od autorky takový povedený bonbonek. Nutně potřebuji další díl. Abych věděla, co Jude, co Uriah atd.

janina66
09.11.2019 5 z 5

Super jako předešlá. Přečetla jsem jedním dechem během 1,5dne. Bohužel jsme museli čekat na toto pokračování celý rok. Doufám, že pokračování vyjde o něco dříve, než zase za rok. Už teď se nemohu dočkat. Jude s parťákem Uriahem se krásně doplňují.

klara2449
07.11.2019 5 z 5

Za mě top. Těším se na pokračování.