Nejsem živá

Nejsem živá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408883/bmid_nejsem-ziva-XpB-408883.jpg 4 720 212

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Counter , 2018

ElikaS
13.04.2020 5 z 5

Druhý díl byl perfektní, nevím, jestli lepší než první, ale minimálně srovnatelný. Knížka má nápad, náboj, překvapení, skvělý tým detektivů... nemám co vytknout.

Lka
01.04.2020 5 z 5

Super... Druhý díl byl ještě lepší jak první. Už se těším na další.

monika0356
29.03.2020 5 z 5

Ja se mi libil prvni dil, tak toto me bavilo snad jeste vic :) parada, ma to naboj a ja se tesim na dalsi dil.

Terez25
27.03.2020 5 z 5

Stejně dobré jako první díl. Doufám, že bude série pokračovat ve stejném duchu.

Jiparis
22.03.2020 4 z 5

Opět jeden příběh, kde jsou v hlavní roli zvrácené rodinné vztahy. Kriminalistka Jude je zajímavá . Dost mi vadila ta spousta mrtvol.

Veju007
21.03.2020 4 z 5

Druhý díl případů detektivky Jude, která byla několik let vězněná a týraná je opět nabitý akcí a napětím a vcelku reálně vykreslenými detaily jednotlivých vražd.
Zajímavý matematický aspekt masových vrahů byl super inovací, jeden by řekl, že už ti autoři nemůžou nic zajímavého a nového vymyslet.
Vraha jsem samozřejmě opět nedokázala odhalit.

nemer
14.03.2020 4 z 5

Detektivové zůstávají zajímaví, ale příběh tentokrát za svým předchůdcem poněkud pokulhává, téměř se proměnil v americké Vraždy v Midsomeru. Ve srovnání s prvním dílem tu schází ona pověstná jiskra vzbuzující ve čtenáři touhu honem knihu zhltnout, zvlášť první část není zrovna nejzajímavější, vraždy mají ohromit počtem, ale jinak nezaujmou, příběh působí nevěrohodně. Titulu neprospěl ani časový odstup od vydání předchozího dílu. Tedy knihu hodnotím ve srovnání s prvním dílem jako podstatně horší, ale zase ne tak špatnou, že bych zcela zavrhla případnou četbu pokračování.

Astonius
13.03.2020 3 z 5

Za sebe musím napsat, že pokud jsem si knihu vybrala s ohledem na žánr a čekala napětí a detektivku, pak to bylo slabé. V okamžiku, kdy mne víc než hlavní zápletka zajímá soukromý život detektivů a je mi jedno, kdo vraždy spáchal a jak, tak to asi moc dobře vymyšlené nebude. Vím, že jsem podobný problém měla už u prvního dílu, to jsem ale ještě hodnotila velmi vysoko, protože osobnost Jude byla velmi dobře napsaná a neokoukaná. Teď už by člověk ale chtěl něco trochu víc z děje, nelze se donekonečna podivovat nad jejím způsobem života a jejím uvažováním navazujícím na její tragickou minulost. Zápletce jsem nedokázala uvěřit, přišlo mi to hodně naivní a nevěrohodné, popisované masakry se mnou vůbec nehnuly, vyšetřování se v zásadě žádné nekonalo, na pachatele se přišlo náhodou - prostě, za týden už nebudu vědět, o čem jsem četla. Čtivost knihy mizerný děj prostě nezachrání...

ZuK1
08.03.2020 4 z 5

Začátek knížky trošku zdlouhavý, potom ale čtivé a napínavé, i když vraždy na můj vkus dost brutální ...

BariEli
01.03.2020 4 z 5

Tak zase super, jako jednička. Je teda pravda, že táhlý začátek mě trochu znepokojil. Ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože pak už to byla jen jízda!

pastelka53
22.02.2020 5 z 5

U tohoto člověk nesahá vedle.. Jude s Uriahem a jejich osobní démoni opět v akci.
Čtivé, svižné, napínavé.

Lenama18
19.02.2020 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil ještě více než ten první. Začátek byl trochu zdlouhavý ale autorce to odpustím protože tak od stránky 100 to teda vzalo velký spád a nakonec jsem to přečetla na jeden zátah. Vraha jsem teda absolutně netipla, přesně takové knihy mám ráda. Těším se na další díl.

Stanas513
18.02.2020 5 z 5

Tak docela bomba. Mrzí mě jedno jediné, a to že jsem ještě nečetla první díl. Pěkná detektivka, ale hodně odkazů právě na první díl, takže ho hledám a prostě ho musím přečíst!

Sarrah
16.02.2020 4 z 5

Jedna hvězda dolů za začátek. Přišel mi trochu zdlouhavý, ale tak od sté stránky, už to byla jízda a ten konec, tak ten bych nečekala. Rozhodně se těším na další pokračování.

preciousek
13.02.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím říct, že tento díl byl o dost lepší než ten minulý... Už se nemůžu dočkat dalších dílů... Doporučuji

alexis818
12.02.2020 4 z 5

Povedené pokračování se sympatickou vyšetřovatelkou,určitě si přečtu další díl.

kasavubu
06.02.2020 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst a dokonce jsem zvažovala, že čtení vzdám. Ale vyplatilo se vydržet, od půlky už jsem ani nedýchala. Zápletka a rozuzlení super, i když na můj vkus byly vraždy na to, kdo je páchal, zbytečně moc brutální. To ubíralo na hodnověrnosti. Další pokračování si určitě přečtu, jsem zvědavá na další osudy Jude.

Lotka
04.02.2020 3 z 5

Po prvním díle jsem čekala víc. Roztahanější a hlavní hrdinka už mě tolik nebavila.

Česneksmedem
04.02.2020 4 z 5

Až na pár výjimek pět hvězd. Dávám o jednu míň, neboť nejsem zastáncem mít v jedné knize počet zavražděných rovnající se malé obci. Asi to vzhledem k Fibonacciho posloupnosti nebylo prvoplánovité, ale snaha šokovat je docela zřejmá. Našel jsem ale i jednu pozitivní hlášku, týkající se věku: Šedesátka je nová padesátka. Uznávám i velice dobrý závěr.

Kerberos
04.02.2020 5 z 5

Na pokračování jsem se těšila a nezklamalo mě.Jude a Uriah jsou dvojice,která vzbuzuje sympatie,oba mají své problémy,ale dokážou se podržet.Doufám,že se brzy dočkáme dalšího dílu.