Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/bmid_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

Anyt0crappy
23.09.2022 5 z 5

Určitě nejlepší díl této trilogie a je obrovská škoda, že série není delší. Postava Jude mi hodně sedla a musím přiznat, že mi bude chybět.

jitka1585
15.08.2022 5 z 5

Vynikající kniha,moc se mi líbila a mrzí mě,že je konec.Doporucuji.5hvezd si zaslouží.

Michelleee
07.08.2022 5 z 5

Opět skvělý díl. Jen je škoda, že není pokračování.

adela2230
29.07.2022 5 z 5

Tak tento díl se překonal, má spád hned od začátku, jak kriminální případem, tak i osobním životem vyšetřovatelky. Rozhodně lepší než druhý díl.

LenkaMacak
23.06.2022 5 z 5

Nejlepší díl celé trilogie, četl se rychle, měl spád a ten konec.. ten se mi líbil vůbec nejvíc!

Katulinka69
03.06.2022 4 z 5

No bomba,díl od dílu lepší, potřebuji další

Babo
22.05.2022 4 z 5

Tak dočteno. Jak už jsem psala u druhého dílu,škoda. Knihy měly spád,dvojice vyšetřovatelů sympatická ,prostě dobré čtení.
A proč ubírám 1 hvězdičku ? Nemám úplně ráda,když se mi příběh zdá až moc překombinovaný .Ale to je můj problém . Určitě doporučuji k přečtení a doufám,že brzy vyjdou další knihy autorky.

monte
24.04.2022 5 z 5

Naprosto skvělé zakončení trilogie. Všechny tři díly byly skvělé, čtivé a napínavé.
Vřele doporučuji

Petra101
12.04.2022 5 z 5

Parádní trilogie s Jude. Třetí díl hodnotím jako nejlepší. Konec skoro pohádkový a překvapivý. Škoda,že není další díl,s chutí bych si ho přečetla. Bylo to opravdu mrazivé, a nejen díky popisované zimě v příběhu. Prostě super !

Michelleta
11.04.2022 4 z 5

Skvělé vyústění série s velmi nekonformní hrdinkou Jude Fontanierovou, pro mě více něž nečekané ukončení už tak dost překvapivého příběhu. Četla jsem jedním dechem!

LaCoccinelle
16.02.2022 5 z 5

Přečteno za jeden den. Čtivá a napínavá knížka, která čtenáře vtáhne do děje.

Dela111
13.02.2022 5 z 5

Třetí díl ze série s empatickou policistkou Jude, která sama zažila jaké je to být obětí, je jednoznačně nejlepší.
Thriller Nejsem z ledu má mrazivou zápletku už jen tím, že zločiny se dotýkají dětí, ale autorka to celé povýšila zasazením do zimního období, kdy je Minnesota zasypaná sněhem a sevřená třeskutými mrazy. I počínání některých postav je neuvěřitelně chladnokrevné.
Tady je výborně vystavěná zápletka, děj je nápaditý, postavy a vztahy mezi nimi jsou tu nečekaně propletené. Oceňuji hned několik překvapivých zvratů a pomalu stoupající napětí, které vrcholí ve skvěle vygradovaném závěru.
Nějak takto má vypadat thriller, který si zaslouží 5*.

Dandulka
30.01.2022 5 z 5

Skvělé čtení! příběh byl napínavý až do konce! Pro mě sice trochu silnější téma, ale zvládla jsem to.

katka134
29.01.2022 5 z 5

Dobrá detektivka, která mi při čtení často působila husí kůži. A nebylo to tou popisovanou zimou, ale těmi zvraty.

nina3905
29.12.2021 5 z 5

Posledná časť zo série o detektívke Jude Fointainovej bola výborným čítaním. Len miestami sa mi zdal príbeh až veľmi prekombinovaný.

BlackFun
28.12.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, kterou rozhodně doporučuju! Je však pravdou, že některé aspekty byly přitažené za vlasy, ale to autorce musím odpustit, jelikož jinak se to četlo samo :) Mimochodem - přečteno za jeden den ️

Majulle
19.12.2021 4 z 5

Vývorná knížka, bohužel jsem ještě nečetla knihu "nejsem živá" tak tam občas bylo pár spoilerů co mě zamrzely. ale jinak kniha od začátku do konce napínavá :)

jarmila7388
07.12.2021 5 z 5

Nejlepší část s trilogie.Človek se bál fakt,že hlavná hrdinka Jude umře.Hltala jsem to jedným dechem.

baji42
30.11.2021 3 z 5

Četlo se to docela hezky, ale konec byl nereálný a příliš překombinovaný.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Třetí díl je asi nejlepší z celé série. Napínavé, čtivé, prostě super. Určitě doporučuji.