Klíč

Klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31864/tajemna-zeme-rondo-klic-31864.jpg 4 124 12

Tajemná země Rondo série

Stará hrací skříňka – s pevnými pravidly, jak ji používat – byla v Leově rodině předávána z generace na generaci. Její stěny jsou pomalované, zdobí je vesničky, tajemné lesy, hrad na kopci i královna v dlouhých modrých šatech. Pod lesklým černým víkem se skrývá úžasné tajemství. Ta hrací skříňka teď patří Leovi. On sice pravidla respektuje, ale jeho nejméně oblíbená sestřenice Mimi Langlanderová ne. Když jednou pravidla poruší, Leův život se nadobro změní. On i Mimi se ocitnou na dobrodružné a nebezpečné výpravě ve fantastickém světě zvaném Rondo.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Key to Rondo , 2007

Luigi1
21.12.2022 5 z 5

Díky dědictví v podobě hrací skřínky se Modrá královna dostane na povrch zemský kde se jí podaří ukrást Mimi psíka Mata a zmizet spět do hrací skřínky.Na osvobození Mata se vydá s bratrance Leem.V Rondu je to pěkně zamotává.V Rondu získávají oba kamarádi-nekamarádi.Doporučuji.

pipa36
22.05.2020 4 z 5

Celou sérii jsem si prozřetelně půjčila pro děti v knihovně těsně před jejím zavřením (karanténa), takže děti i já jsme měli opravdu hodně času na přečtení. Teď k vlastní knize: je to hodně dětské ("mluvící bojové prase" asi hovoří za vše), ale dobré. Děti příběh opravdu zaujal, takže šly z jednoho dílu do dalšího. Mě teda byla extra nesympatická postava Mimi, ale musím přiznat, že k příběhu to tak nějak patřilo. Hodnotím 4*, příjemná oddechovka.

Jirulka
07.11.2018 5 z 5

Mně se to líbilo, těším se na další díl. Jen nechápu jednu věc.
SPOILER

Když Hal zakopal klíč v našem světě, tak jak se dostal zpátky do Ronda?!

any333
08.02.2017 5 z 5

Uznávám, že tahle kniha nějaký veliký nápad na zápletku neměla, ale mě se líbil autorčin styl psaní a všechny zajímavosti té tajemné země Ronda skrytého v Langlandu v barevné hrací skříňce. U některých postav, jako byl například Kazisvět, jsem si byla jistá, kdo doopravdy jsou. Ale Hal mě překvapil, na takovou osobu bych ho netypovala.
Nevím, jak jiní, ale já chování Mimi naprosto chápala, i když ji Leo obviňoval, že se chová naprosto nezodpovědně. Neměla prostě přátele, přála si poznat cizí země a byla jí dána roztodivná fantazie.
Co se týče konce, Mimi byla dokonale nepřůstřelná a Klíč výborně uhájila. Přeji si vědět, jak bude Modrá královna dál usilovat o návrat Temné doby, takže se chystám na další díl.
Mimochodem, nerodí se v Rondu pohádkové postavy typu Sněhurka nebo Karkulka?

Sophika
27.12.2015 4 z 5

Tato kniha se mi neuvěřitelně líbila, ale pořád to bylo spíše pohádkové, čekala jsem více akce. Zvířecí hrdinové byli úžasní, dala bych jim větší prostor v knize :D

Marthas
26.06.2014 3 z 5

Ano, něco bylo až překvapivě průhledné, jiné věci mě zmátly. Jinak se jedná o hezky a pečlivě vylíčený svět...
Knížka si vás ale nepřipoutá a ano, i postavy - nedá se říct, že bych si někoho oblíbila, snad jen, ty vedlejší postavy byly sympatičtější, a ano konec, až ten měl spád, jaký jsem nečekala!!

Ano, všimli jste si správně, žádná originální myšlenka ze mě dneska nevypadne, v podstatě bych se podepsala pod většinu komentářů pod knihou!! Alespoň že jsem se vyhnula spoilerům!:)

Lika
15.02.2014 5 z 5

Hezká knížka,doporučuju přečíst :3

spencer
16.10.2013 5 z 5

Nerada jsem četla před touhle knížkou, ale jakmile jsem tuhle knížku přečetla TAK čtu STRAŠNĚ RÁDA. Všem doporučuju :)

Anett 26
15.08.2013

V této knížce je velice zajímavé, jak dokázala autorka propojit náš svět s Rondem díky pohádkám a obráceně, že oni si mysleli, že my jsme pohádka.

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Na prvním díle téhle trilogie se mi líbí především to, že autorka přišla s originálním nápadem. Vymyslela nový svět a to je velké plus! :) Ale k samotnému příběhu zas tolik co říct nemám...

anibeni
18.02.2013 2 z 5

Námět knihy je dobrej, ale styl psaní mi absolutně nesedl..

Terka008
30.11.-0001

Dobrý den,mamka mi říkala že si mám vybrat nějakou knížku k narozeninám.vybrala jsem si tuhle.mám strašně ráda tajemné knížky.tak doufám že tahle bude.děkuju a nashledanou.:))

Emily Rodda (p)
australská, 1948