Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355335/mid_ta-prede-mnou-NQd-355335.png 4 2688 2688

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. EMMA se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. JANE prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Jana77
01.11.2017 5 z 5

Dokonalá! Konečně knížka, která má nápad a nekopíruje téma. Žádná alkoholička, žádné prášky, za mě fakt dost dobrý.

Kesssssi
31.10.2017 2 z 5

Tak nějak nevím jak zhodnotit. Slabší průměr, nic extra. Konec mě docela bavil, ale nemůžu se zbavit pocitu, proč mi kniha připomínala padesát odstínů a ze samotného Edwarda se dámy mohly zbláznit stejně jako z Greye... Žádná sláva

Dresia
31.10.2017 3 z 5

průměr

Hvězdinka
31.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih v posledni dobe, napinave, nedovoli vam prestat cist, a ten konec! To jsem necekala ... Super!!!

Ankavi
26.10.2017 4 z 5

Mám ráda knihy s dvojí dějovou linií, tato k nim určitě také patří. Emma a Jane - Jane a Emma, chvíli jsem si jejich příběhy dokonce pletla. Příliš mnoho náhod, příliš mnoho podobností. Obě pátrají a odkrývají krok po kroku děsivé skutečnosti. Děj sice nemá takovou gradaci, jakou jsem očekávala, nicméně závěr a rozuzlení překvapí. Pěkný - nikoli však vynikající - psychothriller.

Leňulaaa
26.10.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila. Četla jsem ji jen dva dny a hltala jsem každé slovo. V pozornosti mě udržovalo to, že se kapitoly střídaly.
Opravdu knihu mužů doporučit. Byla skvělá!

bara1447
26.10.2017 3 z 5

Začátek příběhu působil velmi slibně, ale postupem času už mi to začalo připadat nudné a celkem nereálné, asi jsem od toho spíš očekávala něco trochu jiného. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, díky nimž jsem knihu přečetla opravdu rychle. Za mě tak 3,5*

Corly
25.10.2017 4 z 5

Bylo to fajn!Mně se to líbilo! Velice čtivé, to střídání je super...a skoro každá kapitola končí napínavě, tak hlavně ke konci jsem byla k nezastavení! :-)
Šel mně na nervy Edward ,fandila jsem Jane a správně jsem to tipla... Ten konec byl hezký....

Matamis
25.10.2017 3 z 5

Jak mě první stránky knihy neskutečně nadchly, tak mě s blížícím se koncem nadšení opouštělo. I přes nepříliš přesvědčivý závěr se ale četla velmi dobře. Nicméně rozhodně času stráveného nad touto knihou nelituju!

kachenbooklover
24.10.2017 5 z 5

Tak na tuhle jsem se neskutečně těšila...a opravdu mě nezklamala.Přečetla jsem jí jedním dechem. I když jsem závěr trošku tušila už dřív,tak mě to vůbec neodradilo.
Můžu jedině doporučit !

mautina7
24.10.2017 5 z 5

Většinou se knihám z plakátů spíše vyhýbám, ale tuhle jsem slupla jako malinu. Kombinace napětí-vztahy-tajemno-trochu technologie do toho je rozhodně dobrá. Hlavně ten konec, musím říct, že nejdřív mě nadchnul, pak i trochu zklamal. Ale nechci spoilerovat :)

Hella
23.10.2017 4 z 5

Výtečné! A samý psychouš a ujeťák :-) !

Illaa
22.10.2017 3 z 5

Četlo se jedním dechem, kapitoly Emma a Jane se pravidelně střídaly a byly poměrně výstižně někdy až stroze napsány. Proto jsem knihu přečetla během několika dní. Závěrem jsem ale nebyla úplně uspokojená, čekala jsem záhadnější zápletku.

Liss93
21.10.2017 5 z 5

Velmi čtivá s nečekaným koncem

anko57
20.10.2017 4 z 5

První půlka napínavá, čtivá, střídání postav udržovalo pozornost.. Druhá část trochu zpomalila, ale konec trochu předvídatelný, napětí se nějak vytratilo. Ale určitě kniha stojí za přečtení.

Astonius
20.10.2017 2 z 5

Za mě tedy zklamání. Zezačátku se vše jevilo dobře, příběh se rozehrál slibně a téma bylo neotřelé, kniha je velmi čtivá a rychle se střídají jednotlivé kapitoly, což tuto čtivost jen podporuje. Lehce za polovinou jsem však nějak ztratila o děj zájem a než abych ke knize chvátala, jsem spíš už vybírala, co dalšího po ní začnu. Problém u mě asi byl ten, že příběh je velmi přitažený za vlasy a nepravděpodobný a všechny hlavní postavy mi byly protivné, vůbec jsem neměla mezi nimi nikoho, s kým bych sympatizovala a proto mi bylo celkem jedno, co se komu stalo nebo stane. Vygradování děje bylo takové nemastné neslané, jako by se autor (či autorka) bál do toho "říznout" a trochu to napětí vystupňovat a udržet delší dobu. Podle mého názoru je to další kniha, jejíž kvalitu přesáhla masivní reklamní kampaň.

leny.wood
19.10.2017 4 z 5

Skvělý počin - kapitoly jsou krátké, díky čemuž se čte svižně, že se nenadějete a jste na konci. Důvod je prostý - konec každé kapitoly vás nutí k neprodlenému pokračování, abyste zjistili, jak se bude příběh vyvíjet.

Pavlnka
18.10.2017 5 z 5

Pro mě velmi dobrá kniha. Měla jsem problém přestat číst a jít spát. Více takových. A konec byl výborný.

swayno
18.10.2017 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst. I když jsem měla tucha, jak to dopadne, stejně mě to překvapovalo a překvapovalo :) za mě super. Občas mi Edward připomínal Greye.

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha s hodně originálním nápadem! Něco podobného jsem ještě nečetla a úplně mě z toho mrazilo. Také střídání kapitol obou žen se mi líbilo. Každá kapitola skončila tak, že prostě musíte číst dál a dál. Doufám, že autor napíše další knihy. Doporučuji.