Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355335/mid_ta-prede-mnou-NQd-355335.png 4 2684 2684

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. EMMA se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. JANE prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

L.Helena
03.05.2018 5 z 5

Knížka je jiná, zvláštní, ale moc se mi líbila a četla jsem doslova jedním dechem. Ze začátku mně sice vadilo, že v kapitolách o Emmě chybí uvozovky v přímé řeči, ale postupně jsem si zvykla a pak jsem aspoň hned na první pohled věděla, o které postavě vlastně čtu, protože jejich příběhy byly v mnohém velmi podobné.

Boženka2
01.05.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji během víkendu, ale myslím, že na ni stejně rychle zapomenu

karolka
28.04.2018 odpad!

vůbec nesplnila mé očekávání... hodně slabý příběh...

Chytuš
26.04.2018 3 z 5

Řekni mi zrcadlo, kdo je v knize zdejší, ze všech psychicky narušených nejšílenější?
No sice už od dob svých studií razím myšlenku, že každý má svoji úchylku, ale tohle byla silná, trpká káva. A já radši kafe s mlíkem...
Mimochodem další z knih, na kterou jsem v knihovně čekala asi půl roku. Co se to s těmi bestsellery děje? Nebo to asi bude mnou, zřejmě na tento druh knih nejsem stavěná...

pohodarkaknih
23.04.2018 5 z 5

Velmi výborná zápletka...

P4vlin4
23.04.2018 5 z 5

Parádní kniha, přečteno jedním dechem.

kečup60
22.04.2018 4 z 5

Napínavé s koncem, který jsem skutečně nečekala.

Evča K.
22.04.2018 5 z 5

Napínavá a velmi čtivá kniha. Přečtená jedním dechem.

Merlinit
21.04.2018 3 z 5

Ale jo.

anája
21.04.2018 4 z 5

Kniha byla přečtená jedním dechem,během pár hodin,ten konec byl trochu zvláštní ,jinak super.

Ninie
18.04.2018 5 z 5

Kniha je tedy plně jiná, než jsem podle recenzí čekala, ale... Už strašně dlouho mě něco tak neohromilo, musela jsem doslova číst v kuse, abych věděla, jak to skončí :) Měla jsem své teorie, které se vždycky v následující kapitole doslova obrátily v prach. Prostě kniha plná překvapivých zvratů!
Doporučím určitě dále :)

KristýnaBook
18.04.2018 3 z 5

Celkem zajímavá kniha..

Janinak
17.04.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, zajímalo mě, jestli je to vražda a kdo je teda vrah, nebo nehoda, kterou nafoukli. Závěr byl výborný.

hey123
16.04.2018 4 z 5

Všechny postavy s této knize mají velmi zvláštní povahy. Velice mě zaujal konec knihy, ten se četl sám a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Velké plus dávám za otázky z dotazníku, díky kterým jsme si mohli lépe představit, jakým způsobem jsou otázky pokládány a hlavně, na co se zaměřují.

sarka54
16.04.2018 5 z 5

jsem spíše milovnice hororů ale tahle knížka byla važně dobrá! za mě jednoznačně 5 hvězdiček

Matita310
15.04.2018 5 z 5

Další z knížek, která se četla sama. Prolínání postav mam moc ráda, jména dostatečně odlišná, aby se člověku při čtení nepletla, příběh velice zajímavý. Celou dobu jsem čekala, jak to všechno nakonec může skončit. Za mě super!

Trolice
14.04.2018 5 z 5

Nejsem nějaká rychločtenářka, ale tato kniha se četla sama. Postavy se mi nepletly a celou dobu jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Líbilo se mi to :-)

PetK
13.04.2018 4 z 5

Popis příběhů z minulosti a přítomnosti v pravidelně se střídajících kapitolách je docela originální, i když jsem chvílemi musela nutit pozornost a mozek, aby si uvědomil, co se vlastně kdy komu stalo, když jsou si oba příběhy tak podobné. Rozuzlení? Ale jo, přiznám se, že tentokrát jsem hlavního padoucha neuhádla. Kniha odsýpala, za tři dny bylo hotovo.
PS: V takovém baráku bych nežila ani za zlaté prase. Zlý sen. :-)

gordon13
13.04.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, moc se mi líbila!

mynamail
12.04.2018 5 z 5

No teda! Dost dobrý! Jednoduché - a tím nemyslím plýtké, a přitom napínavé. Překvapivé zápletky. Drobnosti, které jsou významné.
Emma i Jane a koneckonců i majitel toho chytrého (vychytralého?...) domu mi byli v podstatě sympatičtí, každého jsem v určitém směru i chápala.
Fakt jsem dokázala číst dlouho do noci, protože PROSTĚ POTŘEBUJI VĚDĚT jak to dopadne!