Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2681 2681

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

martina.bella
02.10.2017 2 z 5

Spíše jsem zklamaná. Možná za to může velké očekávání vyvolané reklamou. Příběh mi připadal takový studený a odtažitý. Byla jsem sice zvědavá, jak to dopadne, ale do žádné z postav jsem se nedokázala vžít.

hrabalikoval
01.10.2017 3 z 5

Popravdě jsem od knížky čekala víc. Tím, ale nechci říct že knížka je špatná. Jenom mi v tom prostě chyběla dynamičnost. Ano knížka se čte dobře a poměrně rychle. Jenom jsem si myslela, že to bude více dechberoucí.

Adelka123456
30.09.2017 5 z 5

Skvělé. Přečetla jsem jí velice rychle... Velmi krátké kapitoly, člověka to nutí číst dál a dál :-) Je to napínavé, člověk si myslí, že ví a nakonec zjistí, že neví vůbec nic... Doporučuji :-)

melanie
30.09.2017 3 z 5

Jak muze byt tolik narusenych lidi na jednom miste?
Podle me spravny thriller je neco, co se odehrava blizko nas, dovedeme si to predstavit, ale nase predstavy zakryvaji realitu. Tento thriller se odehrava na sterilnim miste, kde od zacatku vite, ze majitel je divny, ale nic vic o nem v podstate nezjistite. Pribeh ma zajimavy napad, ale na konci nejak autorovi dosel dech a z toho, co si navaril, se potreboval nejak vylizat. Obe hlavni hrdinky se chovaly jak telatka. Byly sice predstaveny jako sebevedome mlade zeny, ale skutek utek`. Tenhle pribeh je proste naroubovany tak, aby vas nalakal svoji zapletkou, ale ve vysledku vam proste nic neda.

Manyna
29.09.2017 3 z 5

Jako příjemná oddychovka na dva dny dobrý. Nejde o nic extra šokujícího, ale je psaná jednoduše a hezky se četla.

LibraryGirl
28.09.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Dvě dějové linie, ve kterých se lze snadno orientovat. Velké plus za krátké kapitoly, vůbec mi tady nevadily, pěkně posouvaly děj dopředu. Postavy jsem si ale vůbec nemohla oblíbit, ani jedna mi nebyla extra sympatická, přesto jsem chtěla vědět, co se na další stránce stane a jak to celé dopadne. Nechtěla jsem knihu odložit, i když jsem musela. Je to kniha plná neobvyklých zvratů a vzrušujícího napětí. Doporučuji!

teniska_rotter
28.09.2017 4 z 5

Atmosféra po celou dobu čtení byla úplně skvělá. Líbilo se mi, jak se autor věnuje pouze hlavním postavám a příběhu a nepopisuje milion věcí kolem. Podobnost s Edwarda s Greyem je v určitých vlastnostech zjevná, ale vůbec mi to nevadilo. A teď negativa. Ten závěr? No nebojím se použít slovo "děs" připadalo mi, že už to chce mít co nejdříve za sebou a rozhodně z konce nevytěžil, co se dalo. Jelikož jsem ale příběh celou dobu hltala s nemohla se odtrhnout hodnotím jí spíše jako nadprůměrnou.

Lucik87
28.09.2017 4 z 5

Čtivé, ale na druhou stranu ne tak originální, abych z toho šla do kolen. Poslední dobou je psychologických a rodinných thrillerů tolik, že se jen těžko nalézá kniha s neotřelým a výjimečným zpracováním.

akinomV
27.09.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani jsem z toho nebyla nijak nadšená. Je to čtivé, taky jsem to zhltla dost rychle, ale děj byl docela předvídatelný. Také mi přišlo, že po pozvolném plynutí děje bylo na konci všechno moc rychle vyřešené. Pro mě lepší průměr, ale je to čistě subjektivní názor.

ptoček
27.09.2017 5 z 5

Perfektní!!!! Kniha baví od začátku do konce, zase trochu jiné téma, za mě plný počet

Kekik
25.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou... kniha, kterou jsem nejprve zkoumala jen jako "možný čtenář" (dokonce jsem o ni i bojovala v časopise, bohužel nevyhrála, a stále po ní pokukovala zde na DTB knih). Až jsem přijela do Liberce s prázdnou a odjela zpět s 9 novými knihami, Ta přede mnou mezi nima. Přečteno za den. Což vypovídá mnohé- čtivé, napínavé, tajemné, skvělé. Ovšem i mínusy by se našly- v takovém domě bych já nežila ani kdyby mi za to chtěli platit. S žádným mužem, kterého tam zmínili, bych nechtěla žít. A občas mě hlavní hrdinky štvaly.
Přesto jsem ráda, že se nakonec ze mě stal "čtenář této knihy".

Demonlover
25.09.2017 4 z 5

Manželé odvedle s Dívkou ve vlaku dohromady. Nenadchne ani nezklame.
Pokud je pravda, že to psal autor deset let a vzhledem k tomu, kolik měl poradců, tak je to retardovaná upřímnost. Škoda toho konce. Horší závěr si příběh nemohl zasloužit, autor si asi řešil osobní problém.

1casper
23.09.2017 4 z 5

Emma + Simon + Edward, Jane + Simon + Edward.
Skvěle napsaná kniha! skvělý propletenec 4 postav. Jsou tam dvě dějové linie, které nijak neruší jedna druhou. Děj má šťávu a spád.

Pěkný nápad, jak postavit dům se všemi vymoženostmi, no..tak trochu utopie...

Do konce jsem netušila, kdo....nechci psát víc, abych nenapovídala dalším čtenářům.

Pěkná, napínavá kniha. Doporučuji!

morella
22.09.2017 5 z 5

Výborné čtení.

kollerka
21.09.2017 4 z 5

Za mě čtyři hvězdy z pěti. Velice čtivá kniha, krátké kapitoly mi naprosto vyhovovaly. Popis záhadného domu super, charakteristika postav také. Jen mám výhrady k přemíře erotiky, bylo to na mě moc "odhaleně" napsané, takže můj původní plán - darovat knihu babičce jako dárek jsem musela nakonec přehodnotit:)

Maus
20.09.2017 5 z 5

Krásné, napínavé a oddechové čtení :)

tutinka
20.09.2017 5 z 5

Naprosto skvělá, moc se mě libila a dobre se cetla, doporučuji!!!!

berila
19.09.2017 3 z 5

Četlo se to dobře, ale na základě komentářů jsem čekala více. Zase takový zázrak to nebyl.

adevis
18.09.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, takže jsem hned po výplatě utíkala do knihkupectví, kde na mě čekal poslední kousek.
Okamžitě jsem se pustila do čtení, snažila jsem se ji šetřit, abych ji nezhltla hned. Natáhla jsem to jen na 3 dny.
Hrozně moc mě příběh "studeného" domu chytl. V průběhu čtení jsem měla dost velké podezření na právě dotyčného vraha, ale přesto jsem doufala v opak.
Kniha se mi líbila, ale čekala jsem trošku víc. Možná je to tím, že jsem si ji moc nevychutnala. Proto 4/5.
Má čestné místo u mě v knihovně, takže se k ní jednou určitě vrátím a třeba to bude už 5/5.

Daenerys
18.09.2017 5 z 5

Vyloženě zhltnutá! Uf konečně zas po dlouhé době něco, co mě chytlo a nepustilo. Pěkně vystavěný příběh, zpracování pak vyloženě chytlavé - krátké kapitoly, co se navíc střídají ve vyprávění dvou hlavních hrdinek a mnohdy to vystřídání i docela promyšleně navazovalo. Nečekejte žádné dlouhé úvody, zde se jde rovnou na věc. Uznávám, že nehodnotím uplně nestranně - už na začátku jsem věděla, že tohle mi prostě musí sednout, ať chce nebo ne... Vyprávění v ich formě, záhady z minulosti, navíc se všechno točí okolo dost podivné budovy... Dávám zasloužených 5*