Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2681 2681

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

amladar
10.10.2017 4 z 5

Ale tak špatná nebyla, ovšem je škoda, že si autor nepohrál se závěrem. Tak nějak to rychle skončilo, i když potenciál na perfektní závěr a hlavně delší určitě byl. Co bylo neskutečně prima, tak to tedy krátké kapitoly a každá o někom jiném. Doporučuji.

hledaseniki
10.10.2017 3 z 5

I já jsem se nechala zlákat thrillerem Ta přede mnou je kniha, na kterou narazíte doslova všude! Jsem milovník thrillerů a, i když jsem se kolikrát spálila označením světový bestseller rozhodla jsem se knize dát šanci i přes to, že tyhle okatě propagované knihy moc nemusím. Jak už je dnes zvykem je kniha i tady psána ze dvou pohledů s čímž nemám problém i když to dnes najdete v každém druhém thrilleru. Zápletka vypadala vcelku zajímavě, minimalistický dům, ve kterém nájemníci musejí dodržovat jistá pravidla, se jevil jako dobrý nápad, kniha se čte dobře, za jeden večer nebo spíš za jednu noc jsem jí přečetla, protože ten příběh vás popadne za pačesy a nepustí vás, jenže to neznamená, že ta kniha nemá mouchy. Hlavní hrdinky jsou si dost podobné a zřejmě proto se tajemný autor rozhodl označit kapitoly nejen jménem, ale také označením TEĎ A TEHDY, jenže to není ten největší problém, protože ona i ta konverzace je prakticky úplně stejná na chlup, což mi nejen, že nepřijde zajímavé, ale přijde mi to i otravné. Na to, že obě hrdinky jsou hlavními postavami, tak to možná chtělo jít trochu do hloubky, protože osud jedné nebo druhé hrdinky mi díky tomu byl ukradený. Psychologický thriller pro tentokrát není ze severu, ale jak se ukazuje, právě seveřané umějí tu atmosféru zachytit daleko lépe, sice to přečtete raz dva, jenže to nemá něco, co by vás vyloženě vykolejilo nebo posadilo na zadek. Nejzajímavější postavou je nepochybně podivný architekt, který tam dle mého měl málo prostoru. Ta přede mnou je obyčejný thriller, ze kterého šlo vymáčknout mnohem víc šťávy.

Nickeé
10.10.2017

Pěkná, pohodová, na začátku lákavá kniha. Na dovolenou či do autobusu skvělá. Čtivá. Oba dějové rámce oddělené. Zvyknete si na pravidelné přeskakování do vyprávění obou hlavních hrdinek. Jen si myslím, že jako "super psycho thriller" to není. Napínavé ano, až do konce knihy přemítáte kdo co a proč, ale souhlasím zde s Melanií, že ten konec autor nějak rychle spláchnul, jako by mu došly nápady a potřeboval všechny nakousnuté akce dokončit a nevěděl jak. Jinak ale moc fajn kniha, nenáročná, doporučuji.

PetraBery
09.10.2017 4 z 5

Opravdu čtivé dílo, jehož čtení utíká ani nevíte jak... Pochmurný dům s tolika pravidly, že málokterý jedinec je schopný je dodržovat. Jak to bylo v minulosti s Emmou a jak se s přítomností vyrovná Jane a kdo je vlastně ten "zlý" jsem se snažila odhadnout téměř celou knihu a stejně to nakonec dopadlo o něco jinak než jsem myslela. Povedená kniha.

Hope80
09.10.2017 5 z 5

Přečteno za jediný den, zařazeno do mých top.

ritta
08.10.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den, myslím že netřeba víc dodat. Naprosto skvěle napsáno, mrazivá a sterilní atmosféra domu mě naprosto pohltila.

maxx
08.10.2017 5 z 5

Kniha mě přímo pohltila a přečetl jsem ji jedním dechem

Doksik
08.10.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla. Zajímavě napsaná. Doporučuji přečíst.

happy-smile
08.10.2017 4 z 5

Něco mezi thrillerem a románem pro ženy. Střídavé vyprávění dvou žen mi sedlo. Líbilo se mi, že si autorka pohrála s přímou řečí a v obou vyprávěních ji psala jinak. To bylo docela užitečné, protože díky "prolínajícím se" příběhům se může čtenář lehce ztratit a takto má dobrý referenční bod. Vyústění bylo zajímavé a pokud by u nás od této autorky vyšla nějaká další kniha, tak po ní určitě sáhnu.

Lindulinek
08.10.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, napsána tak, že se nešlo odtrhnout a stále jsem četla dál a dál, až jsem se za jeden den ocitla na konci. Dobře zpracovaná rychlovka, se zajímavým námětem a propracovaným příběhem. Doporučuji.

Marčullkas
07.10.2017 5 z 5

Knížka přečtená jedním dechem! Poutavý příběh s věčným mrazením v zádech!

Michaeella
05.10.2017 3 z 5

Čekala jsem něco víc, ale rozhodně to nebylo špatné čtení

Calibra
05.10.2017 4 z 5

Už se mi dlouho nestalo, abych nemohla dát knihu z ruky. Originální příběh, čtivě psaný, krátké kapitoly při kterých si říkáte, že můžete dát ještě jednu a pak ještě jednu a najednou máte knihu prečtenou. Na neoznačení přímé řeči u vyprávění Emmi jsem si brzy zvykla. Bohužel na konci jsem si na zadek nesedla, wow se nekonalo.

h.mose
05.10.2017 4 z 5

Jednohubka. Mám ráda knihy, které se dají přečíst za noc a tato to splňuje. Námět je originální. Je zde určitá podobnost s knihou 50 odstínů šedi, jen je tu podstatně méně sexu a více příběhu kolem. Za to jsem velmi ráda. Mám jednu výtku. Vadí mi, když je přímá řeč psána bez uvozovek. Jedna dějová linka (pro odlišení) takto psaná je. Já to chápu, jen mi to prostě není vizuálně příjemné.

veronika5179
04.10.2017 3 z 5

Forma velice jednoduchá, náročnějšímu čtenáři to může připadat jako celkem zdařilá slohovka studenta gymnázia. Motiv velmi slibný, pár překvapených momentů by se taktéž našlo, ale jinak průměr, který by se před dvaceti lety prodával v trafice.

makke
03.10.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, nebyla špatná, ale i mě v ní něco scházelo. Přišlo mi to jako jídlo, které je dobré, ale aby bylo perfektní chybí mu špetka soli.

Mashiiro
03.10.2017

Kniha při začátku četby s sebou nese mnoho otázek. Rozhodně se to nedá zařadit do klasických "thrillerovek", které by byly nudné svým dějstvím nebo např. plochými nereálnými postavami. Nutno podotknout, že kniha rozhodně zaujme už na prvních stránkách. Děj je psaný velmi čtivým způsobem - neotřelý námět na příběh, myšlenka rozhodně nechybí, ale jako každá kniha, má i tato mnoho mínusů.

Celá má recenze: http://zivot-mezi-radky.webnode.cz/ta-prede-mnou/

motolka
03.10.2017 5 z 5

Perfektní thriller!!!

Hannik
03.10.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila a četla se velmi rychle. Téměř se nedalo odtrhnout. Na druhou stranu bylo zde spousta "zvláštních" postav a vše kolem nich bylo taky nakonec takové "divné". Každopádně doporučuji, jako odlehčené a napínavé čtení.

Věrka69
03.10.2017 3 z 5

Čekala jsem rozhodně víc.