Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2684 2684

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

nikol1774
16.11.2017 4 z 5

Super knížka. Super děj. Bylo to pěkně napsaný, ale musím se přiznat, že jsem se v tom zpočátku neorientovala. Asi kolem 50 stránky jsem teprve přišla na to jak je to psané a musela jsem si je přečíst znovu abych pochopila komu se co stalo. Po tomhle zádrhelu už se četla sama. Konec mě úplně překvapil.

martinka07
15.11.2017 4 z 5

Jedna z mála knih tohoto žánru, kde jsem téměř do konce netušila jak to dopadne. Velmi čtivě napsané. Vyhovovaly mi hlavně krátké kapitoly.

petula22
15.11.2017 5 z 5

Knížka je stylem podobná dívce ve vlaku, pro mne zajímavější. Napínavá, zajímavá, čtivá

yaja8823
14.11.2017 4 z 5

Teda parádní kniha - přečtená téměř jedním dechem :) Super zápletka, skoro nečekaný závěr, moc se mi kniha líbila .... doporučuji :)

Vvvera
13.11.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Dost mi to připomínalo Dívku ve vlaku. Protože hrdinky prožívají to samé, tak jsem nejednou musela otočit zpět a podívat se, kterou zrovna čtu :).

Radunnie
11.11.2017 3 z 5

Velice dobrý a originální nápad zasadit děj do luxusní pevnosti, ze kterého se dalo vytěžit maximum. Tak trochu naivní příběh, pelmel 50 odstínů šedi a Zmizelé (což není zlé, Zmizelá je vynikající). U mě se ale wow efekt ze samotné knihy nedostavil a v hlavě mi zbyl právě jen ten originální nápad.

petra5585
10.11.2017 4 z 5

Uf, velmi zajímavý námět, neuvěřitelný.. Přečetla jsem jedním dechem.

lupo
10.11.2017 5 z 5

Od začátku do konce se čte jedním dechem. Prolínání dvou dějový linií a vy s napětím očekáváte co přijde... Už na začátku přemýšlíte kdo může stát za vraždou nebo to byla opravdu sebevražda?

Zlatovláska
09.11.2017 5 z 5

Název titulu a přebal knihy mě zaujaly na první pohled. Silná reklama mě sváděla ke koupi o to více...Rozhodně nelituji. Kniha se mi moc líbila. Skvělé rozdělení kapitol připívá k velmi "svižné" četbě a v zásadě nesouhlasím s výroky, např. "vadí" absence uvozovek přímé řeči apod. Mně naprosto kniha vyhovovala přesně tak, jak je autorem napsána. Na čtenáře čekají i velmi zajímavá překvapení... Doporučuji však po přečtení celého titulu nezapomenout dočíst i "poděkování" od autora, které je pro tuto knihu velmi důležité, neboť je v něm zakomponována jistá spojitost úzce související s obsahem titulu.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji všem. :-)

Calinda
05.11.2017 2 z 5

Od začátku mě rozhodně nechytla, každou chvíli jsem si říkala, že ji odložím. Nakonec jsem vytrvala, zhruba od půlky se můj dojem z knihy zlepšil, pak zase zájem slábnul, po dočtení, přesně jak píše Urbana, slabší průměr. O horor se určitě nejedná. Ze začátku mi dělalo problém rozlišit, zda zrovna čtu Emmu nebo Jane. Co se týče Edwarda, řekla bych, že autor se inspiroval knihou Padesát odstínů šedi :-).

Urbana
05.11.2017 3 z 5

První polovina knihy mě moc nezaujala, od druhé poloviny lepší, přesto můj celkový dojem, slabší průměr. Obálka knihy se mně moc líbí.

niknikita
05.11.2017 4 z 5

Zajímavý a napínavý thriller, kde se prolínají dvě dějové linky a tak trochu i ta třetí. Krátké kapitoly dělají příběh dobře čitelným a množství postav je tak akorát.
Nepříjemná byla poměrně velká gramáž knihy od vydavatelství Ikar, protože snižovala komfortní zážitek.

nicol.s
05.11.2017 5 z 5

Čtivé, napínavé, zajímavý nápad. Knížka se mi moc líbila, přečtena téměř na jeden zátah :)

morava
05.11.2017 4 z 5

Ctive, zajimava zapletka, ale ze bych na konci rekla wow, tak to se mi nestalo.

vendula6927
04.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha!

Nela2
02.11.2017 5 z 5

Vadilo mi, že ve většině knihy chyběly uvozovky v přímé řeči. Člověka pak trochu mate, co která postava říká nahlas a co si jen myslí. Ale jinak spokojenost - oceňuju originální námět a napětí. I díky střídání vyprávění postav z minulosti a současnosti bylo o čtivost postaráno.

Gabetka
01.11.2017 5 z 5

Vážně čtivé, a přestože se některé situace opakovaly u obou hrdinek téměř identicky, spěl děj neustále kupředu. Závěrečné odhalení jsem sice tušila již nějakou dobu předem, přesto to na napínavosti příliš neubralo. Při čtení mě kolikrát příjemně mrazilo a musím uznat, že bych bydlení v takovém domě klidně vyzkoušela :-)

Ivča39
01.11.2017

Vadilo mi to neustálé střídání vyprávějících postav, ztrácela jsem se v ději a bylo občas složité porozumět...

Slaďoška
01.11.2017 5 z 5

Knihu jsem zhltla jako malinu :o)))

Jana77
01.11.2017 5 z 5

Dokonalá! Konečně knížka, která má nápad a nekopíruje téma. Žádná alkoholička, žádné prášky, za mě fakt dost dobrý.