Ta čtvrtá

Ta čtvrtá https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6410/ta-ctvrta-6410.jpg 4 18 3

Příběh dívky z početné venkovské rodiny, dívky opomíjené a odstrkované, která se nakonec ukáže lepší než její šťastnější sourozenci. Venkovský kovář Hadrava velice toužil po synovi, jako černá můra se mu jevilo narození čtyř dcer. S prvními se ještě smířil, poslední již nebral vůbec na vědomí. Když se posléze přece narodil chlapec, vychoval z něj otec tyrana svých sester i rodičů. Nejvíce celou situaci odnášela nejmladší a neatraktivní dcera Terezka. Ani její vstup do soukromého života nebyl nejšťastnější. Přece však našla své místo v životě a stala se otci jedinou oporou v jeho stáří.... celý text

janik08
17.05.2018 3 z 5

Román z venkovského prostředí z období kolektivizace, modernizace venkovu u nás. Kniha je čtivá, děj nepřekvapivý, reálné postavy. Pozor jak vychováváte své děti !

Jituška82
23.07.2017 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení mojí mamky, milovnice harlekýnků.... až překvapivě rychle mě děj knížky pohltl, jaký to mělo spád a živost... knížku jsem přečetla jedním dechem. Mám ráda knížky, které se vracejí do časů nedávno minulých.

kika 13
10.04.2014 3 z 5

Obyčejné téma,ale čte se dobře.

rodina

Vlasta Javořická