Tá, čo prežije

Tá, čo prežije https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337780/bmid_ta-co-prezije-2Nh-337780.jpg 4 191 67

Presne desať rokov uplynulo odvtedy, čo Nicolette Farrellová zmaturovala a odišla z rodného mestečka Colley Ridge. V tom čase jej najlepšia priateľka Corinne zmizla bez stopy a vinník ani telo sa nenašli. Nic sa prvý raz vracia domov, aby sa postarala o chorého otca a obnovila pretrhnuté väzby. Čoskoro sa ocitne uprostred drámy, ktorá oživí Corinnin prípad a otvorí staré, ale nezahojené rany. Pred desiatimi rokmi sa policajné vyšet¬rovanie sústredilo na Nicolette, jej brata Daniela, blízkeho priateľa Tylera a na ¬Corinninho chlapca Jacksona. Od tých čias opustila mesto iba Nic. Daniel ¬čaká s manželkou Laurou prvé dieťa, Jackson pracuje v miestnom bare a Tyler chodí s Annaleise Carterovou. Je to Nicolettina susedka, ktorá kedysi všetkým poskytla alibi na noc, keď zmizla Corinne. O niekoľko dní po Nicolettinom návrate však zmizne aj Annaleise. Nic sa usiluje odhaliť pravdu o Annaleisinom zmiznutí. Rozpráva udalosti, ktoré sa stali, od pätnásteho po prvý deň po príchode do rodného mestečka, teda v opačnom slede. Postupne odkrýva desivé pravdy o svojich priateľoch a rodine aj to, čo sa v osudnú noc skutočne stalo.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

All the Missing Girls

knihomolkadorfa
15.02.2018 4 z 5

Zajímavě psaná knížka. Myslela jsem, že se budu v příběhu ztrácet, ale omyl. Četla se moc dobře.

salunka
12.02.2018 5 z 5

Fantazie. Konečně detektivka, u který jsem byla až do konce napnutá jak kšandy! :-)

evasamankova
11.01.2018 5 z 5

Výborný detektivní román, který vyniká především svojí netradiční vypravěčskou formou a nepředvídatelnými postavami a zvraty.
Ačkoliv se autorka pohybuje dozadu, směřuje dopředu... :)
Doporučuji.

zuzana2599
30.12.2017 4 z 5

Poutavý psychologický příběh o dávném tajemství, které znovu po deseti letech ožívá a způsobí další smrt... Příběh o síle rodiny a přátelství, o staré lásce, která vlastně nikdy neskončila a nyní nabírá na síle... Autorka vypráví tento temný příběh velmi odvážným způsobem, děj je psaný od konce, snad jen chvíli jsem byla zmatená, ale pak to bylo bezva čtení, které mě bavilo a udrželo v napětí. Určitě můžu knihu doporučit !!

Globuska
16.12.2017 4 z 5

Detektivek se píše hodně, ale psát děj nejdříve chronologicky a hned následně pozpátku, to už chce sakra kuráž. Megan Miranda si s tím však dobře poradila a z vcelku obyčnejné zápletky vytvořila velmi zajímavé čtení. Nemůžete věřit v podstatě nikomu. Ani hlavní postava ve vás zrovna moc důvěry nevzbudí, ale stojí za to číst až do konce.

Paja1709
06.10.2017 5 z 5

Velmi zajimave napsana kniha,hlavne druha cast kdy je dej psany od konce.Od knihy jsem se nemohla odtrhnout nez bude konec.Doporucuji precist.

Veronika33
16.06.2017 5 z 5

Táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Hlavný dej sa odohráva v priebehu 15 dní, ktoré sú však napísané od konca.Myslela som, že kvôli tomu sa to bude ťažšie čítať, ale chybný úsudok, bolo to geniálne,pútavé.100% -ne odporúčam!!!!