Tá, čo prežije

Tá, čo prežije https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337780/bmid_ta-co-prezije-2Nh-337780.jpg 4 191 67

Presne desať rokov uplynulo odvtedy, čo Nicolette Farrellová zmaturovala a odišla z rodného mestečka Colley Ridge. V tom čase jej najlepšia priateľka Corinne zmizla bez stopy a vinník ani telo sa nenašli. Nic sa prvý raz vracia domov, aby sa postarala o chorého otca a obnovila pretrhnuté väzby. Čoskoro sa ocitne uprostred drámy, ktorá oživí Corinnin prípad a otvorí staré, ale nezahojené rany. Pred desiatimi rokmi sa policajné vyšet¬rovanie sústredilo na Nicolette, jej brata Daniela, blízkeho priateľa Tylera a na ¬Corinninho chlapca Jacksona. Od tých čias opustila mesto iba Nic. Daniel ¬čaká s manželkou Laurou prvé dieťa, Jackson pracuje v miestnom bare a Tyler chodí s Annaleise Carterovou. Je to Nicolettina susedka, ktorá kedysi všetkým poskytla alibi na noc, keď zmizla Corinne. O niekoľko dní po Nicolettinom návrate však zmizne aj Annaleise. Nic sa usiluje odhaliť pravdu o Annaleisinom zmiznutí. Rozpráva udalosti, ktoré sa stali, od pätnásteho po prvý deň po príchode do rodného mestečka, teda v opačnom slede. Postupne odkrýva desivé pravdy o svojich priateľoch a rodine aj to, čo sa v osudnú noc skutočne stalo.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

All the Missing Girls

Janík511
07.08.2019 3 z 5

Z knihy jsem celkem rozpačitá. První půlka se mi líbila, druhá už silně pokulhávala. Ztrácela jsem se v minulosti a přítomnosti, hrdinka mi byla stále méně a méně sympatická díky nevěře a myšlenkovým pochodům. Za mě by knize pomohlo méně stran a druhou půlku lépe propracovat.

monci6485
21.07.2019 4 z 5

Povedená partička. Vlastně se všichni potrestali sami. A Nicollete mohla mít pěkný život se snoubencem. Mohla...

Lindulinek
13.06.2019 3 z 5

Kniha nebyla úplně bez nápadu, nicméně mě nezaujala tak, jako jiné detektivky. Málo dovysvětlený konec a naopak rozsáhlé popisy některých událostí a myšlenek, ubraly knize na zajímavosti.

Michaellla
07.06.2019 3 z 5

No...mám rozporuplné pocity. Příběh - zajímavý , prostředí - výborné, postavy - docela sympatické, konec - mohl být lepší.... Ale ten styl psaní, ten mi teda neseděl. Pořád mě to nutilo přemýšlet, jestli nemám číst knihu od konce. Špatně se mi v tom orientovalo. Snad až poslední (vlastně první) 3 dny to bylo lepší. Takže pokud máte rozečteno, vydržte, poslední kapitoly by vás mohly uspokojit :)

Zlatinka.Emilly
25.05.2019 4 z 5

Docela mě štvalo to, že jsem se příběh dozvídala od patnáctého dne po první den, tedy po kapitole vždy o den zpátky. Nechápu, co to má za význam. Samotný děj byl také trochu zvláštní, ale nakonec vše dobře dopadlo, i když trochu jinak, než bych si představovala, ale rozuzlení proběhlo a o tom to je. Nemám ráda knihy s otevřeným koncem.

jana1941
20.05.2019 4 z 5

Zvláštní kniha, ale nemůžu říct, že by byla špatná. Občas jsem se v ději ztrácela, ale to se stává i u klasických knih, které nejsou psané pozpátku. Celkově mě to bavilo.

Janule809
19.05.2019 5 z 5

Zvláštně napsaná kniha. Začátek mě vůbec nebavil, ale druhá polovina byla super a to rozuzlení, paráda

axspevak
10.04.2019 3 z 5

Prvni pulka knihy me nebavila,rozpletani osobnich vztahu nactiletych neni moje hobby.Ale zajimalo me,jak to bylo,to zas jo.Druha pulka mela spad,nechtela jsem odlozit.Ale Nic byla pro me teda takova nesympaticka slepice..az do samotneho konce.

SimonaP
08.04.2019 1 z 5

nuda, nuda , nuda, knížka naprosto o ničem, nebavila mě, hvězdu dávám, ani nevím, za co. Asi za snahu a že jsem to nakonec dočetla.

boeink
27.03.2019 4 z 5

Kniha se musí číst pozorně, protože je psaná časově nazpět. Trochu jsem byla v pokušení nalistovat si konec a číst pozpátku, abych to měla správně :-D. Jsem ráda, že jsem to neudělala, připravila bych se o správně načasované rozuzlení. Jakmile jsem se do toho zakousla, nemohla jsem přestat číst. Netradičně napsaná, dobrá kniha.

Termina
11.03.2019 2 z 5

Je to moje druhá kniha která se čte opačně. Každé ( den předtím ) mě malém přizabilo. Závěr knihy se mi líbil tak aby to bylo vyrovnané dávám tři hvězdičky .

Eli.am
10.03.2019 5 z 5

Taky jsem občas byla trochu zmatená z děje od konce. Pak to ale začalo dávat smysl a konec byl překvapivý. Super kniha.

pastelka53
03.01.2019 4 z 5

Příběh psaný od konce na začátek ...poutavé! Za začátku jsem si myslela, že díky tomuto netradičnímu postupu děje bude knihu těžké číst, ale opak byl pravdou. Zvědavost mě hnala dál, abych poskládala všechny části skládačky.
Nicollete, tvůj příběh byl skvělý, plný zvratů a tajemství - Snad se ti v Cooley Ridge žije skvěle a jsi spokojená.

lenka666
03.11.2018 5 z 5

Příběh byl opravdu zvláštně napsaný ale díky předchozím recenzim, jsem na to byla připravena. Musela jsem se dost soustředit na posloupnost děje. Ale přesto se mi kniha líbila a ke konci jsem ji nemohla odložit. Napínavý, čtivý příběh.

SilvieSisinka
29.09.2018 4 z 5

Přečteno za jeden den. Napínavé, tajemné, bavilo moc. Jen občas nějaká nedodelavka či vysvětlení.

ArwenAragorn
17.09.2018 5 z 5

V netradičně vyprávěném příběhu se postupně odkrývá pravda o dvou zmizelých dívkách. Je to první autorčin román a já ho považuji za hodně zdařilý. Nenudí, zápletka je neobvyklá, je zde spousta zvratů a zajímavě popsané postavy.

Ticiana
17.08.2018 4 z 5

No chvili mi trvalo nez jsem si to dala dohromady pospatku. Druha polovina se mi cetla lip, jak uz bylo vic stripku, ktere se davali dohromady. Konec hodne rychly. A takovy, ze az moc snadno uverili...

miczoken
23.07.2018 4 z 5

Musím přiznat, že jsem si tuto knihu po dokončení musela přečíst ještě jednou. Nebylo to z toho důvodu, že by mne tak zaujala, spíš jsem si musela sama udělat jasno v tom, jak vlastně děj následoval, proto jsem ji musela číst od konce. Navíc mi hrdinka byla od samého začátku velice nesympatická, takže se mi to zezačátku četlo dost těžko. Ke konci jsem sice k ní své sympatie přehodnotila, přesto dávám knize pouze 4* z 5.

Dela111
14.07.2018 4 z 5

Autorka si zaslouží obdiv za odvahu napsat příběh takto netradičně, kdy se děj vrací v čase zpět. Myslím, že se jí to velice povedlo. Příběh vystavěla tak, že až na konci pochopíme proč je takto vyprávěný. Vše je logické, je to velmi čtivé, děj mě držel, kniha se těžko odkládala. Já ale za sebe musím říct, že mi tento styl nesedí, není to špatné, jen to není pro mě, raději bych příběh vystavěný "klasicky". A právě za to ubírám jednu hvězdu.

Januli
10.07.2018 3 z 5

Začátek knihy se mi líbil, ale pak přišel den po zpátku a to mi dělalo celkem problém. A konec? Lehké zklamání, čekala jsem větší zápletku, kdo a co Corrinne udělal.