Syntaktické rozbory

Syntaktické rozbory https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276996/mid_syntakticke-rozbory-HUU-276996.png 3 10 2

Lu_books
17.02.2020 2 z 5

Kniha je hrozně nepřehledná. Štve mě na ní hned několik věcí. Jak už bylo zmiňováno, na konci jsou sice cvičení, ale chybí k nim výsledky, jak si pak tedy má student ověřit správnost? K čemu tam pak vůbec jsou? Dále příklady psané CapsLockem, to je jako z mateřské školy a jen to přidává na nepřehlednosti. Pro přehlednost by neuškodilo ani zvýraznit v textu nejdůležitější pojmy. Občas se tu píše, jak nějaký probíraný jev vypadat nemá, ale už se nenapíše, jak tedy vypadat má, což je velmi paradoxní. Co je ale nejhorší, v knize jsou chyby. Když už je to učebnice syntaxe, čekala bych přece jenom trochu vyšší úroveň.

fvalek
27.03.2017 3 z 5

Kniha je přehledně strukturovaná. Vše je dobře a jednoduše vysvětleno. Občas je maličko nepřehledná v tom, že nepoznám jaký příklad je k čemu, protože se např. popíše několik jevů a pak následují jen příklady a je na mě, abych si odvodil co k čemu patří. Řekl bych, že s touto učebnicí by si intelektuálně poradil klidně středoškolák, což se mě osobně líbí. Hrozně mě štve, že příklady na konci jsou sice vhodné vzhledem k probírané látce na semináři, ale chybí u nich výsledky, takže se podle nich nemůžu efektivně učit.

Milada Hirschová
česká, 1952