Syn pekel - Vlčí krev ekniha

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200160/syn-pekel-vlci-krev-200160.jpg 4.1263

Syn pekel 1.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha) · Fragment (ČR)

Kniha Syn pekel - Vlčí krev

Samery

Fantasy obecně mám velmi ráda a tento příběh se mi líbil. Ovšem v porovnání s autory, které preferuji, jde o průměr. Děj se mi četl dobře a rychle, i když mi vadili reakce postav a jejich jednání. Ani jejich rozmluvy na mě moc velký dojem nedělali. Chápu ovšem, že je kniha psaná spíše pro jinou věkovou kategorii, do které nespadám. Nejsem si ani jistá, zda by mě charaktery postav, v začátku než se děj rozjel, neodradily, kdyby nebylo výzvy.

anid

Upřímně tohle je taková příjemná odechovka. Krátká, svižná, nepotřebujete nad ní moc přemýšlet. Od autorky jsme četla již kdysi dávno Poselství jednorožců (a v té době měla z toho noční můry), která mi moc nesedla, hlavě kvůli tomu že byla uměle protahovaná. Tady se to naštěstí neděje. Autorka se snažila udělat knihu dospělejší tím, že jde zde dost násilí a krve. Postavy kromě jedné jsou docela ploché a nevyvíjí se moc, ale upřímně s 200 stránkami se toho nedá moc udělat
Takže když člověk chce nějakou oddechovku, kdy fakt chce něco jednoduchého tohle je dost dobrá možnost
spíše 3.5*

Jandýs
10.10.2018

Českou fantasy jsem četla poprvé, mile mě překvapila široká slovní zásoba a celkově jsem při čtení nabyla dojmu, že se po jazykové stránce překládaných knih něčím liší.. divím se jako divizna :-) , ale naposled jsem z naší české tvorby četla snad Foglarovky..
Co se týče příběhu - humor, děj, konverzace mezi postavami - je to nenáročné.. takové oddechové čtení. Druhý díl si přečtu.

Shinju
19.09.2018

Naprosto úžasné počtení. (°-°)

deedulka
07.07.2018

Docela milé překvapení od české autorky. Vlkodlaci a elfové mne svým příběhem zaujali, i když jsem byla trochu překvapená, že je kniha krapet brutálnější. Hold nic pro jemnocitné dušičky a dětičkám bych ji ještě do ruky nedávala. Místy byl děj zbytečně rozvláčný, ale naštěstí to pak za odměnu vynahradila vždy nějaká akce.

Gematria
06.07.2018

Pro změnu jsem zkusil českou literaturu a musím říct že jsem byl celkem mile překvapen. Spisovatelka pojala vlkodlačí téma celkem originálně. Nezapře, že píše především dětskou literaturu, především první díl je chvílemi s pohádkovým nádechem, což je ovšem s ostrým kontrastem s pestře vyobrazovaným násilím, pro které především hlavní postava, horkokrevný vlkodlak Neran, nikdy nechodí daleko. Čte se velmi dobře, autorka se zdržuje jakýchkoliv nudných popisných pasáží.

milovnicezvířa
06.03.2018

líbí se mi jak tam je všechno pečlivě popsané

ancula022
26.02.2018