Světlo v klíčové dírce

Světlo v klíčové dírce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373255/bmid_svetlo-v-klicove-dirce-CJK-373255.jpg 5 1 1

Světlo v klíčové dírce je malá spirituální kniha o vnitřním světle v nás. Světlo, k němuž máme pomyslný klíč právě teď a tady. Stačí jen otevřít. Kniha nenabízí přímo návod, ale spíše naladění, evokaci onoho světla. Ale je to také hlavně kniha o dětech pro dospělé. Knihu s ilustracemi od Nely Korbelové tvoří poeticko-filozofický příběh Světlo hvězdy o dítěti, jeho příchodu na svět a sedm kratších či delších básní odkazujících na skrytou a přesto přirozenou, zářivou a blaženou podstatu, kterou přes nános představ a neklid mysli nedokážeme postřehnout a vědomě ji žít. Jemné světlo můžeš v sobě probudit právě teď. Přirozeně jako dech. Matně si však vzpomínáme. Cesta vede do dětství.... celý text

hrdlickova_61
01.12.2020 5 z 5

Tohle je tak maličká knížečka, že by se dala nosit pořád s sebou. Na obálce má opravdovou klíčovou dírku a tou prosvítá vyprávění, verše a několik snových obrázků. Věnování patří básníkovu synkovi Eliášovi a dcerce Johance.

Ať už čtenář vidí poslání dětí stejně jako mladý otec Michal Štěpánek, nebo nějak jinak, jistě je přijme s porozuměním, protože je to všechno tak prostě a hezky řečeno:

A že se ti to nezdá,
že i ty jsi byl hvězda?
Není snad důkaz úsměv
a jas očí ve tváři,
že tvé srdce světlo vytváří?