Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 748 237

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

hanajm
20.05.2014 5 z 5

Nebudu polemizovat nad tím, jak moc je pravděpodobné, že by se něco takového stalo.. Každopádně to byl silný příběh. Líto mi bylo všech zúčastněných. Krásná kniha, která se velmi dobře četla..doporučuji.

tkometka
18.05.2014 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Ukáže paradoxy života a donutí čtenáře zamyslet se nad tím jak malé hranice jsou mezi dobrem a zlem. Knihu moc doporučuji víc prozrazovat nebudu :D

momo01
11.05.2014 5 z 5

Mám ráda knihy, nad kterými i po dočtení přemýšlím, Toto je jedna z nich. A přitom jsem tolik spěchala, abych ji přečetla... Má skvělý spád, četla jsem ji každou volnou chvilku.

Tétéčko
08.05.2014 5 z 5

Knihy z prostředí majáku prostě miluji, je v tom nějaké zvláštní kouzlo tajemna, samoty, moře a dobrodružství. A tahle kniha má velmi silný příběh a postavy, které mají uvěřitelný charakter. Asi nejvíc mne uchvacoval Tom, to je chlap každým coulem, pevný jak skála pod jeho majákem, být jeho ženou, zavraždila bych ho. Nejsem tak silná, abych mu odpustila, čekala bych, že pro svou ženu bude mít více pochopení. Nádherná kniha, kterou nezapomenete pět minut poté, co jste dočetli. O činech zúčastněných osob budete dlouho přemýšlet.

kneslova
07.05.2014 4 z 5

Knihu jsem četla na základě vysokého hodnocení zde, na Databázi. Obálka je krásná, příběh z minulého století mistrně zpracovaný, Tom je muž pevného charakteru, morálně silná postava. Prostředí majáku je fascinující. Vynikající poslední čtvrtina knihy. Je to tak mezi 4-5 hvězdičkami. Klidně by to mohlo být za 5.

Mon12
01.05.2014 5 z 5

Kniha mě nejprve zaujala svojí nádhernou obálkou a když se k tomu přidaly i skvělé komentáře, bylo jasné, že si jí přečtu. Autorka mě naprosto dostala překvapivým dějem, vykreslením všech postav (i prarodičů) a také tím, že vlastně nevím, ke které straně bych se přiklonila. Nad knížkou musím stále přemýšlet, je to opravdu silný příběh plný emocí.

amcb
28.04.2014 5 z 5

Hodně silný příběh, krásně napsané, čtivé. Ale protože jsem byla dychtivá dočíst se konce příběhu, některé pasáže jsem očima, k mojí škodě, jen přeletěla, takže se někdy ke knize vrátím, abych si vychutnala i podrobnosti, které příběh dokreslují.

Erica
19.04.2014

To čtenářské dilema bylo nejhorší. Opravdu ten krásný příběh nechci zlehčovat, ale jediný konec, který by mě uspokojil, by byl, kdyby všichni čtyři nakonec žili na majáku.

Maat
17.04.2014 5 z 5

Krásný, velmi silný příběh. Kniha mě dostala. Dočetla jsem ji včera a mám ji stále v hlavě.

Misan1993
14.04.2014 5 z 5

Dlouho jsem se před touhle knihou ostýchal, že to není můž žánr, že je to spíš pro holky atd......Teď jsem však knihu dočetl a ten pocit, který ve mně zanechala je slovy nepopsatelný. V téhle době, kdy je knižní trh prosycený vším možným je to opravdová výjímečnost. Jednou se zas k týhle knize vrátím a prožiju si ten skvělej příběh znovu. Doporučuji :-)

Terry11
12.04.2014 5 z 5

"Dobro a zlo mohou být jako dva hadi zapletení do sebe tak, že je od sebe nerozeznáš, dokud je oba nezastřelíš, a pak je už pozdě."
Všechny jsem je chápala, se všemi soucítila, Toma nenáviděla a obdivovala za zásadovost, která znamenala tolik bolesti pro jeho ženu. A přestože vím, že příběh dopadl asi nejspravedlivěji, jak mohl, přála bych si, aby se na majáku nikdy nedověděli, že existuje matka Lucy.
Nádherný příběh, který v postavě Toma připomenul osud "ztracené generace", o níž tolik psal Remarque. Všechny tři postavy byly vykresleny tak barvitě a detailně, že bylo těžké se ztotožnit jen s jednou. A všechny nakonec projevily především ty lepší vlastnosti. A ani to nemohlo pomoct k řešení, které by bylo milosrdné k nim všem.
Raději slzím u knih smíchem, ale tady jsem se tomu v tom druhém případě posledních dvacet stran prostě neubránila.

kessey
12.04.2014 5 z 5

Popravdě při prvních stránkách jsem trnula hrůzou, jestli se z knížky nevyklube červená knihovna. Ovšem příběh mě nakonec pohltil a posledních 15 stránek jsem řvala, jako by mi vymřela půl rodiny, což se mi u knížek popravdě zas tak často nestává. Vřele doporučuji všem, čte se jedním dechem, ale na druhou stranu nutí neustále přemýšlet nad hranicí mezi dobrem a zlem a ohrožuje naši představu černobílého světa

aliali
07.04.2014 5 z 5

Hodně silná kniha, ve které je těžké říct, co je dobro a co zlo. Určitě se k ní ráda ještě někdy vrátím.

hlina
06.04.2014 5 z 5

Miluji majáky, takže knížka mě nadchla svým prostředím, svou obálkou...
Doteď nevím, které straně jsem fandila. Patrně žádné, jen jsem hltala jednu stránku za druhou.
Na poslední stránky jsem přes slzy skoro neviděla. Ta kniha má pro mě trochu jiný rozměr. Já jsem to "opuštěné dítě", jemuž nemoc vzala maminku.

wooloong
30.03.2014 5 z 5

Podtitul knihy: "Výjimečný příběh o lásce, touze a křehké hranici mezi dobrem a zlem" , mě málem odradil, protože ve mě evokoval nějaký ten pitomý červenoknihovní příběh, jehož četba by byla jen ztrátou času. Nakonec jsem jí dala šanci a ani na chvíli nelitovala. Zhltla jsem ji za dva dny a celou dobu jsem si říkala: "Nebudu brečet, přece se nad knížkou nerozbrečím, je to jenom vymyšlený příběh", ale posledních dvacet stránek jsem brečela jak želva. Schválně, kolik stránek dostane vás?

anibeni
27.03.2014 5 z 5

Krásná kniha, velmi silný příběh... Během celé knihy jsem nevěděla, komu vlastně mám fandit, protože tak, jak jsem každého konkrétního chápala, jsem i vlastně stejnou měrou odsuzovala... navíc příběh se netýká jen hlavních protagonistů, ale i jejich prarodičů a blízkých přátel... Závěr byl opravdu velmi emotivní a já si s mírným odstupem uvědomuji, že je to možná první kniha vůbec, u které nevím, jaký bych chtěla konec...

Hanin
27.02.2014 5 z 5

Příběh, u kterého si určitě nebudete jisti, komu držet palce. Příběh, u kterého budete přemýšlet, jak dlouho a zda vůbec je možné své štěstí stavět na neštěstí druhých.
Nádherná kniha, doporučuji všem!

Bora
24.02.2014 4 z 5

Silný příběh, pořád držíte palce hlavním hrdinům, i když víte, že to, co udělali není správné.

pocketka
24.02.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem si zakoupila jen na doporučení někoho jiného a jsem tomu ráda. Něco tak krásného jsem již dlouho nečetla. Autorka píše skvěle, velmi čtivě, nemůžete přestat číst, pořád chcete vědět, jak to bude dál. Až téměř do úplného konce knihy nevíte, jak to skončí a v hlavě máte tak 3 a víc "scénářů" co by se asi mohlo stát. Kniha vlastně ani nemá záporného a kladného hrdinu, nevíte, na kterou stranu se přiklonit... No je prostě úžasná a i když jsem si trochu pobrečela, budu se k ní určitě vracet.

KattyV.
14.02.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila už i kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Majáky miluji a vždycky jsem si představovala, jaké to je žít tam a starat se o "světlo."
Naprosto silný a emotivní příběh, který mne donutil přemýšlet nad danou situací, sama nevím, co bych dělala. Během čtení knihy jsem musela několikrát a velmi silně obejmout svoji dceru. Asi jsem přecitlivělá, nevím... :-)
Na jednu stranu mne potěšilo, jak všechno dopadlo, protože to tak asi mělo být, ale posledních pár stránek jsem dočítala v slzách.
Určitě jedna z nejlepších knih, které se mi kdy dostaly do ruky.