Svět mi je dlužný

Příběh mladé ženy, která chce být šťastná za každou cenu! Další bestseller od nejprodávanější slovenské autorky současnosti. Autorka uvádí na scénu novou hrdinku – třicátnici Denisu, která chce být konečně šťastná. Denisa se snaží najít vnitřní rovnováhu, ale hledá ji na nesprávných místech... Hrdinka zjišťuje, že její manželství není ideální. Rozhodne se pro svobodu, ale nedokáže být sama. Také neví, co si počít s vlastním životem, s kariérou, s rodinnými vazbami. Snaží se najít vnitřní rovnováhu, ale hledá ji na nesprávných místech. Podaří se jí uniknout z bludného kruhu vlastního života?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55873/svet-mi-je-dluzny-55873.jpg 3.6120
Vydáno, Motto

Svet mi je dlžný

Kniha Svět mi je dlužný

Cabiria

I když romány pro ženy nejsou úplně moje gusto, tohle se mi líbilo. Asi proto, že to nebyl úplně typický ženský román. Přišlo mi to dost ze života - jednu takovou Denisu totiž znám. Každá taková by si měla včas uvědomit, že někdy platí : "Kdo chce víc, nemá nic".

Aleh

Knihy Evy Urbaníkové čtu ráda. Její tvorba se točí kolem námětu o ženách, jejich vztazích, životních kotrmelcích i životních výhrách a je samozřejmě určena především ženám. Tentokrát je v centru veškerého dění Denisa. Je to poměrně nesympatická a sebestředná mladá dáma, která by chtěla být š'tastná (což o to, kdo by nechtěl být šťastný?), ale vidí jen sama sebe a nevidí ani to štěstí, které má kolem sebe. A tak si ani neví rady, co se svým životem dál... a zatím neví, že to štěstí je třeba hledat i v každodenních maličkostech, které nám někdy připadají tak zoufale samozřejmé.

Evaho73
25.12.2018

Tieto druhy príbehov veľmi nevyhľadávam, ale táto kniha sa mi hodila do čitateľskej výzvy 2018, ktorú som týmto naplnila. To má pre mňa oveľa väčšiu cenu, ako celý príbeh jednej nesympatickej hlavnej hrdinky....

verunb
11.10.2018

Kniha mi dost připomínala knížky od Monyové a Třeštíkové, lehce se četla, typická "dámská oddychovka".

Joyce24
23.08.2018

Velmi ale opravdu velmi nesympatická hlavní hrdinka, ufňukaná, sebestředná, sobecká. No ale i takové žijí mezi námi. Napadá mi rčení o božích mlýnech, které melou pomalu, ale jistě. Snad jen v tomto případě zasahl osud až moc krutě.

Fazolka2017
02.07.2018

Panebože, takovou ufňukanou, ublíženou, hysterickou, mamonářskou, nemorální krávu jsem v knihách Urbaníkové ještě nepotkala. Její manžel musel mít několik svatozáří a medajli za trpělivost k tomu, že jí neposlal k šípku už dávno.

hopen
13.03.2018

Moc se mi líbila a zajimavý konec..

Ms.Iris
09.03.2018

No, dočítané...a ani vhodné slová ma nenapadajú. Tak odporná hlavná hrdinka nebola snáď ešte v žiadnej knihe, čo som čítala. A to som ich prečítala veľa! Úplne som zostala znechutená, a keď ublížila tej mačke, tak som chcela knihu zavrieť a zahodiť. To už bolo aj na mňa priveľa..ale vytrvala som, čo je škoda. Pretože pocit hnusu z hl.postavy a tým pádom z celého príbehu, som mala až dokonca!! Len pri tom pôrode, a keď držala dcérku v náručí, som ju úprimne ľutovala so slzami v očiach. No potom.. škoda slov. A záver knihy? Veľmi rozporuplné pocity vo mne zanechal.