Svět ledu a ohně

Svět ledu a ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225492/bmid_pisen-ledu-a-ohne-svet-ledu-a-ohne-LSI-225492.jpg 5 318 54

Tato nádherně ilustrovaná kniha – obsahující více než 170 barevných maleb vytvořených speciálně pro ni – nabízí vyčerpávající vylíčení historie Sedmi království, včetně všech dějinných zvratů, vzrušujících bitev, hořkého soupeření a odvážných povstání, které předcházely událostem Písně ledu a ohně a televizního hitu HBO Hra o trůny. George R. R. Martin se o její psaní podělil s Eliem M. Garcíou, jr., a Lindou Antonssonovou, zakladateli vyhlášené fanouškovské stránky Westeros.org a pravděpodobně jedinými lidmi, kteří znají svět Západozemí stejně dobře jako jeho vizionářský stvořitel.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Talpress

The World of Ice & Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Thrones , 2014

Dejw
17.12.2015 5 z 5

Když znáte historii fiktivního světa líp než svýho vlastního.

Lenka.Vílka
19.09.2015 5 z 5

Knihu lze hodnotit dvěma způsoby:

1. Jako dokonale zpracovanou učebnici dějepisu, zatímco ctu kapitulu jedné (vymyšlené) etapy lidstva. Co kdyby takhle vypadala každá učebnice dějepisu? To by mě bavilo učení hned o trochu víc.
2. Jako knihu, kterou beru jako povinnost, protože jsem fanda.

Na obojí lze pouze maximum.

Kolem a kolem, naprosto dokonalé provedeni, zpracování, ale...pravdou je, že bych knihu za ty prachy prostě nekoupila. Měla jsem knihu pujcenou (víc než jednou bych určitě nečetla), protože na mě všechny tyhle "věci kolem" působí jako prostředek k dalšímu vydelani peněz. To beru. Kdybych měla jakýkoliv talent, tak taky triskam dokud to jde, abych na stáří měla klid a nohy v suchu. Ale (ale toho prvního ale)...sakra, bylo to tak dokonalý, že veškeré přemýšlení šlo stranou. Jenom já a kniha. A to je hlavní...

Greene
23.08.2015 4 z 5

Jako jo, je to obsáhlé a ty ilustrace jsou naprosto dokonalé. Na mě to však dojem neudělalo. Možná až vyjde další díl ASOIF, tak si v této knize budu hledat další inforamce, ale jinak mě to, bohužel, nezaujalo.

PierRe Vesper
29.07.2015 5 z 5

Zakoupeno ve slevě za 600,- Chcete-li vědět kde, napište mi do zpráv. Cenu bych nemohl chtít lepší a obsah je prostě hustodémonsky krutopřísnej.

Remi BeLo
18.07.2015 5 z 5

Naprostá povinnost pro všechny fandy Písně ledu a ohně!

fantasak
17.07.2015 5 z 5

Naprosto jsem si ji zamiloval... Po tom co jsem dočetl Tanec s draky jsem si zakoupil za pěkných 899,- tuto knihu. Je to pěkná cena, jelikož počet obrázků a textu mě poměrně překvapil. Čekal jsem pár slov ke každé etapě dějin a ono h....o. Textu je hromada a alespoň (pokud náš drahý Martin nevydá Vichry zimy až v roce 2024) mám co dělat.

kiddlinka
24.06.2015 5 z 5

Mistr Yandel (!!) si zjevně zapomněl před psaním ukout článek třeťáčkovské gramatiky a stylistiky (krátký úryvek z textu: "Pak pak pak pak, pak pak, ale pak pak, přičemž pak pak pak. Pak? Však pak."). Ts, ts, král Tommen nebude potěšen. Proč překlady čehokoli spojeného s Písní ledu a ohně neomylně vypadají, jako by je smolil Hodor sjetý makovým mlékem? V Talpressu by si od "překladatelů" měli vyžádat zpátky každý halíř, který do tohohle jejich jazykového patvaru vrazili, a pak se pořádně zamyslet nad tím, co všechno jsou ochotni pustit pod svým jménem do tisku.

-Endy-
19.06.2015 5 z 5

Oh Bože! Jaká suprkalifragelistikexpialidózní snůška imaginární historie, jejíž znalost vám v reálném životě bude totálně k h...u :-D To prostě chcete!!!

Sakulnikov
17.06.2015 5 z 5

Dobrá historická práce o nehistorickém světě. Příběh začíná mít širší souvislosti.

galiana
04.05.2015 5 z 5

Naprosto senzační kniha pro všechny milovníky knih G. R. R. Martina. Nemá chybu. Nádherná vazba, skvělé ilustrace, čtivý text a především spousta nových informací!

pp77
30.04.2015 5 z 5

Vzhledem k pořizovací ceně knihy jsem s její koupí dlouho váhala. Nakonec jsem neodolala a nelituji. Kniha je nádherně zpracovaná, plná informací a je doplněna překrásnými ilustracemi. Rozhodně nesmí chybět v knihovně žádného fanouška světa ledu a ohně.

Babouš
02.02.2015 5 z 5

Překrásná kniha o Západozemí a dalších zemích známého světa, v níž autor - mistr z Citadely - popisuje nejenom dějiny, ale také města, přírodní divy, roztodivnou zvěř i obyčeje. Od zbraní horských kmenů po náboženství Ašaje ve Stínu, od květin Vysoké zahrady po lidožravé domorodce záhadného světadílu Sothoryos.

Pokud jste fanoušci knih či seriálu, tahle kniha je must have. Ilustrace jsou nádherné a dávají nahlédnout i na města a hrady, které v seriálu ještě vidět nebyly. Jenom mě trochu mrzí absence nějaké bližší mapy celého světa nebo alespoň Svobodných měst.

Athelstan
29.01.2015 5 z 5

Když jsem viděl počet stran a poté tu cenu, docela jsem se toho lekl (neznal jsem rozměry knihy). Jakákoliv nerozhodnost ohledně koupě padla ve chvíli, kdy jsem knihu vzal do ruky a prolistoval. Jelikož jsem fanda knižní série a i seriálu, tak tohle v mé knihovně rozhodně chybět nesmí. Nádherné ilustrace, spousta informací...doporučuji

Air15
28.01.2015 5 z 5

Více jak 300 stran přecpaných k prasknutí informacemi o světě Písně ledu a ohně. První polovina popisuje historii světa od Dětí lesa, osídlování Západozemí, přes podrobný popis vlády Targaryenských králů až po jejich sesazení. Druhá část je v podstatě cestopis, který zahrnuje snad všechny země a národy o kterých v románech padla zmínka. Příjemně mě překvapilo, jak velké množství informací kniha obsahuje. Navíc jak poutavě jsou podávány, i když je text stylizován do podoby kroniky. K tomu jsou zde navíc krásné ilustrace (ať už jako menší černobílé kresby nebo velké celostránkové malby), mapy a rodokmeny. Je opravdu radost si v tomto „průvodci“ listovat, člověk má hned chuť znovu začít číst Hru o trůny.