Suši v duši

Suši v duši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129440/bmid_susi-v-dusi-XTA-129440.jpg 4 407 126

Denisa přijala pracovní nabídku v Japonsku, které si záhy oblíbila, Naučila se japonsky a nakonec se seznámila s Japoncem, do kterého se zamilovala. A protože city byly vzájemné, po nějaké době se vzali. Denisa toužila stát se „opravdovou“ Japonkou a ve všem se přizpůsobit zemi, kde se rozhodla žít. Ukázalo se však, že to vůbec nebude jednoduché.... celý text

kika 13
03.12.2013 2 z 5

Příběh mě nijak nezaujal.Četla jsem i lepší knížky od této autorky.

Balenka
01.12.2013 4 z 5

Príbeh o krajine, v ktorá má veľmi odlišnú kultúru od tej našej. Práve preto ma zaujala, bavilo ma čítať o veciach, ktoré nepoznám.. Super príbeh..

Ankavi
14.11.2013 5 z 5

Krásný příběh o střetu kultur. Autorka opět nezklamala.

Lenous81
12.11.2013

Krásný příběh,který mě vtáhl do děje

Vendelína
03.10.2013 5 z 5

Příběh Denisy mě uchvátil. Japonsko by stálo za návštěvu, ale žití je tam těžké, proto Denisu obdivuji. Navíc byla schopna opustit manžela a podařilo se jí odejít ze země i se synem.
Jen ty komentáře níže.... Denisa popisovala své osobní pocity, proto chápu, že některé věci o této zemi můžou být zkreslené, a proto bych knihu nijak neponižovala jen z důvodů vyjádření názoru na věc.

Wahlker
15.09.2013 2 z 5

No nemôžem povedať, že to bola zlá kniha, lenže skutočné príbehy veľmi nečítavam, tak som prekvapená, že som ju vôbec celú prečítala. V tejto knihe je priblížená japonská mentalita a autorkine zážitky z tej krajiny.

Akiyama Kara
29.08.2013 3 z 5

Jako milovník Japonska jsem tuto knihu kupovala s tím, že poznám, jak to chodí v japonském manželství. Po pár stránkách jsem ale zjistila, že to nebude tak jednoduché. Knize jsem dala jen tři hvězdičky kvůli jedné jediné věci. Podle mých zkušeností a z vyprávění mých japonských přítelkyň takhle normální japonské manželství vůbec nefunguje. Proto mě trochu pobuřují komentáře tady. Přijde mi, že paní Ogino trochu přehání s tím, jak se k ní manžel choval, ale rozhodně to nebyl typický Japonec. Takže ty tři hvězdičky jen kvůli tomu, že tam tohle není nikde napsané.

lucy.sankova
12.08.2013 4 z 5

Život Slovenky, co se za každou cenu toužila stát tou pravou Japonkou. Dojemné. Zajímavé. Kultura Japonska, zvyky, život Japonek, všechno je v knize pestře vybarvené.... Moc mě kniha zaujala!

giggle
26.07.2013 4 z 5

Wow! Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude tak moc bavit autobiografická kniha o životě v Japonsku. Ale těmto dvěma autorkám se povedlo nečekané. Ač Denisa předpokládá, že ji lidé nepochopí, proč v tom vztahu setrvávala tak dlouho, po přečtení určitých pasáží jak se k ní manžel choval, musím uznat, že ji chápu (např. scéna s porodem). Pokud vše bylo tak, jak to popisuje, chápu, že musela mít zamotanou hlavu. Podle mě statečná holka/žena, kolik z nás by dokázalo v cizí zemi tolik, co ona? Doporučuju všem, povinně těm, kdo se zajímá o tuto zemi :-)

Bubble
15.04.2013

Já sama mám za manžela Japonce a žiji v Japonsku. Knihu jsem četla a můžu vás ubezpečit, že jak píše Lidka, je to příběh jednoho neovedeného manželství a vůbec nelze danou zkušenost zobecňovat na Japonce a japonskou společnost! Takhle to v Japonsku zdaleka nechodí! Zkrátka autorka potkala toho nepravého (ono se to mimochodem dalo trochu čekat, když byl původně její klient v hostetingovém baru...), to se stává a stává se to všude, v Japonsku i u nás. Je to o lidech, ne o Japoncích. Ženy v Japonsku zdaleka nejsou otrokyně, mnohdy je to trochu naopak (muž pracuje od nevidím do nevidím a ženě v domácnosti nosí výplatu a ta všechno šéfuje). I já mám se svým manželem někdy problémy, kdo nemá, ale nikdy by mě nenapadlo to svádět na Japonsko, to je prostě o člověku. Chci jen říct, že Japonci nejsou paušálně takoví, jak se v té knížce píše, ano, jsou i takoví, ale takoví lidé jsou i u nás. Proto si prosím zbytečně nevytvářejte vůči Japonsku a Japoncům předsudky na základě jednoho subjektivního osobního příběhu.

bookcase
09.04.2013 4 z 5

Dobře napsáno. Náhled do japonské kultury a vztahů mezi ženami a muži. Poučné a čtivé.

sluninka
08.04.2013 5 z 5

Hrozně zajímavé a navíc příjemné čtení. Nemohla jsem se odtrhnout.

lajcma
03.04.2013 4 z 5

Když si představím, že tento příběh se skutečně stal....Myslela jsem si, že Japonci jsou příjemní, inteligentní lidé, ale opak je pravdou. Arabský svět je vykořisťováním žen znám, ale o Japonsku jsem to nevěděla. Prostě šok.Ženy jsou prakticky otrokyně a když jsem četla, jak ,,otužují" své děti - hrůza!
Denisko, buď ráda, že jsi se toho kripla zbavila a přeji ti hodně štěstí!

jasnenka
25.02.2013 4 z 5

Oddychová knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Pro mě osobně byla zajímavá příběhem z Japonska, ke kterému mám slabost. Trochu mi vadily občasné pravopisné chyby. Ale jinak doporučuji k přečtení.

inganga
12.02.2013

Rozhodně doporučuji k přečtení. Kniha je zábavně psaná a jako přidaná hodnota jsou někdy až neuvěřitelné informace o Japonsku. Zvláště Evropanům asi někdy zůstává rozum stát.

Maddalena
18.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A dozvěděla jsem se něco nového o Japonsku a tamním stylu života, což taky není k zahození :-) Rozhodně doporučuji!

Juliatta
22.11.2012 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem letos četla. Eva Urbaníková mě nikdy nezklame, i když jsem u této knihy měla chvíli pochybnosti, než jsem si jí koupila, určitě jsem ráda, že ji mám a budu ji půjčovat dál. Doporučuji, skvěle napsané, navíc podle skutečnosti. Moc Denise držím palce, aby se jí začalo dařit a našla na Slovensku toho pravého!

Kůstka
11.11.2012 4 z 5

Vždycky jsem se chtěla do Japonska podívat, ale po tomhle příběhu tam potkat hned někde na letišti Japonce, tak ho nakopu někam. Nechápu co je to za zvyky a kultury, že si doma vypiplá manželku, udělá dítě a pak když už si to všechno dovede k dokonalosti, přestane ho bavit a začne chodit zase za jinýma.. A takhle to je u všech, ne jako u nás, že se sem tam najde takovej idiot.. A ještě ji uráží, že mu do toho nemá co mluvit, že není Japonka. Jenže je to žena a k ženě by se měl určitým způsobem chovat. Nevím, kde se tohleto sebevědomí a chování u Japonců vzalo, ale.. je to hrůza.

Lidka
03.11.2012 4 z 5

Je to příběh jednoho manželství. No , ono šťastné i nešťastné manželství se dá prožít stejně tak v Japonsku jako v Čechách a prakticky kdekoliv na světě. Každopádně to člověk asi jinak cítí, je-li v té zemi cizincem, ... ale trochu mi to dalo podnět zamyslet se, jak se cítí cizinci u nás, ale asi to bude hodně záležet na tom, ze které části světa jsou... a co asi je u nás nejvíce překvapuje :-) a trápí.
Co se vlastního příběhu týká, tak se celkem dal ten vývoj odhadnout, sama se s partnerem seznámila tam, kde věděla že ho to láká a dalo se čekat, že se tam zase bude vracet... ale to nic, to je o příběhu a ten se nějak vyvinout musí.
Pro mne bylo obzvláště cenné podívat se na Japonce z jiné stránky, než jsem se na ně třeba dívala doposud. Mohla jsem nahlédnou do vztahů mezi rodiči a dětmi, mezi partnery, zjistit něco o bytové architektuře, o jejich vztahu k tradicím, ... A tohoto mi ta knížka dala hojně. Za to ji hodnotím. Díky autorce jsem poznala Japonsko z tohoto pohledu dosud nepoznané.
Velice mne zaujalo to, že my říkáme, že každá věc má dvě strany jako mince, ale Japonec říká , že se na věci a problémy nutno dívat jako na kostku, ono těch stran a úhlů pohledu je víc a to bude ta podstata našich a jiných tolik rozdílných pravd.

valentýna
13.10.2012 5 z 5

Denisa ráda tancovala a tak bez váhání přijala nabídku agentury tancovat v Japonsku, až na místě zjistila, že bude bavit japonce v hostesingovém baru, které jsou tam u mužů velice oblíbené a navštěvují je po práci především ženatí muži, kteří se od dívek nechávají bavit, nechodí tam však za účelem sexu. Tancovat mohla občas jen u tyče. Přesto se do Japonska zamilovala, učila se japonsky a zajímala se o jejich tak rozdílnou kulturu. Postupně začala být oblíbená a často navštěvovaná hosteska a ušetřila si hodně peněz. Po krutě prožitém dětství jí to domů netáhlo a cítila, že by se chtěla stát jednou z nich, ovšem japonci si mezi sebe jen tak nepustí cizinku, natož hostesku, která odvádí ženám manžele, většinou jde o tzv. psychickou nevěru, za účelem sexu tam mají zase jiné podniky.... Přesto tam potkala svou velkou lásku, podařilo se jí získat respekt u jiných japonců, ale manžel ji miloval a intimně s ní žil, dokud nečekali děcko. Japonsko je plné hostesingových barů, hodinových hotelů a heren kam míří muži po práci, namísto aby se věnovali rodině. Pravda, rodinu dobře zabezpečí, ale nechápou, že to nestačí. Po zplození dítěte se o svou manželku téměř nezajímají, vyžadují od ní jen respekt a dokonalý servis. Tisícileté tradice kladou na jednotlivce nesmírné požadavky a ač je společnost vcelku disciplinovaná, řeší lidé tyto stresy útěkem k "zálibám", které my nechápeme. Na vině je často i loajálnost k firmám, které své zaměstnance posílají pracovat daleko od rodin a protože je v Japonsku málo místa, a proto drahé bydlení, rodina se nemůže stěhovat s nimi a manželé se téměř rok i více nevidí a tak řeší muži odloučení tímto i jiným rozptýlením. Výborná kniha, která vypovídá o rozdílné kultuře i mentalitě lidí.