Stopy smrti

Stopy smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311277/mid_stopy-smrti-De4-311277.jpg 4 60 13

Čtvrtá autorova detektivka z oblíbené série se superintendentem Royem Gracem. Odehrává se tentokrát nejen v anglickém Brightonu a jeho okolí, ale i v New Yorku v okamžiku atentátu 11. září, v Austrálii a thajském Bangkoku – všude tam pátrá známý tým brightonské kriminálky, vedený sympatickým Royem, po rafinovaném vrahovi, který si změnil identitu. Důkladně promyšlený příběh s několika dějovými i časovými rovinami spojuje žánr klasické detektivky s prvky thrilleru i hororu. Navíc James dokonale vykresluje atmosféru v New Yorku po tragických zářijových událostech.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Dead Man's Footsteps , 2008

m2056
14.09.2023 1 z 5

Kniha se tolik dobře nečte příběh je takový nepřehledný.

Luigi1
02.03.2023 3 z 5

Pro mě nejhorší kniha,nemohl jsem najít rytmus

iveta3689
20.05.2021 3 z 5

Není to špatné, čte se to dobře, ale není to ničím výjimečné.

jprst
16.09.2020 3 z 5

Jen průměrná detektivka místy zbytečně natahovaná a s poněkud kostrbatým závěrem, zatím nejslabší z prvních čtyř dílů.

petrpospa
24.05.2020 4 z 5

Ani už nevím, kolikátý James to je, ale vždycky mě bavil. Netvrdím, že není nic lepšího, ale zřejmě knihy tohoto autora čtu ve správný čas a na správném místě. A pokud uprostřed knihy vím, že vrahem je opravdu zahradník, neznamená to, že dočíst knihu do konce je pro mě trestem. Naopak, James se čte dobře a rád se k němu vracím.

Vlaďkaa4
13.08.2019 4 z 5

Ze začátku to vypadá na dva velmi odlišné příběhy. Ty se ovšem protnou. Žena převeze všechny může ????

Laf
04.11.2018 4 z 5

Docela zajímavý příběh s různými zápletkami a zvraty. Jediné, co mi při čtení trochu vadilo, bylo to neustálé skákání v ději z přítomnosti do minulosti nebo skákání mezi různými lidmi. Díky tomu bylo trochu náročnější sledovat celý příběh.

trudoš
09.08.2018 3 z 5

Ne tak dobré jako román Opravdu mrtev?, ale přesto docela fajn, když to člověk srovná s konkurenčními britskými thrillery. Snad jen to finále mi přišlo maličko odbyté, čistě proto, že v rámci všech předchozích motanic jsem čekal něco víc. Alespoň se ale Peteru Jamesovi nedá upřít, že se čtenáře nesnaží odbýt zaběhnutými klišé o sériových vrazích. Zápletka příjemně graduje a krátké kapitoly umocňují spád, jenže pravdou je, že v některých momentech děj dost pokulhává. Divákovi už jednotlivé díly skládačky docvakly, přesto o nich musí ještě desítky stran číst, než se autor rozhodne posunout události zase o trochu dál.
Roy Grace mě však nadále stále ničím neoslovuje a jediné zajímavé na něm je tajemství kolem jeho zmizelé manželky – v tomhle ohledu je povedený závěrečný dovětek, který mnohé naznačuje, ale také nic konkrétního neříká. Prostě to jen udržuje záhadu v chodu. Současný milenecký poměr je ovšem spíš na škodu, než k užitku, protože jde jen o výplň, aby příběh nabyl na počtu stran.

MarieH
21.04.2017 3 z 5

Zajímavý děj, na nápad jednoho z aktérů změnit si v době neštěstí a zmatků identitu by se dalo napsat dost thrillerů, knížka je čtivá, čte se jako pohádka. Prokousala jsem se všemi čtyřmi díly a tak budu pokračovat dál, jsem zvědavá jestli se někdy vysvětlí příběh detektivovy manželky i když autor trochu naznačil.

konicekbily
19.04.2017 4 z 5

Zajímavý start se mi zamlouval, úvahy hlavního organizátora následných problémů chápu, přeskakování v ději považuji za velice vhodné a autorovi se to povedlo, bitva o známky uprostřed je nevěrohodně protahovaná a zapojení policie v závěru je vyumělkované. Je to pěkná odpočinková četba - dá se o knize i přemýšlet.

moudivlacek
05.12.2016 3 z 5

Pro mě to byl zatím nejhorší díl série, i když nemohu upřít napětí, záhady a divoké rozuzlení, bohužel mě málem odradil pomalý a vleklý začátek. Po první třetině to začalo mít konečně spád, každopádně na konci je dost překvapivá věta.
Rozhodně mě to nutí pustit se do dalšího dílu

jarin58
04.04.2016 4 z 5

Poslední věta mne dostala.

zoew
19.04.2013 4 z 5

Zkraje jsem se nemohla začíst, ale zhruba od 70.stránky mě děj zaujal a zbytek se mi četl lehce. Kniha je dost čtivá, má spád a zajímavou zápletku. Milovníkům detektivek mohu doporučit.

Peter James
britská, 1948