Legenda o nekonečnu

Legenda o nekonečnu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420884/bmid_super-spellsword-saga-7kf-420884.jpg 4 97 28

Super Spellsword Sága série

1. díl

Konverzační komiksová komedie z fantasy prostředí, kde je kouzelnický řád konfrontován s nebezpečnou Magickou koblihou nekonečna. Dva vybraní čarodějové, Klerenc a Eliot, jsou vysláni najít tzv. časomága, který jako jediný může koblihu sníst, aniž by způsobila konec světa. Jejich cesta je však dlouhá a komplikovaná. Při svém pátrání navštíví elfí hipsterskou kavárnu, hřbitov uprostřed temných hvozdů, prastaré bitevní pláně či kouzelnickou akademii pro čarodějky. V průběhu děje se seznámí se spoustou charakterů, mezi které patří hrdá princezna barbarů Noria, nekromant Funus či velitel stráží jménem Cedrik. Příběh je prošpikován vtipem, narážkami a odkazy na dnešní popkulturu.... celý text

Sabrielka
03.05.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi oceňuji vtipně napsaný děj.

Mercatino
08.02.2020 2 z 5

No to byl hodně těžký porod. Já jsem se toho tak bál, že teď nevím, jestli mé očekávání se naplnily, protože jsem je měl před čtením a nebo tomu tak skutečně bylo, protože to na mě tak působilo i tak.

Komiks je krásně zpracovaný, ty barvy a panely jsou dokonalé. Těžko již to někam posouvat, v tomto směru se jedná o umělecké dílo a Nikkarin se krásně v tomto komiksu vyřádil.

Každopádně příběh mi nesedl tempem, příliš rychlý a přímočarý. Při čtení jsem se dožadoval zpomalení, rozvinutí a ono se to jen zrychlovalo a posouvalo dále. Připadal jsem si jako násilím tlačený, tam kam se mi vůbec nechtělo. Měl jsem spoustu otázek, nedostal jsem odpovědi. Postavy a svět měly potenciál se krásně rozvinout, ale nedošlo k tomu. Na mě šílené tempo, které jsem nestihl nijak pozitivně strávit.

Nikkarin nám ukázal krásný svět, ze kterého mám pocit, že mi nic nezbylo.

azzies
04.01.2020 5 z 5

Po přečtení musím konstatovat, že moje obavy se nenaplnily.
Příběh má hlavu a patu, zápletka je originální, hlavní padouch je potrestán. Co mi trošku vadilo? Nenašel jsem vodítka, která by během vyprávění ukazovala kdo je hlavní padouch, notabene, že nějaký padouch vůbec existuje. Rozložení panelů nijak nepřekvapí, celostránek málo (koráb je parádní). Občasný skok v ději mezi panely mě donutil zkontrolovat, zda jsem nepřeskočil o list dopředu, nebo zda nenásleduje uvození další kapitoly.
Čím víc jsem se blížil k závěru, tím větší jsem měl radost, že tato kniha vznikla a tak nějak mi přestalo úplně vadit, že tím autor oddálil závěr 130-ky. Proč?
Postavy jsou obstojně vykreslené, chování až na vyjímky logické a jejich motivace vesměs také. A to, zdá se mi, není v takovém rozsahu úplně málo. Zvláště v případě, že kreslíř je zároveň scénáristou. (spojení Nikkarina s vyjímečně schopným scénáristou by mělo jistě velmi zajímavé výsledky).
V části, kde postavy putují dalekými tajemnými kraji jsem vysloveně litoval, že se krom putování nic neděje, protože tyto panely patří k tomu nejlepšímu z celé knihy (graficky).
Kresba pokračuje ve stylu Huberta a Huga, barevná paleta je windosově pastelová.
Někdo může namítat, že většina ženských postav v díle "je nějakým způsobem romantizovaná" a že hlavní ženská hrdinka by nemusela mít bikini-brnění. Co na to říct? Snad jen to, že v době, kdy budou vycházet pouze naprosto politicky a gendrově korektní a vyvážená díla, může někdo namítat, že tato díla jsou sice politicky a gendrově korektní, ale např. ideově jsou to díla naprosto nepřípustná a proto pro mládež nevhodná.
Inu, to posoudí až historici. My ostatní se můžeme zatím nechat bavit autorovou fantazií a dumat nad tím, jakou může mít chuť kobliha ochucená vesmírným prachem.

stea
25.12.2019 5 z 5

Smála jsem se nahlas.

martinstefko
05.12.2019 3 z 5

Komiks "Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu" nemá nijak komplikovaný děj, nepřekvapí nějakou nečekanou pointou, ale na druhou stranu velmi potěší hravostí, úžasnou fantazií, kdy některé panely jsou v tomhle směru skutečně úchvatné, a také si budete užívat různé narážky, které autor v komiksu má, a to i třeba takové, kdy vám předkládá jakou píseň si máte při čtení některých pasáží pustit. Pokud ji znáte a začne vám hrát v hlavě, jen to umocní prožitek. A pokud ji neznáte, můžete si ji pustit. Nebudu tvrdit, že komiks "Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu" je skvěle originální, je to přelomové dílo, takový prostě není. Ale je to zábavný komiks, který bude bavit děti i dospělé. A to je na jedno komiksové dílo víc než fajn. A vzhledem k tomu, že je to české dílo, je to ještě příjemnější.

adela3128
23.11.2019 5 z 5

Úžasně barevná, fantastická pouť s koblihou. Nikkarinův styl je jedinečný, sám si i napsal scénář, který je plný vtipů a odkazů na různá díla popkultury. Pro mě je Nikarrin srdcovka. Kupuju so kvůli němu i Čtyřlístek, když je tam Hubert a Hugo. :-)

ADE138
12.11.2019 3 z 5

Docela mě tento komiks bavil. Ale pořád je to jen lepší průměr.

Dragonian
18.10.2019 5 z 5

Úžasné dílo! Přečteno jedním dechem. Skvělé narážky na popkulturu a autor si umí udělat legraci i sám ze sebe. Tohle se vážně povedlo.

komiksy pro chlapce české komiksy

Nikkarin (p)
česká, 1987
2019  88%Legenda o nekonečnu
2010  87%130: Hodní, zlí a oškliví
2021  92%Hubert & Hugo
2015  85%130: Odysea
2012  92%Spellsword Saga VII

Kniha Legenda o nekonečnu je v