Princezna Sultana a její dcery

Princezna Sultana a její dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57334/mid_princezna-sultana-a-jeji-dcery-c2Q-57334.jpg 4 114 12

Sultana série

Je říjen roku 1992 a já, princezna Sultana as-Saúd, hraji jednu z hlavních rolí v příběhu, který nic nezamlčuje, líčí události tak, jak probíhaly. Horečné vzrušení se ve mně mísí se zoufalstvím. Vím, že každý z popsaných osudů bude čtenářům připadat neuvěřitelný, pokud nevezmou v úvahu barbarství, s jakým naši muži zacházejí se ženami. Jak přijme mocná rodina As-Saudů mé svědectví? Další osudy princezny Sultany a jejích dcer.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Levné knihy

Princess Sultana , 2008

Nofar197
07.08.2022 4 z 5

Skvělé, řekla bych i lepší než první díl. Ta bezvýchodnost - ne každá saúdská žena má štěstí, aby měla hezky vztah s manželem, to jsou v této zemi spíš výjimky. Neexistuje právní systém, který by saudske ženy chránil před domácím násilím, hrozbou rozvodu, který je v islámském světě pro muže zalezitosti deseti sekund, ztrátou dětí - viz Sultanina sestra Rima. A hrozivý osud Samiry, kterou vysvobodila po patnácti letech smrt. A během poslednich třiceti let se pro saudske ženy téměř nic nezměnilo.

Adelheid21
15.06.2019 4 z 5

O něco slabší než první díl, ale určitě stojí za přečetní.

DragonflyT
21.05.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Nevěděla jsem, co očekávat, ale přečetla jsem ji velmi rychle. Poutavě napsaný životní příběh, plný rozporuplných situací, ze kterých místy mrazí.

Lilly4
14.12.2017 5 z 5

Druhý díl už je trochu slabší, ale dává nahlédnout, jak si střední generace žen "zvyká" na krutosti mužů k ženám (brutální znásilnění Sultaniny sestry a ona v limuzíně cestou do nemocnice "zadržuje smích") a pomalu rezignuje. Saúdi a muslimové celkově jsou svým chováním, zvyky, náboženským zanícením mnoho století, ale spíše tisíciletí za vyspělou civilizací a vůbec nevěřím, že se to v brzku napraví, ačkoliv i ženy budou moci mít řidičák a otevřou se tam kina. Jejich náboženství jim přísně nařizuje žít ctnostně a mravně, ale o to větší to jsou nechutná zvířata v reálu. Nejhorší je, že tito "lidé" jsou v OSN a "bojují" za lidská práva a dokonce za práva žen ve světě! Peníze mají, zdá se, čarovnou moc.

ivzu77
10.02.2017 4 z 5

Druhá kniha vyprávění pravdivého příběhu saudskoarabské princezny Sultany mne opět velice zaujalo. Navazovala a doplňovala život v prvním díle. Nad něčím se mi tajil dech, něčemu jsem nedokázala asi ani porozumět, klobouk dolů před těžký osudem těchto žen, před jejich silou vůle. Přála bych klid, štěstí a lásku každé z nich.

Larrissa
26.07.2016 5 z 5

Krásná kniha plná dojmů, názorů i úžasně vylíčených příběhů. Musím říct, že tahle kniha (i ostatní dva díly) patří k mým velice oblíbeným!

awatar69
29.06.2016 5 z 5

Moje asi desátá kniha o arabském světě. Nádherně napsaná, čtení jedním dechem. Patří tam všechny tři díly. A hlavně děkuji, že jsem Evropan.

kadgam
23.08.2014 2 z 5

Chudobní beduíni prišli vďaka rope k úžasnému bohatstvu ale vývoj preskočiť nevedeli. Pod rúškom náboženstvu týrajú svoje najbližšie - ženské pokolenie. Hrozné v detailoch, že aj ženy v rodinách uverili, že niet úniku z tradícií a trvajú na deformácii života svojich dcér

MarieŽ
25.02.2014

Úžasný

Lenka Žofka
13.07.2012 3 z 5

Je neuvěřitelné a politováníhodné, že jednou knihou nebyly vyčerpány pro západní svět nepochopitelné a kruté praktiky. Jako ateistka ale nikdy nepochopím náboženské zanícení...a už vůbec ne výraz "unavena modlením".

Katy78
09.05.2012 5 z 5

pokracovani prvniho dilu , opet vyborne popsane a ctive.......moc hezky napsane......

popsie
24.06.2011 5 z 5

Moje první knížka z arabského prostředí, kterou jsem přečetla jedním dechem.

islám

Jean Sasson