Stvůra

Stvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513421/bmid_stvura-XO7-513421.png 4 1105 321

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

Katania
05.01.2022 4 z 5

Klasická česká detektivka. Pro milovníky mravenčí policejní práce je to suprová četba. Mě se líbily svižné dialogy mezi kolegy. Na prvotinu to bylo moc pěkné čtení.

Ivana2342
24.12.2021 2 z 5

Takový průměr na jedno posezení. Chování komisařky jedna veliká manýra, ten její parťák také nic moc, nějak to nefungovalo. Případ zpočátku zajímavý, ale když lehce za polovinou už víte, kdo to udělal a nechápete, že na to ještě Linhartová s Benešem nepřišli, už jenom přeskakujete, abyste zjistili, že na to nakonec přece jenom kápnou. Takže mě to moc nezaujalo, další už asi nepřečtu.

jarmila7388
15.12.2021 4 z 5

Dobre napsaná kniha trochu prekombinovana,ale na to že od českÿ autorky palec nahoru snad bude pokračování o Laure a kolegovi Benešovi chtělo by to s Pražský kriminálky oba dva jsou jako postavy kriminalistu fakt dobrý.

postrach
26.11.2021 4 z 5

Autorce se prvotina povedla..Namět na dobrou českou detektivku.Vyrovná se i světové literatuře....Jdu na druhou knihu.

ennlady
26.11.2021 4 z 5

Příběh velice zajímavý hlavně svým rozuzlením, celkem pěkná česká detektivka. Jen mě neskutečně štvala komisařka Linhartová, no a Beneš taky nic moc. Jejich dialogy dost často na pěst. Asi jsem nějaká divná.

Pechule
23.11.2021 3 z 5

Čtivá, promyšlená, trochu překombinovaná. Na prvotinu za mě super!

Sabča92
22.11.2021 4 z 5

Stvůra je původní česká detektivka, což je za mě první velké plus. Hlavní hrdinka Laura mi v ledasčem připomínala Eriku Fosterovou od Roberta Bryndzy. Další žena u policie, která není oblíbená a má v minulosti jisté stíny. Jejím novým parťákem se stává lehce divoký Adam Beneš, který byl v minulosti Lauřiným přítelem. Stvůra rozhodně není případ, ve kterém by byl prostor na nějakou romanci.Detektivka je rozdělená na tři části a má různě dlouhé kapitoly. Celá kniha je vyprávěna er-formou ovšem sledujeme osudy a myšlenky především jedné postavy, a to Laury. Hlavní hrdinka Laura mi neskutečně sedla. Její uvažování a pracovní nasazení mě bavilo a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Četla jsem až do pozdních hodin abych odhalila, kdo je vrah. Sice se přiznám, že jsem vraha odhalila již v polovině, přesto jsem ale se samotným závěrem velmi spokojená.
Troufám si říct, že Stvůra není pouze čistá detektivka, proto jestli máte rádi thrillery, tuto knihu rozhodně nemůžete minout!

Jenny46
18.11.2021 4 z 5

Včera odpoledne jsem si vzala knihu, že se jenom podívám a četla až do rána .o)))
První setkání s autorkou a musím pochválit opravdu milé překvapení, česká detektivka. Autorka mě dokázala vtáhnout hned od první stránky až do poslední. Zápletka se postupně odkrývá všechno dává smysl, nic není přehnané, a když už jsem si myslela, že vím jak to dopadne, čeká řada zvratů a napínavé překvapení...
Pohodová detektivka, čtivá můžu jen doporučit

martineden
15.11.2021 4 z 5

Svižná kriminálka z českého prostředí, brutalitou si ale nezadá se severskými krimi. Nechybí dvojice vyšetřovatelů - trochu klišé - ona sexy žena s démony z minulosti, on - sympatický mladý vyšetřovatel, který právě nastoupil jako nová posila. Ale jo, dá se.

katka.oo
07.11.2021 5 z 5

Velice povedená česká detektivka, sympatičtí hlavní vyšetřovatelé, hlavně Laura se mi líbí, připomíná mi Malin Forsovou od M. Kallentofta, dobré čtení, já jsem spokojená a doporučuji.

Trudi806
03.11.2021 5 z 5

Tohle je o několik pater výš, než Rozsudek smrti. A jo, mám hodně ráda spíše ty příběhy, co působí "ze života" a vyšetřování se věřit, než překombinované superefektní kriminálky.

triatlet
01.11.2021 3 z 5

Čtivá kriminálka bez přidané hodnoty.
Vraha jsem odhalil na první dobrou.
Dvojice kriminalistů na mě nepůsobila sympaticky, ani originálně.
Některé dialogy působily jako vycpávka, děj nijak nerozvíjely (navíc jméno Medard není českého původu, jak autorka prostřednictvím Laury vysvětluje).
Způsob, jakým pachatel nakládat s obětí, mi vzhledem okolnostem přišel překombinovaný.
Kdo má rád Pardubicko, asi ocení zasazení příběhu do Pardubic a okolí.
Z práce kriminalistů zaujal rozbor slz.

ČV 2021 - kniha, kterou jste objevili díky Databázi knih

ErikaJ
30.10.2021 4 z 5

Příjemná detektivka, co se četla sama a která ve mně vzbudila zájem o slzy. Tak a teď jdu zjišťovat druhy slz, jakého jsou složení, jak se rozlišují, zkoumají atd.

wendulka321
18.10.2021 4 z 5

Až na pár malých drobností se mi kniha moc líbila.

chrudas
04.10.2021 5 z 5

Pro mně velké překvapení. Moc se mi líbil styl i děj, i když čtenář odhalí padoucha dříve než detektivové Laura a Adam, vůbec tím kniha neztrácí napětí.

Kskaja
20.09.2021 4 z 5

Kniha je ctiva, napinava. Par připomínek bych měla, ale drobnosti. Příběh se odehrává ve městě, kde cely život ziji.

encyklopedie
13.09.2021 5 z 5

jo, jo....dá se to shrnout krátce ...stačí jedno slovo, jsou to tyto dvě....
"normálně dobrý čtení"

lisak11
06.09.2021 1 z 5

Dalo by se vyjmenovat mnoho negativ, ale dají se shrnout krátce.

Show, don’t tell!

Arsi
01.09.2021 5 z 5

Perfektně napsaná detektivka. Napínavá, čtivá. Moc se mi líbila.

marketa5532
22.08.2021 5 z 5

napínavý příběh, velmi čtivé, knihu jsem “zhtla” během pár hodin na jeden zátah