STROMY velká kniha – Duch stromů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V předkřesťanské Evropě byl strom považován za živoucí bytost, bránu zasvěcení. Posvátné háje i samostatně stojící stromy pomáhaly Keltům, Germánům i Římanům. Tato kniha nás vede bohatou symbolikou, mýty a legendami stromů, ale jsou zde popsány i cesty, jimiž se dnešní člověk může spojit s duchy stromů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30947/stromy-velka-kniha-duch-stromu-qup-30947.jpg 4.518
Žánr
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Fontána (Dobra & Fontána)
Orig. název

Geist der Bäume, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha STROMY velká kniha – Duch stromů

Přidat komentář
Recycler
23.12.2016

Obdivuhodné dílo. Pravda, laik, jako já, některé pasáže prostě přeskočí. Ale ten nepřeskočený zbytek je vynikající.

konspi0856
05.12.2016odpad!

Ezoterické mletí pátého přes deváté. Jsou použita snad všechna klíčová slova, včetně oblíbeného "kvantového" čehokoli. Plno výmyslů a lží. Píše se tu třeba o "Keltech doby kamenné" apod. Ztráta času, peněz a hlavně stromů, které padly na výrobu tohoto svazku.


whack
14.02.2015

Kniha plná zaujímavých faktov o stromoch, rozdelená na tri časti. Prvá časť má 74 strán, obsahuje široké spektrum informácií, od základného popisu stromov z hľadiska botaniky, až po popis role stromov pri udržiavaní magnetického pola Zeme (žiadny new age! naozaj zaujímavé čítanie), ale aj problematiky zlého obhospodarovania lesov. Druhá časť má 148 strán, popisuje vzťah rôznych národov a kultúr k stromom, od praveku až po súčasnosť. Uctievanie stromov, rôzne zaujímavé mýty a legendy a symboly... Píše sa o desiatkach národov a kultúr, všetky z nich stromy uctievali a vážili si ich. Až na kresťanov, ktorí ich démonizovali a vypaľovali. Táto časť je rozdelená na 9 kapitol, naozaj odporúčam prečítať si najmä o tom kresťanstve a spoznať históriu aj z tohto netradičného pohľadu! Tretia časť hovorí o lesoch z pohľadu duchovna, je to pekné. Najlepšia kniha o stromoch!