Stříbrná zátoka

od:


KoupitKoupit eknihu

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 41214

Orig. název:

Silver Bay (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Počet stran:368
Překlad:Lucie Mikolajková
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:Kateřina Stárková
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-249-2705-3
Nahrávám...

Komentáře (313)

Přidat komentář
pecinka21
29. října

Hůře jsem se začetla ale druhá polovina knihy už byla lepší a konec mě překvapil a takové knihy mám zase ráda, příjemné čtení.

Páájinka
13. října

Moc pěkná kniha

todilka
10. října

Tušila jsem po přečtení Než jsem tě poznala (i po shlédnutí filmu vyšperkovaného skvělým soundtrackem, padnoucím obsazením a omamným britským přízvukem), že Jojo Moyes a její příběhy se mi budou vždycky líbit. Stříbrná zátoka, moje druhá kniha od ní, nezklamala a ještě mi pásla do čtenářské výzvy :-) Krásný příběh o velrybách, delfínech a moři...nebo je to vlastně ve skutečnosti o něčem úplně jiném? ;-)
*čtenářská výzva 2018: Kniha s tematikou moře

makki.xoxo
29. září

Moje třetí přečtena knížka od této autorky a musím říct, ze zase až do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne. Do prvni poloviny knížky se mi nechtělo, ale pak to nabralo směr plný překvapeni a zacetla jsem se. Knížka se čte snadno a sama. Ostatně, jako každá od Jojo Moyes. Nezklamala a proto dávám 5 hvězdiček.

zimka.r
16. září

Tema moře číst na lehátku u moře....co víc si přát ;) Pěkný příběh psaný přesně na dovolenkové dny ;)

koczanska
14. září

Moje první kniha od Jojo a po přečtení mám dojem, že jde o další Rosamunde P. :) První polovina knihy pro mě byla dost nezáživná. Ne a ne se do knížky začíst. V druhé polovině už se začínají rozuzlovávat jistá tajemství a tím pro mě začala být kniha zajímavá. Asi hlavně díky nezajímavé první polovině a zcela předpokládanému vývoji situace dávám 3 hvězdy.

okeey
09. září

Hezký nenáročný příběh protknutý romantikou, rodinnými problémy i problémy finančními. Příběh o přestavění žebříčku hodnot, ne vždy jsou peníze na prvním místě.. V knize lze nalézt i spoustu informací o velrybách a delfínech. Celé to bylo takové oddychové. Často jsem četla s úsměvem na rtech. Rozhodně doporučuji.

Jane007
02. září

Moc milá knížka. Přestože jsem od začátku tušila, jak to dopadne, čtení jsem si užila. Dokonce mám hroznou chuť vydat se pozorovat velryby.

hapac
15. srpna

Moje první přečtená knížka od Jojo a s odstupem času a po přečtení všech dosud vydaných dalších románů (až na Zakázané ovoce) hodnotím jako druhou nejlepší (nejvíc se mi líbila Dívka, již jsi tu zanechal). Dávám 5 hvězdiček, ale je to tak na 4 a 3/4. Četlo se moc dobře, ostatně oni všechny knížky od této spisovatelky se čtou hodně dobře, čímž děkuji i za pěkný překlad neboť nemohu posoudit s originálem.

thedifferentJ
14. srpna

Kniha je moc krásná. Je pravda , že začátek byl trochu těžší číst, ale hned potom se příběh začal vyvíjet moc zajímavě. Člověku , který nemá děti, aspoň trochu dokáže pochopit, jak silný je vztah mezi matkou a jejím dítětem. A to stejné taky jak důležití a krásní jsou delfíni, velryby a další. Tento příběh učí perspektivě, pochopení. Například v tom , že pro někoho jsou velryby jen ryby, pro někoho jsou peníze a pro někoho zase život.

Katuska88
13. srpna

Autorka je fascinující svou schopností každý příběh napsat naprosto jinak... jedinečně. Vůbec mne nepřekvapuje, že je velmi oblíbenou spisovatelkou současnosti. Píše poutavě a procítěně. Tato kniha nebyla výjimkou. Opět mne velice zaujala a taky částečně překvapila. Prostředí Silver Bay zátoky dokázala krásně vystihnout. Jsem moc ráda, že nám čtenářům dokázala tak bravurně vylíčit kus země na protilehlém a vzdáleném kontinentu. Člověk by měl skoro pocit, že se tam ocitl na dovolené. Skvělé!

martinkaLLL
31. července

Moc krásná knížka se spoustou napětí, romantiky a pár vtípků.

Litocha
29. července

Knížka se mi líbila, ale k úplnému nadšení něco chybí. Více mě asi zaujala první polovina - měla sice trošku líné tempo, ale oblíbila jsem si Hannah a ocenila jsem, že je hlavně zpočátku ve středu příběhu. Líbilo se mi plastické a uvěřitelné líčení prostředí a života "lovců" velryb i popsané vztahy mezi nimi, Kathleen i to naznačené tajemství v minulosti Hannah a její mámy (i když ta mi úplně k srdci nepřirostla). Změny vypravěče mě bavily, získala jsem tak celistvější obrázek.
Hlavní zápletka je bohužel tak nějak předvídatelná a ještě předvídatelnější je další vývoj - u Mikea a jeho konání i v Lisině případě. Líbilo se mi, že autorka nemá potřebu zahlcovat čtenáře sexuálními scénami. Bohužel ale postupně ubývá uvěřitelnosti, přibývá cukru a nereálné pohádkovosti, které (alespoň pro mě) moc nejdou dohromady s první částí knihy. Kdyby spisovatelka nechtěla všechno šťastně zakončit, úhledně zabalit a převázat mašlí, kdyby si v některých případech odpustila zbytečné drama, byl by můj konečný dojem z knížky mnohem lepší. Takhle to na čtvrtou hvězdičku o kousek nedosáhlo.

Amazonka72
27. července

Po této knize jsem sáhla s vědomím, že půjde o oddychové dílko právě tak na cestování vlakem po krajích českých v těchto letních dnech. A po přečtení mohu konstatovat, že toto mé očekávání splnila na 100%. Celkem jednoduchý a pro mě i předvídatelný romantický příběh, ve kterém nechybí zvraty, láska, překvapivá (nebo spíš očekávaná rozhodnutí), krásná příroda, ohrožená zvířata, idylické vztahy v malém přímořském městečku, kde všichni bojují za stejnou věc. Kniha se čte celkem lehce, ale rozhodně nebude patřit k dílům, které ve mně zanechají takový ten neklidný pocit, díky kterému se musím k příběhu stále vracet, přemýšlet o něm. Ale i takové knihy občas potřebujeme, záleží jen na tom, jak moc jim věříme. V životě to často bývá poněkud komplikovanější.

Jitaku
27. července

Zpočátku docela problém se začíst, kniha mě moc nebavila, ale dala jsem jí šanci a rozhodně předčila mé očekávání!

Nikola995
19. července

Krásná,romantická, oddechová knížka. Příběh byl promyšlený a krásný,děkuji za to,že taková kniha existuje :)

julie8829
03. července

V pohodě oddechová knížka. Nic extra, ale líbilo se mi to. Třeba na letní čtení se podle mě hodí.

Lenoulinka
03. července

První knížka od Jojo a líbila se mi i když jsem čekala víc. Začetla jsem se asi na 80 straně, když Mike dorazil do Silver Bay, ale pak už jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Překvapil mě i docela silný příběh Lisy a její dcery Letty.

rebciatko
25. června

moja prvá kniha od Jojo a určite nie posledná... ľahká oddychovka na vypnutie hlavy určite môže byť.. :)
krásny romantický príbeh zasadený do morského prostredia s témou, ktorou by sme sa mali vážnejšie zaoberať všetci - záchrana veľrýb a iných morských živočíchov...
hlavné ženské hrdinky sú skvelé, silné a svojske, napriek tomu si ich človek rýchlo obľúbi, naopak Vanessu by som hneď sfackovala za jej povrchnosť.. obdivujem chlapov, ktorí dokážu s takýmito ženami žiť... :D ako sa hovorí - z peknej prázdnej misky sa nenaješ.. :)

Ivis01
20. června

Další z knih,které jsem od Jojo přečetla a opět pěkně čtivý příběh,moc se mi líbila.

AleksaK
18. června

Kniha byla trošku slabší než jsem od J.M. zvyklá, ale přesto čtivá a měla své kouzlo.

Yuki_Kuchiki
12. června

Tuto knihu jsem si toužila přečíst hlavně a jen proto, že je od mé milé autorky Yoyo, od které mám všechny knihy a postupně pracuji na jejich přečtení.
Kniha jako taková se mi četla dobře :) ikdyž tedy musím říct, že jsem občas bohužel utíkala pozorností jinam. Ať tak či tak, kniha nebyla předvídatelná a vždy jsem zůstala s otevřenou pusou, jak se to vyvíjí.
Nemohu ji tedy zařadit úplně mezi můj top, ale za přečtení určitě stojí :)

Denisa153
30. května

Za mě je to jedna ze slabších knih autorky. Neurazí ale ani nenadchne.

anezur33
25. května

Nezklamala

Ester59
08. května

Pěkná oddychovka, laska, ochranci velryb atd.

Arwen777
13. dubna

Pěkný romantický příběh ve spojení s poselstvím ochrany přírody. Konec trochu předvídatelný, ale to je u většiny romantických knih. doporučuji jako odpočinkovou četbu na dovolenou.

delatrix
12. dubna

Kniha se mi překvapivě docela líbyla. I když děj se dal docela uhodnout. Bylo na ní neokbyvlé ten život mořských živočichů, toto téma nebývá příliš v románech. Doufáž, že další knihy od autorky jsou také tak podařené.

Francesca14
08. dubna

Nejdřív mě kniha moc nebavila, ale nakonec jsem byla docela překvapená, jak jsem se začetla. Ne tak, že bych knížku nemohla dát z ruky, ale četla se rychle a já jsem byla zvědavá na konec, i když žádným velkým překvapením nebyl. Od autorky jsem zatím četla tři knihy a tahle je z nich asi nejslabší, ale nebylo to špatné čtení, mělo poměrně zajímavý příběh a hlavně pro mě dost zajímavé prostředí. Navíc jsem si hodně oblíbila Hannah a hlavně Kathleen a jejich vyprávění.

kalinkacz
06. dubna

Za celý svůj život jsem nedočetla jen dvě knihy... Tahle je bohužel jednou z nich... Dala jsem jí šanci rok, ale nebyla jsem schopná dostat se za 120 stranu... Prostě to nešlo... Za těch 120 stran se totiž nic nestalo, dokonce ani nic z anotace... Čekala jsem, kdy se příběh rozjede nebo se alespoň něco nečekaného stane, ale nic z toho prostě nepřišlo... Ach jo, právě u této autorky mě to vážně moc mrzí...

márčina
04. dubna

Kniha se četla sama, bylo to fajn, příjemný příběh, jako oddechové čtení určitě doporučuji. :)