Stříbrná zátoka

od:

Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 41142
Originální název:

Silver Bay (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Počet stran:368
Překlad:Lucie Mikolajková
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:Kateřina Stárková
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-249-2705-3
Nahrávám...

Komentáře (297)

Přidat komentář
julie8829
03. července

V pohodě oddechová knížka. Nic extra, ale líbilo se mi to. Třeba na letní čtení se podle mě hodí.

Lenoulinka
03. července

První knížka od Jojo a líbila se mi i když jsem čekala víc. Začetla jsem se asi na 80 straně, když Mike dorazil do Silver Bay, ale pak už jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Překvapil mě i docela silný příběh Lisy a její dcery Letty.

rebciatko
25. června

moja prvá kniha od Jojo a určite nie posledná... ľahká oddychovka na vypnutie hlavy určite môže byť.. :)
krásny romantický príbeh zasadený do morského prostredia s témou, ktorou by sme sa mali vážnejšie zaoberať všetci - záchrana veľrýb a iných morských živočíchov...
hlavné ženské hrdinky sú skvelé, silné a svojske, napriek tomu si ich človek rýchlo obľúbi, naopak Vanessu by som hneď sfackovala za jej povrchnosť.. obdivujem chlapov, ktorí dokážu s takýmito ženami žiť... :D ako sa hovorí - z peknej prázdnej misky sa nenaješ.. :)

Ivis01
20. června

Další z knih,které jsem od Jojo přečetla a opět pěkně čtivý příběh,moc se mi líbila.

AleksaK
18. června

Kniha byla trošku slabší než jsem od J.M. zvyklá, ale přesto čtivá a měla své kouzlo.

Yuki_Kuchiki
12. června

Tuto knihu jsem si toužila přečíst hlavně a jen proto, že je od mé milé autorky Yoyo, od které mám všechny knihy a postupně pracuji na jejich přečtení.
Kniha jako taková se mi četla dobře :) ikdyž tedy musím říct, že jsem občas bohužel utíkala pozorností jinam. Ať tak či tak, kniha nebyla předvídatelná a vždy jsem zůstala s otevřenou pusou, jak se to vyvíjí.
Nemohu ji tedy zařadit úplně mezi můj top, ale za přečtení určitě stojí :)

Denisa153
30. května

Za mě je to jedna ze slabších knih autorky. Neurazí ale ani nenadchne.

anezur33
25. května

Nezklamala

Ester59
08. května

Pěkná oddychovka, laska, ochranci velryb atd.

Arwen777
13. dubna

Pěkný romantický příběh ve spojení s poselstvím ochrany přírody. Konec trochu předvídatelný, ale to je u většiny romantických knih. doporučuji jako odpočinkovou četbu na dovolenou.

delatrix
12. dubna

Kniha se mi překvapivě docela líbyla. I když děj se dal docela uhodnout. Bylo na ní neokbyvlé ten život mořských živočichů, toto téma nebývá příliš v románech. Doufáž, že další knihy od autorky jsou také tak podařené.

Francesca14
08. dubna

Nejdřív mě kniha moc nebavila, ale nakonec jsem byla docela překvapená, jak jsem se začetla. Ne tak, že bych knížku nemohla dát z ruky, ale četla se rychle a já jsem byla zvědavá na konec, i když žádným velkým překvapením nebyl. Od autorky jsem zatím četla tři knihy a tahle je z nich asi nejslabší, ale nebylo to špatné čtení, mělo poměrně zajímavý příběh a hlavně pro mě dost zajímavé prostředí. Navíc jsem si hodně oblíbila Hannah a hlavně Kathleen a jejich vyprávění.

kalinkacz
06. dubna

Za celý svůj život jsem nedočetla jen dvě knihy... Tahle je bohužel jednou z nich... Dala jsem jí šanci rok, ale nebyla jsem schopná dostat se za 120 stranu... Prostě to nešlo... Za těch 120 stran se totiž nic nestalo, dokonce ani nic z anotace... Čekala jsem, kdy se příběh rozjede nebo se alespoň něco nečekaného stane, ale nic z toho prostě nepřišlo... Ach jo, právě u této autorky mě to vážně moc mrzí...

márčina
04. dubna

Kniha se četla sama, bylo to fajn, příjemný příběh, jako oddechové čtení určitě doporučuji. :)

prochajda
02. dubna

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec pěkný, zajímavý a dojemný příběh.

Kája5951
29. března

Už po začátku knížky jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale konec mě naprosto překvapil.

lenkaabooks
25. března

Román, ve kterém se díky lásce mění priority. A najednou nejde o peníze za megalomanský projekt, ale o delfíny, velryby a o to, aby Lisa s Hannah byly šťastné. Trochu přeslazený konec, ale jinak fajn čtení.

Suzynka29
16. března

Ze začátku pro me byla kniha utrpení, ale nakonec jsem se do toho zakousla a moc se mi to líbilo. Konec překvapil, dojal i pobavil.

Viky007
13. března

Knihy od Jojo mám ráda hlavně z toho důvodu, že jsou lidské. Píše o obyčejných lidech, jejich starostech i radostech. Stříbrná zátoka byla moc hezká. Postavy byly sympatické a líbilo se mi střídání pohledů. Taky mám hroznou chuť jet někam k moři (A vidět velryby!).
Ale nemůžu si pomoct, u Jojo jsem zvyklá na jinou úroveň. Místy mi to přišlo trochu slabší. Tenhle příběh byl tak neskutečně sluníčkový, až to pěkné nebylo. Mám ráda happy endy, ale tohle už bylo trochu přes čáru. Prostě Rosamunde Pilcherová v bledě modrém. Na druhou stranu si říkám... proč ne? V životě je až moc smutných konců a pohádkový příběh je občas potřeba.

kroftik
12. března

Na můj vkus byla Stříbrná zátoka v poslední části taková, no trochu nereálná...což ale samozřejmě neubírá příběhu na poutavosti. Dalších pět hvězdiček pro skvělou autorku.

Remus Hroozley
07. března

Strašná nuda.

popelka595
26. února

Vždycky když čtu příběhy od Jojo Moyes, žiju mimo realitu. Takže pak zažívám takové vtipné situace, jakože se divím, že když se podívám z okna, vidím naši zahradu a ne moře.
Jojo Moyes mě opět dostala. Geniální děj, nádherné prostředí, dokonale popsané postavy. Jako bonus happyend jak blázen. Co víc si může moje romantická duše přát.
Kdyby takové místo skutečně existovalo, mám velkou potřebu jet tam na dovolenou :)

keiko33
25. února

Taka prijemna oddychovka, so zaujimavou zapletkou a este zaujimavejsim prostredim. Australia, velryby a romanticka zapletka, podane tak citlivo, ako to len Jojo vie.

maizy
24. února

Moje druhá kniha od autorky. Jako první jsem četla "Dívka, již jsi tu zanechal". Kupodivu jsem ještě stále nečetla autorčin největší hit "Než jsem tě poznala". Stříbrná zátoka se mi moc líbila. Podobné knihy moc nečtu a možná proto se mi kniha tolik líbila - byla pro mě příjemným zpestřením.
Autorka nás v knize zavádí do krásné zátoky Silver Bay, nedotčeného kousku světa, kde si lidé cení úplně jiných hodnot, než jak jsme zvyklí v dnešní uspěchané době. Lidé zde žijí v souznění s přírodou, pozorují delfíny a velryby a žijí, ač pro někoho nezajímavý a prostý, spokojený život. Ale to se změní příjezdem Mikea Dormera...
Hezká kniha,určitě jí mohu doporučit dalším čtenářům! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č.10. Kniha s tematikou moře

Barbora H
22. února

Nějak mi nesedla...

Hania932
19. února

Další úžasná knížka od Jojo. Příběh mě velmi zaujal. Miluju delfíny a verliby a proto se mi příběh líbil ještě víc. Byl to velmi krásný děj o lásce, trápění. Bylo tam hodně převratů, což se mi velmi líbilo. Když jsem tuto knihu dostala tak jsem si říkala že to bude nějaká kravina a kniha je úplný opak.
Velmi zajímavý příběh. Upřímně u konce jsem se rozbrečela protože to bylo tak dojemné! Jojo určitě nezklamala, a určitě si přečtu další knihu! ☺

DoDidDone
17. února

Pro mě je toto třetí kniha od autorky a před čtením jsem věděl, že je starší než třeba všemi opěvovaná „Než jsem tě poznala“, takže jsem věděl, že v té době autorka nepsala tak, jak píše v jejích pozdějších a oblíbenějších dílech, proto jsem od knihy tolik ani nečekal.

Ihned mě překvapila –ich forma, kterou je celá kniha napsaná. V této knize se navíc objevuje vypravěčů hned několik, mezi sebou se střídají, někteří se objeví na začátku a už se třeba ke slovu nedostanou, ale VŽDY s příběhem nějak souvisí a rozvíjí ho. Svými názory posouvají děj, pomáhají pochopit situaci z jiného úhlu, perspektivy. Sice mi zpočátku trochu chaotické střídání vypravěčů vadilo, ale když jsem si zvykl, začalo mě to i bavit. :) Pokud srovnám například s knihou Do vody od P. Hawkinsové, která si také v knize zvolila několik vypravěčů, v této knize to podle mého názoru autorka zvládla lépe. Nestalo se mi, že bych se v ději zamotal, ztratil, vypravěčů je sice dost, ale je zcela nenáročné se mezi nimi orientovat, protože každá je na začátku skvěle vylíčena a vyjadřuje se například specifickými názory, smyslem pro humor,… zkrátka jsou všichni jiní. :)

Bavilo mě sledovat, jak tahle osoba uchopí situaci, jak se zachová při tomhle, co si myslí o támhletom, do toho detailní popisy přírody a i tak děj nestál na místě a pořád se něco odehrávalo. Popisy přírody, velryb, delfínů,… byly senzační, celá kniha na mě působí nostalgicky a hádám, že právě popisy se na tom značně podílí. Postavy byly sympatické, ale zaujalo mě, že autorka mezi vypravěče zařadila i nějaké ty záporáky a ukázala, jak přemýšlí.

Pokud ale zhodnotím děj, nemůžu se ubránit pocitům, že tam autorka někdy mohla trochu ubrat, protože byl dost nerealistický a to především konec. Sice na konci nostalgie přetékala z každého slova, ale nevěřím, že by bylo možné, aby se něco takového stalo… Zkrátka, ačkoliv je nádherný, je dost absurdní. Ale co, pořád je to jen kniha a ta má hlavně zaujmout. :)

Mně se Stříbrná zátoka velice líbila, je oddychová a klidná. Sice jsem se nenudil, ale nedělalo mi vůbec problém od knihy odejít a nedělat úplně něco jiného, to až konec je napínavý a zvraty se na sebe jen vrství. Věřím, že na dovolenou poslouží senzačně! :)

misowi84
15. února

Pátá kniha od Jojo a zároveň první, která mi vůbec nesedla. Trápil jsem se od samého začátku. Ne a ne se začíst a vžít do příběhu. Bylo to pro mě takové utrpení.
Knize jsem dal dokonce druhou šanci a po půl roce se k ní vrátil. Bohužel však neúspěšně. Předchozí čtyři knihy jsem miloval, takže to nic nemění na kvalitě spisovatelky. Přesto si pravděpodobně toto káčátko, ve své sbírce ponechám..

Zuzvil
13. února

3,5 hvězdičky. Je to moje čtvrtá kniha od této autorky a asi bych řekla, že nejslabší, i když ke konci jsem začínala být více či méně (spíše více :-) spokojená. Co mám na autorce ráda, a tedy i na jejich knížkách je vykreslení postav, to je bravurní. Občas (v této knížce obzvlášť) mi vadí start, který je takový hodně rozvláčný a až čtenář ví, tak lépe pochopí. Co opět musím dát autorce k plusu je, že pokaždé vytvoří originální příběh, ani kapánek si její díla nejsou podobná, takzvaně přes kopírák. Knížka se čte dobře, je zajímavá, ale znovu ji číst nepotřebuji.

MíšaK.
01. února

Knížka se i přes hodně stránek a popisu četla naprosto skvěle. Autorka umí psát záživně, i přesto, že zápletka není kdoví jak složitá.