Stříbrná cesta

Stříbrná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412515/bmid_stribrna-cesta-B3p-412515.jpg 4 745 250

Když na autobusové zastávce ve vesničce na severu Švédska zmizí beze stopy dospívající Lina, přijde její otec Lelle Gustafsson nejen o milovanou dceru. Rozpadne se mu manželství a jeho bývalá žena si najde nového partnera. Projde si alkoholovým obdobím a společníky se mu stanou desítky cigaret a Linin přízrak, který jej neustále žene na cestu, aby ztracené dítě hledal. Vždyť okolní lesy jsou plné pustých stavení a samotářských podivínů. Jedním z nich je i Torbjörn, na pornografii závislý starý mládenec, jenž si právě domů přivedl milenku a její sedmnáctiletou dceru… Stříbrná cesta je nejen napínavým příběhem napsaným v nejlepší tradici skandinávského noiru. Je to také thriller o hranicích dobra a zla, normality a vyšinutí, thriller, který je stejně úzkostný a melancholický jako cáry mlhy na opuštěné silnici.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Silvervägen , 2018

Crozz
18.12.2020 3 z 5

Opět depresivní a témná kniha, příběh zajímavý, jen je divně vyprávěný, natahovaný, takže za mě průměr.

martina2540
28.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Sammy.Boy
21.11.2020 3 z 5

Někteří jedinci jsou opravdu bezpáteřní krysy! Určitě zajímavá kniha a to nejen díky autentickému přebalu, který ještě víc dokresluje zvolené prostředí chladného severu. Na můj vkus byla STŘÍBRNÁ CESTA, po které se hlavní hrdina rozhodl směřovat, hodně rozvleklá. Nerad to říkám, ale chvílemi mi dělalo problém při čtení neusnout, bohužel. Závěrem to však autorka zdárně vybalancovala.

hledaseniki
15.11.2020 4 z 5

Stříbrná cesta mi zdobila knihovnu od té chvíle kdy vyšla, přesto, že jsem jí vídala všude pustila jsem se do ní až nyní.
Při čtení anotace si řeknete, že jde o další thriller ze Švédska, ale opak je pravdou. Dlouho jsem nečetla něco, co bylo tak mrazivého (ve všech ohledech). Celým příběhem prostupuje temná atmosféra, která na čtenáře dýchá i z těch stránek. Stina Jackson má svižný styl psaní, dokonale vyobrazila psychologii daných postav i přesto, že to není čtení zalité sluncem, stále vás to nutí číst, protože to prostě jinak nejde. Ve své podstatě je to obyčejný příběh, ale Stina Jackson ho napsala neobyčejně.
Syrové, mrazivé, pravdivé, divné....

Sudin
12.11.2020 3 z 5

Má první audiokniha. Tak nevím jestli to bylo tím, ale příběh mi přišel takový obyčejný, nudný a kdo za vším stojí se dalo vytušit už dlouho dopředu. Uvidíme co druhá kniha.

Moniska2410
03.11.2020 5 z 5

Knížku sem si vybrala z mého dlouhého nepřečteného seznamu, že mi bude dělat společnost na dvě odpoledne. Dala sem jí za jedno, nešla odložit. Knížka je rozdělena na dvě části, mě se líbily obě. V první se dozvídáme co se stalo a v druhé proč a jak. Díky krásnému popisu prostředí, sem měla pocit, že v té úžasné krajině sem taky.

jpatr
31.10.2020 5 z 5

Podle mne moc dobré, je jasné že je to věc názoru, ale jak tak koukám, není to jen můj názor.

ViolettaCh.
30.10.2020 3 z 5

Rozhodně nejde o žádný strhující thriller, spíše o takový ponurý detektivně psychologický román ze švédského venkovského severu. Přečíst se to nechá, ale rozhodně mě to neinspiruje k tomu, abych sáhla po další knize této autorky.

janastok
30.10.2020 4 z 5

Spíš než detektivka psychologický román. Příběh zoufalého otce hledající svou nezvěstnou dceru a mladé sociálně znevýhodněné dívky, jejichž cesty se tragicky protnou. Krásný popis švédského severu, i když stále svítí slunce, tak velmi ponurého. Protože jsem poslouchala audioknihu, hvězdu navíc si zaslouží nádherný přednes Jana Vondráčka ( vůbec jsem netušila, že má tak podmanivý hlas) a jako vždy výborné Jitky Ježkové.

Calibra
28.10.2020 4 z 5

Uznávám, ze jsem čekala trochu víc... Ctive napsáno, ale příběh jednoduchý a napínavý byl tak na 10 stránkách. Popis prostředí Švédska je dobrý, Pustinu určitě přečtu též.

Allena24
24.10.2020 5 z 5

V mém hodnocení 5 hvězdiček je ocenění prvotiny i prezentace (audioknihy) Janem Vondráčkem a Jitkou Ježkovou.

Januli
23.10.2020 4 z 5

Další dobrá sovětská krimi. Dobře popsaná příroda, situace i postavy. Jen ten pachatel není překvapení. Bohužel je to bijící do očí a ten wau efekt na konci chybí. Ale příjemné poctenicko.

NADEI
20.10.2020 3 z 5

Neurazí ani nenadchne. Od světového bestselleru jsem čekala určitě víc.

martin3554
18.10.2020 4 z 5

Velmi napínavá kniha, mám rád, tyhle švédské krimi. Překvapivý závěr.

harena
16.10.2020 4 z 5

Ztracené dívky, studená severská atmosféra, pomalu stupňující se napětí, kdy asi od poloviny knihy čekáte, jestli jste si únosce tipli správně. Náznaky tu jsou. Zpočátku se seznamujeme s lidmi, okolní přírodou a opravdu napínavé je to asi tak v poslední třetině. Jestli je to debut Stiny Jackson, tak nám možná vyrůstá nová spisovatelka ponurých severských thrillerů.

nicole1990
07.10.2020 5 z 5

Čtiva severská detektivka. Mě se líbila a četla se velice dobře.

Han-nah
06.10.2020 4 z 5

Dobrá severská detektivka. Život otce, který hledá svou ztracenou dceru se propojí s životem mladé dívky, která se přistěhovala se svou matkou, aby našly nový domov. Každý z nich má svůj osud, svůj život, své radosti i bolesti. Je zde nádherně popsaná severská příroda, její krása, ale i ponurost a chlad. Při čtení, jako bych tam byla a cítila ten strach v lese při každém zašustění, mokrý déšť za límcem bundy, studený vítr a mokro v botách a k tomu ještě to nepříjemné štípání komárů. Sugestivní pocit při čtení této dobře napsané knihy.

koki.veru
06.10.2020 5 z 5

Povedená knížka. Moc se mi líbili krátké kapitoly a přeskakování z jednoho hrdiny na druhého, knížka se tak četla velice dobře. Cca v polovině mě napadlo, že by za tím mohl být tento člověk, ale stejně to bylo poměrně překvapení a pěkný závěr.

Olous1
25.09.2020 5 z 5

Za mě velké překvapení. Tak toto se mi moc líbilo.A ten konec zajímavý. Už se těším na další knihy od autorky.

Doubravka1975
22.09.2020 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení i když první část se mi strašně táhla, hlavně část Lelleho, tam jsem měla pocit, že se nic neděje, pořád dokola. Snažila jsem se ho pochopit, že ztratil dceru, ale už se mi chvílemi zdálo, že to přehání s tím hledáním, že by se měl posunout dál. Linka Meji super. Druhá část už nabírá na svižnosti, konec super, pachatel překvapil. Těším se na Pustinu

prvotina švédská literatura Švédsko únosy thrillery pro ženy

Stina Jackson
švédská, 1983