Středověký člověk a jeho svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pohled na středověk ve všech jeho základních aspektech. Deset předních evropských medievalistů pod vedením J. Le Goffa se pokouší prostřednictvím deseti lidských typů od představitelů středověkých „tří stavů“ – mnicha, rytíře a rolníka – až po mezní typy, jako byli světec a člověk na okraji společnosti, odpovědět na otázku, zda existoval fenomén, který bychom mohli nazvat středověký člověk. Kniha, která vyšla již ve dvanácti jazycích, nabízí zcela jiný pohled než učebnice dějepisu: dává nahlédnout nejen do prostředí rytířských turnajů a klášterů, ale i do kuchyně. Seznamuje s uctíváním světců i s bědným údělem ženy a vyděděnce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79214/stredoveky-clovek-a-jeho-svet-SXE-79214.jpg 4.549
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

L'Uomo medievale, 1987

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Středověký člověk a jeho svět

Přidat komentář
JulianaH.
30.01.2019

Byla by ostuda studovat historii, a nesáhnout přitom po žádném z textů od Le Goffa. Jeho předmluva byla vynikající. Sborník samotný se nečte lehko kvůli hutnosti, ale vyplatí se ho nastudovat, protože je opravdu vydatným zdrojem informací - a to jak těch nutných, tak zajímavostí. Ze svých výpisků čerpám po celé bakalářské studium.

Tím, že se edice zabývá všednodenností a dějinami zdola, nejspíš poskytuje budoucím historikům materiál pro zodpovídání otázek, jež na ně budou směřovat laici. Kolik dětí porodila za život středověká žena? Jak se zacházelo s malomocnými? Objevují se ve středověku nějací ateisté? Jak fungovaly cechy?

Dandulka
03.12.2015

Zajímavý sborník o životě deseti různých druhů lidí ve středověku. Každý díl má svého autora. Je to velmi poutavé čtení, ale jen pro někoho. Hlavně pro toho, kdo se blíže zajímá o historii.