Strážci příběhů

Strážci příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398513/bmid_strazci-pribehu-xcR-398513.jpeg 4 312 92

Kdosi vstupuje do knih a mění jejich děj. Kdo to je? A proč to dělá? Po jeho stopě půjdou strážci příběhů! Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goethova Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné… Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde? Mechthild Gläserová se narodila v létě 1986 v Essenu a studovala politologii, historii a ekonomiku. I dnes žije a pracuje v Porůří, kde občas a poměrně špatně tancuje balet – ale jen tehdy, když se nikdo nedívá. Miluje, když si může vymýšlet záhadné příběhy, přičemž se psaním začala poměrně brzy. Inspiraci k novým příběhům hledá skoro všude, ale nejlépe jí to jde u šálku mátového čaje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Buchspringer , 2015

rosa12
13.03.2017 4 z 5

Tato kniha byla velice poutavá určitě doporučuji

KnihomolkD
08.03.2017 3 z 5

Velice napínavá knížka a taky velmi čtivá.Hlavní hrdinové mi byly sympatický . Jenže je tady problém.Knížka mi přišla stejná jako Rudá jako Rubín.

Aires
18.02.2017 3 z 5

Napínavá a čtivá knížka o vysněné schopnosti všech knihomolů - o cestování přímo do příběhů a pohádek :) Být o pár let mladší, tak jsem z ní naprosto unesená a hned vyzkouším, jestli když si dám na hlavu otevřeného Hobita, propadnu se taky do příběhu.:) Knížka je mířená na mladší čtenáře (cca 14+) a protože do té cílové kategorie už úplně nespadám, tak to pro mě nebyl životní zážitek, ale jen pěkné odpočinkové čtení. :)

Cuketka
12.02.2017 5 z 5

Tak tahle knížka se mi četla jedním dechem! Určitě doporučuji.

vevronika
08.02.2017 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala na první pohled, od překrásné obálky, po zajímavý děj mi přišla skvělá. Byla to příjemná nenáročná knížka, u které jsem se musela sama sebe ptát, jaké by bylo, moci se dostat do knižních příběhů. Jediné co musím knížce vytknout je konec, ne že by mi vadili otevřené konce, ale přišlo mi, že nebyl tolik propracovaný, jako zbytek knihy. Nicméně, i přesto mě kniha moc bavila.

ManujuSeElis
04.02.2017 5 z 5

Perfektní kniha, od které jsem se mnohdy nemohla odtrhnout, ale nějak mě zmátl konec, který se mi zdál lehce nedokončený a příliš časté zvraty mi moc motaly hlavu.

Nesssie
21.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Když jsem o schopnosti hlavní hrdinky řekla ve škole, bavily jsme se asi deset minut, kdo by chtěl do jaké knihy (u nás ve třídě skoro všichni rádi čtou)-já bych šla rozhodně do Alenky v říši divů. Kniha se moc pěkně četla, byla napínavá a nakonci i smutná.

Pjater
20.01.2017 3 z 5

Po dlouhé době jsem vybírala knihu podle obalu. Na jednu stranu se mi příběh moc líbil a přiznám se, že jsem opravdu netušila kdo stojí za vraždou a spiknutím na ostrově. Jediné co mě zklamalo a kvůli čeho nemohu dat víc než tři hvězdy je nedokončený příběh. Vadí mi kdyz autor něco nakousne (například pokus o vraždu, vztah dcera-otec-matka) a pak neprozradi co bylo dál. Pokud však hledáte příjemnou odpočinkovou četbu, vřele doporučuji.

LenkaGrangerová
14.01.2017 5 z 5

Knížka zajímavá a musím uznat, že se četla velmi rychle! Když jsem byla malá, tak jsem taky chtěla mít nadání jako Amy. Pro lidi, které knihy hodně znamenají je tato kniha jako dělaná!

LilianaFalcon
10.01.2017 5 z 5

Nádhera. V mnohém sice podobná dalším jiným knihám tohoto ražení, ale přesto si zachovala velkou míru originality. Hlavně je krásně svěže napsaná a čte se úplně sama :-)
A ten konec!

A235711
04.01.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce a přečetla jsem ji za jediný den. Musím uznat, že jsem hlavní postavě ten její dar záviděla. Děj byl čtivý a námět na knihu byl velmi zajímavý a promyšlený. Na konci mi i slza ukápla. Jen mě mrzí, že postavy nebyli ničím zajímavé. Ne, že by my byly protivné, jenom my prostě nikdo nepřirostl k srdci. Ale i tak si kniha určitě zaslouží pět hvězdiček.

verulik196
18.12.2016 4 z 5

Je škoda, že jsem první, kdo tuto knížku komentuje, protože je to moc pěkný příběh. Určitě doporučuju.

Mechthild Gläser
německá, 1986