Strážci příběhů

Strážci příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398513/bmid_strazci-pribehu-xcR-398513.jpeg 4 312 92

Kdosi vstupuje do knih a mění jejich děj. Kdo to je? A proč to dělá? Po jeho stopě půjdou strážci příběhů! Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goethova Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné… Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde? Mechthild Gläserová se narodila v létě 1986 v Essenu a studovala politologii, historii a ekonomiku. I dnes žije a pracuje v Porůří, kde občas a poměrně špatně tancuje balet – ale jen tehdy, když se nikdo nedívá. Miluje, když si může vymýšlet záhadné příběhy, přičemž se psaním začala poměrně brzy. Inspiraci k novým příběhům hledá skoro všude, ale nejlépe jí to jde u šálku mátového čaje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Buchspringer , 2015

oolinkaa
18.09.2017 4 z 5

zajímavý námět a příběh.. chvilkama mě to bavilo, chvilkama ne, ale určitě doporučuji přečíst. kdo je stejný knihomol jako já, tak je toto téma pro něj jak dělané.. komu by se taky nelíbilo vstupovat do děje knížek, že? :)

AgnessN.R.
02.09.2017 5 z 5

Och jako všichni strážcům příběhů závidím:) A za to co princezna provedla Willovi bych ji vyškubala všechny vlasy a roztrhala na kusy:)

hlina
01.09.2017 5 z 5

Nádhera! Knížka pro knihomoly. Moc jsem si ji užila (a hrdinům záviděla), i když je napsaná pro mladší cílovou skupinu. No a co?

MayaBu
20.08.2017 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že může Werther s Šer Chánem vyrazit do Pýchy a předsudku a že si ještě k tomu budou i celkem rozumět!
Skvěle propletené příběhy, dokonce ani nedostatek popisu, na který si tu někteří stěžují, jsem nezaregistrovala. Ideální kniha na prázdniny!

lucie2371
17.08.2017 5 z 5

Opravdu krasná kniha. Škoda že má jen jeden díl. Trochu jsem Strážcům příběhů záviděla, také bych chtěla umět vstupovat do knih.
Knihu jen doporučuji!

Dym
07.08.2017 3 z 5

Byla jsem opravdu nadšená originálním nápadem autorky, ale samotný příběh mě trochu zklamal. Nemůžu říct, že do bylo nějak špatné čtení, opravdu, ale nějak jsem se nedokázala začíst. Prostě se člověk příběhem musí maličko provrtávat. Vážně by to asi chtělo lepší zpracování

ElissEm333
06.08.2017 5 z 5

To už jsem na konci? Krásné čtení. Originální příběh, který by si chtěl na vlastní kůži zažít určitě každý z nás, s postavami, které si získají vaše srdce. Konec mě překvapil, autorka má můj obdiv, že se do toho pustila.. A k těm pootevřeným dvířkám na poslední straně? Snad jediné.. Pokračování? Prosím!

lizavett
06.08.2017 4 z 5

Originální nápad, jak se dostat mezi knižní hrdiny a zároveň pečovat o knižní příběhy. Čtenáři se mohli seznámit s hrdiny klasických knižních příběhů -např. Kniha džunglí, Utrpení mladého Werthera... takže kniha nepřímo poskytuje také vodítko k tomu, aby si čtenáři po vzájemných sympatiích přečetli i tyto příběhy. Kniha se četla dobře, děj byl napínavý, jednalo se trochu o detektivku, dobrodružství a romantiku v jednom. Kdo má rád toto téma cestování do knižních příběhů, doporučuji přečíst.

Petkona
05.08.2017 5 z 5

Kniha mě docela překvapila,vtáhla mě do děje a stránky mi ubíhaly, ani jsem nevěděla jak. Nikdy jsem neměla pocit, že bych se do té knihy musela nutit a jakkoli se dokopávat k tomu, abych to přečetla. Děj byl originální - no řekněte mi, kdo by nechtěl vstupovat do knih ?! Akorát ten konec mi přišel trochu nesrozumitelný, proto jsem si ho musela přečíst dvakrát. Jinak nádherná obálka.= )

Ornwen
30.07.2017 3 z 5

Námět i větší část příběhu se mi líbila, i když je to nejspíš cíleno na mladší čtenáře. Ale nějak to pro mě zabila ta romantická linka. Hlavně na konci.

katallinka
29.07.2017 2 z 5

Námět je naprosto dokonalý a je určitě snem každého knihomola. Možná jsem na knihu moc stará, ale strašně mě nebavila a do každé stránky jsem se musela nutit. Doufala jsem, že alespoň závěr bude lepší, ale kdybych věděla jak vše skončí asi bych knihu přestala číst už v průběhu. Nicméně je to oddechová kniha a nepochybuji, že mladším čtenářům se bude líbit.

Torino
24.07.2017 3 z 5

Nápad jako takový mi přišel neskutečně zajímavý, za to několik palců nahoru. Ale zároveň mi přišlo, jako by se autorce v hlavě zrodil úžasný nápad a ona ho honem rychle chtěla napsat a rychle vydat. Prostě mi to přišlo místy nedotažené do konce, nepromyšlené od základu... Málo popsané postavy (na to že jich tam mnoho nebylo), málo popsané určité skutečnosti nebo události. Taková práce na půl cesty. Ale i tak bych knihu doporučila, ten námět je jedinečný.

handulli
16.06.2017 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou, přeci jen už do cílové kategorie nespadám a v knihovně v oddělení pro Děti a mládež jsem se cítila dost divně, ale anotace mě vyloženě navnadila (vstupování do příběhů, krimizápletka). Svého výběru jsem ani na okamžik nelitovala. Už dlouho jsem nečetla knížku, která mě pohltila od první stránky a já se od ní nemohla odtrhnout. Knížka mě doslova vtáhla do děje, až se mi leckdy do reality ani vracet nechtělo. Parádní knížka. Doporučuju.

kika812
04.06.2017 4 z 5

Knížka mě velice překvapila. Byla to super oddechovka, která mě bavila. Kdo má rád dobrodružství a pohádky, tak si knížku přečtěte, určitě vás bude bavit.

Kačkaknihomol
30.05.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala samotnou anotací. Vstupování do knížek, no neber to. Nezmýlila jsem se, kniha se opravdu moc povedla. Mám jen malou výtku, tou je příliš málo informací o postavách. Jinak se mi kniha moc líbila, je čtivá, svižná a má krásný přebal. Doporučuji všem knihomolům, kteří chtějí utéct do světa, kde jejich nejoblíbenější postavy ožívají před očima.

kuceju
27.05.2017 3 z 5

Nadchl mě námět. Ovládání schopnosti vstupovat do knih? Číst o mém životním snu? Ani jsem nazaváhala a nadšeně knihu zhltla za jedno odpoledne! Bohužel příběh zklamal má očekávání. Spousta nakousnutých odboček, které by přímé linii příběhu dodaly šťávu a skutečnost. Měla jsem pocit, jako kdyby autorku napadl úžasný námět na knihu a tak zběsile popadla pero a vychrstla ze své inspirace bez přemýšlení na papír a nedočkavě naškrábala příběh, který v sobě má spoustu potenciálu a postrádá větší hloubku. A ještě k tomu se ke konci zamotala. Chápu, možná je to určeno mladší kategorii, tak nemohu očekávat kdoví jakou filosofii v každé knize, ale přesto si nemůžu odpustit pocit, že kniha je jako nedozrálé jablko - kdyby příběhu autorka dala víc času, mohlo z něj být krásné červeňoučké a lahodné jablíčko, které by chutnalo stejně dobře, jako vypadá na první pohled.

Jane007
04.05.2017 5 z 5

Přestože už dávno nejsem cílová skupina, knížka mě neuvěřitelným způsobem okouzlila. Nápad na knihu byl výborný, děj kouzelný a bylo velmi příjemné potkat své oblíbence z jiných knížek. Jediné, co mě trošku zaráží je, že hlavní hrdinka své matce říkala jménem.

klarinka9974
25.04.2017 5 z 5

Milujete pohádky? Tak tuto pohádku si rozhodně zamilujete také. Skvělá oddechová kniha s úžasným nápadem na děj, který vás od začátku do konce pohltí do světa pohádek a příběhů a až na konci vás vypustí do zamilovaného a šťastného konce. :)

Bookgirl
27.03.2017 5 z 5

Tak tahle knížka mě absolutně dostala! Byla napínavá a neuvěřitelně rychle se četla. Úplně jsem se do ní zamilovala a přečetla ji jedním dechem. Svým způsobem byla originální, i když mi z nějakého důvodu přišla hrozně podobná jako Rudá jako rubín.
K přečtení určitě doporučuji!

BlogKnihotání
25.03.2017 4 z 5

Knížka se mi velice líbila. Byla vtipná a čtivá, sice spíše pro mladší čtenáře, ale já ji i tak velice doporučuji. Autorka měla celou knihu velice dobře promyšlenou.

Mechthild Gläser
německá, 1986