Strážci příběhů

Strážci příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398513/bmid_strazci-pribehu-xcR-398513.jpeg 4 312 92

Kdosi vstupuje do knih a mění jejich děj. Kdo to je? A proč to dělá? Po jeho stopě půjdou strážci příběhů! Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goethova Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné… Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde? Mechthild Gläserová se narodila v létě 1986 v Essenu a studovala politologii, historii a ekonomiku. I dnes žije a pracuje v Porůří, kde občas a poměrně špatně tancuje balet – ale jen tehdy, když se nikdo nedívá. Miluje, když si může vymýšlet záhadné příběhy, přičemž se psaním začala poměrně brzy. Inspiraci k novým příběhům hledá skoro všude, ale nejlépe jí to jde u šálku mátového čaje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Buchspringer , 2015

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 5 z 5

Miluju takový typ knih, baví mě to, má to nápad, dalo by se říct, že je to fantasy+ román, přirovna la bych to k Zemi příběhů, která byla taky super..

Bebe2004
23.05.2020 5 z 5

Byla to sice taková spíš pohádková knížka, ale i přesto mě to bavilo. Do konce jsem nevěděla, kdo za tím případem stojí a dost mě to překvapilo.

Vendula39
19.02.2020 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil, z počátku jsem sice nechápala o co tam jde, ale postupem času a hlavně přečtených stránek se děj rozjel. Byla to moje první kniha od této autorky a proto ji hned zařadím na seznam čtenářské výzvy. I když byl děj dopředu předvídatelný, tak knihu hodnotím kladně a určitě vám ji doporučuji přečíst.

lemur007
26.12.2019 5 z 5

Mně se tato kniha velice líbila. Líbí se mi to, že Amy má zajímavou a originální schopnost.

Kajachow2
01.11.2019 5 z 5

Vidím tady spoustu podprůměrných recenzí...
Za mě je to krásná kniha. Je to možná tím, že to byla moje první pořádná kniha v ,, dětství". Proto si k ní chovám speciální vztah a opravdu by mě zajímalo, jak bych na knihu reagovala, kdybych jí mohla hodnotit v době, kdy mám s čím srovnávat. Teď už je to pro mě velmi těžké vzhledem k mému speciálnímu vztahu k ní. ❤️
Ze začátku jsem si výběrem knihy nebyla tak úplně jistá... Absolutně jsem nechápala o co jde. Ale dala jsem tomu šanci, což bylo velmi dobré rozhodnutí.❤️ Kniha se po 20. straně rozjela a já jsem konečně chápala o co jde. Byla jsem velmi nadšená ❤️ Kdybych tuhle knihu měla přečíst znovu (což se chystám), asi bych si začátek knihy vychutnala víc ❤️ Za mě je kniha SKVĚLÁ ❤️❤️❤️ DOPORUČUJI

iveta4322
20.07.2019

Nezaujala ma, nuda.

Argony
18.07.2019 2 z 5

Ze začátku jsem se nutila číst dál, pak se to lehce zlepšilo a nakonec jsem jen koukala a říkala si: To je všechno? Proč je tak propagovaná? Zklamání.

Theresa28
25.06.2019 3 z 5

Tato kniha mě zlákala svou anotací, ale bohužel jsem z ní nebyla úplně nadšená. Postavy se mi líbily. Ikdyz hlavní hrdinka Amy je taková nešikovna, takový trdlo a chová se jako puberťák, což mi taky úplně nevyhovovalo. Pořád někde padá až je to místy trapné. Amy má schopnost cestovat v knihách a navštíví např Knihu džunglí, Janu Eyrovou, Pychu a předsudek, Olivera Twista, Čaroděje ze země Oz, Proměnu, Annu Kareninu a jiné. Takže kniha upozorňuje i na jiné knihy, které stojí za přečtení. Na druhou stranu, kdo knihy ještě nečetl tak je v knize zbytečně vyzrazeny dej a zápletka literárních děl. Kdo by nechtěl mít taky takovou schopnost setkávat se s oblíbenými literárními hrdiny? Amy navštěvuje i místo Řádek, kde se setkávají různé literární postavy když zrovna nehrají ve svém díle jako loutky. To, že autorka z literárních postav udělala jakési loutky, které jen odehrají svou roli pořád dokola a pak odpočívají v Řádku se mi taky nezamlouvalo. Působilo to na mě dost divně jako kdyby neměli charakter, pocity, mozek a jen bezmyšlenkovitě hráli dokola pořád to samý. Prostředí Řádku se mi moc líbilo, popisy krajiny byly zajímavé. Amy pak hledá zloděje, který krade rudimenty, první nápady, podle kterých díla vznikla. Patra po něm, a to kdo je nakonec zloděj,je velké překvapení. Potkává lásku i zjistí kdo je její otec. Dej je tedy docela napínavý. Bohužel to provedení jak Amy cestuje knihami se mi už úplně nelíbilo. Spoustu věcí je tam vysvětleno jen jednoduše a nedotazene a to ani nevím co si mám myslet o konci knihy. Ten mi přišel hodně nedoreseny a otevřený. Kdybych byla mladší o pár roků možná bych dala o hvězdu víc, ale takhle mi to úplně nesedlo. Škoda. Nápad knihy to byl velmi zajímavý. Některé části knihy se mi moc líbily, někdy jsem se musela do knihy nutit. Je to taková pohádka. A proto nakonec dávám 3 hvězdičky. Pro mladší čtenáře ideální, ale rozhodně ne pro děti. Kniha je místy psaná docela strašidelne. Úryvky z rukopisu o středověké pohádce, kvůli které všechno začalo před každou kapitolou se mi moc líbily. Takže jako celek je kniha taková průměrná. Přesto ji doporučím.

Padfoot
29.05.2019 2 z 5

Fyzicky vlézt do své oblíbené knihy, stát hned vedle postav, tak blízko, že se jich můžete dotknout... Sen každého knihomola. Putování z příběhu do příběhu, k tomu řešení jakési detektivní zápletky, v teorii zní jako hrozně super nápad na krásný román. Ale reálné zpracování je prachbídné.
Prvotní nadšení ze setkání s postavami klasických románů velmi rychle vymizelo. Postavy si totiž uvědomují, že jsou "jen" knižními postavami, čímž je autorka deklasovala z reálných charakterů na jakési divadelní postavičky, které stále dokola odehrávají stejnou roli. Werther si v jednu chvíli dokonce stěžuje(!) na to, že málem zmeškal svou sebevraždu... všechny klasické romány, které jsem se za svůj život naučila milovat a postavy, které považuju za víc než živé, jsou tady jen karikatury sebe sama.
Ostatně i všechny emoce jsou neuvěřitelně povrchní, nebo úplně schází. Amy poprvé v životě poznává svou babičku, potom i svého otce. Nevyvolá to v ní jedinou emoci, nevytváří se mezi nimi žádný vztah, nemá to pro nikoho žádný význam. Bez ohledu na nebezpečí, a celkově občas dost záhadnou až temnou povahu příběhu, nikdo nijak nereaguje. "Právě se tě někdo pokusil probodnout? Nevadí, tady máš palačinku." Všechno je tu tak nějak plytké. Navíc se to neuvěřitelně táhne, detektivní zápletka se vyvíjí tím nejpomalejším možným tempem, aby se v posledních dvou kapitolách rozsekla o překot.
Zklamání.

kuky921
25.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavý nápad s návštěvami knižních hrdinů. Místy se mi to zdálo trochu zdlouhavé.
Velmi pěkná obálka.

1Terisek1
30.04.2019

Kniha je spíše pro náctileté, ale i tak se mi velmi líbila a donutila na můj seznam knih co se chystám přečíst připsat některé další kousky.
Kniha je čtivá a nápad velmi zajímavý, pouze konec mi přišel otevřený a já mám raději jistotu, jak vše dopadne :D

JointlieKat94
25.04.2019 5 z 5

O tuto knihu jsem si řekla k Vánocům mé milované sestře. Koupila mi jí a já jí před 4 dny vážně dostala.. :D a ihned jsem se začetla.
Příběh a nápad samotný je senzační! Amy se společně se svou matkou Alexis vydávají "na prázdniny" do rodinného sídla na ostrov, za babičkou, kde Amy zjistí, že má skvělou schopnost dostat se do knih..
Je to pecka, zde mi přišel i Werther milejší a vtipnější, než v jeho původní knize. :D společně tedy řeší záhadu zmizelých věcí z příběhů a Amy poznává další knižní postavy.
Je to skvělé čtení! Má sestra mi řekla, že to nečetla, protože to je pro děti.. (pěkná blbost, je mi skoro pětadvacet a knihu jsem tedy hltala..:D..) je to napínavé, je to milé, je to vtipné a záhadné!
Jen mám malou výtku a to na uvozovky, které občas chybí ale jinak je překlad dobrý! :)
Určitě doporučuji a knihu dávám na čestné místo do jedné z mých knihoven! :)

Abia
15.04.2019 4 z 5

Na knize mě zaujal nápad, že mohou hrdinové vstupovat do knih a v nich zažívat různé věci. Knížka je napínavá, má zajímavou zápletku i zajímavé rozuzlení. Dětem se tahle detektivka moc líbila, na konci už chtěly vědět, jak to dopadne, tak jsme museli číst do noci. Konec je trochu nedotažený, působí dojmem, že ho autorka přidala dodatečně.

Lucif
14.04.2019 4 z 5

Velmi zajimavy pribeh, ktery vas vtahne do deje :-D ;-)
Doporucuji. Udelala bych tam jen drobnou zmenu a zaslouzila by si i 5 hvezdicek

anibeni
17.03.2019 5 z 5

Krásná kniha, i když je cíleně určena pro mladší čtenáře, nesmírně jsem si ten příběh Strážců knih užívala..

simona8126
28.02.2019 3 z 5

Uspěchaný a rádoby dojemný konec mě opravdu zklamal. Spousta věcí vyšuměla do ztracena. Obvykle nemám nic proti tomu, když v závěru zbude prostor pro otázky, ale tady jich zůstalo nezodpovězených příliš mnoho. Kromě toho jsem stále čekala, zda se nějak více rozvine vztah mezi Amy a jejím tátou (nebo kýmkoli z nově poznaných příbuzných), ale to se nestalo. Dočkali jsme se pouze nevěrohodné insta-lásky a knižního světa, jehož úžasný potenciál nebyl plně využit. Navíc mi vadilo, že Amy často prozrazovala (byť stručně) děj některých klasických děl, která jsem si bohužel ještě nestihla přečíst. Na druhou stranu se bez takových věcí příběh tohoto typu zřejmě neobejde. Líbily se mi některé vtipné scény s Wertherem, prostředí Řádku a pěkné popisy divoké skotské přírody, ale to je asi všechno.

Elulilinka1
21.02.2019 5 z 5

Tato kniha mě úplně pohltila, že jsem si díky autorčinu stylu psaní připadala sama jako knižní poutnice. Super, ale na tom konci bych to trošku pozměnila...

Lil30
15.01.2019 5 z 5

Kniha je skvělá, četla se sama. Nápad vstupovat do příběhu je originální a mně by se také taková schopnost moc líbila :-) Zloděje jsem vůbec neodhalila, v průběhu jsem podezírala snad všechny. Jen konec mě zklamal, připadalo mi to uspěchané.

vodopad152
21.11.2018 5 z 5

Kniha je opravdu povedená. Zápletka je luxusní a moc se mi i líbilo, jak vyřešila spisovatelka konec. Jediné co bych asi vyčetla, že mi to občas připadalo zbytečně moc napsané strašidelně, takže bych to asi svému dítě nedala číst příliš brzo, ale jinak je to úžasné.

šneki
18.11.2018 3 z 5

Bála jsem se, kniha bude spíše pro mladší čtenáře, ale příjemně mne překvapila. Zajímavý příběh a sympatické postavy a kdybych byla tak o 2 roky mladší, tak bych tomu dala i o * více.

Mechthild Gläser
německá, 1986