Temnota

Temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1120/strazci-casu-temnota-1120.jpg 4 368 39

Strážci času série

V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí. Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy. Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie.... celý text

Sci-fi Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Dark , 2003

eletrika03
06.04.2015 5 z 5

Lepší než první díl. Četla jsem ji jedním dechem.

Patlalca
29.01.2015 5 z 5

Opravdu druhý díl mě také překvapil a je mnohem lepší než prví. Trilogie má správný spád. :-)

verulik196
05.01.2015 5 z 5

Druhý díl byl asi ještě lepší než předchozí. Přečetla jsem jedním dechem.

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Málo kdy se mi druhý díl ságy líbí víc než ten první, ale tady to tak je... Asi mě hodně vzal za srdce zvláštní vztah mezi Arkarianem a Isabelou. Jako by v tomto díle Arkarian ukázal mnohem víc ze své lidskosti. V prvním díle na mne působil jako moudrý, vyrovnaný a vševědoucí, šest set let starý, muž v těle osmnáctiletého kluka...v tomto díle tím osmnáctiletým klukem je a najednou už není tak nedostupný a zahalený v tajemstvích...

Sali88
22.11.2014 5 z 5

Celou trilogii jsem četla zatím dvakrát, všechny 3 mám doma, a určitě si je přečtu ještě někdy znovu :) Asi moje nejoblíbenější kniha :) Luxusní :)

DiDi123456789
15.11.2014 4 z 5

I když o něco málo slabší než první díl, ale i tak!:3
Konečně se mi přestalo plést co říká Isabela a Ethan, za což má autorka určitě plus. Docela mě ale mrzí, že tam nebyla ANI JEDNA!!!! kapitola z pohledu Ethana. Strašně by mě zajímaly jeho myšlenky týkající se Rochelle. Ale musím uznat, že mě příjemně překvapily kapitoly z pohledu Arkariana.
Knížka byla docela předvídavá, totožnost Arkarianova otce mi byla od prvního dílu jasná. I když musím uznat, že jsem nepředpokládala tu Charlottu...To, že je Dillon členem Řádu bylo docela dost odhadovatelné, ale spojitost s Bastianem mě překvapovala. Těšila jsem se, že přibude nový fešák podobný Arkarianovi a přitom to byl pořád jenom Dillon.
Věc, kterou autorce snad nikdy neodpustím je neustálé opakování Isabilina jména... Je to samé:
"...............,že Isabelo?"
*mezitím krátký odstavec ohledně myšlenek*
"Ano Isabelo....je to pravda"
*text*
"Ale Isabelo..............Nečekalas to, co, Isabelo?"
A podobně. Doufám, že se to v třetím díle nebude opakovat.
Další věc je nesmrtelná Isabela. Můj pocit je, že Isabela bude v té Věštbě "bojovník co své srdce smrti přenechá". Takže jestli je moje předtucha správná...chudák Arkarian!
Jinak celkově se mi knížka opět líbila. Nejvíce mě pobavila scéna kdy Arkarian úpí kvůli pokoji v Citadele, ve kterém měl být s Isabelou. Hodnotím 4 hvězdičkami.:-)

KachnaN
25.10.2014 5 z 5

Znovu dočteno. A pořád tu knížku miluju. Všechno je naprosto dokonalé. Stejně jako další dva díly této trilogie :) Opravdu nechápu, jak obyčejný člověk dokáže vytvořit něco takového. Smekám před paní Curleyovou.
Hrozně ráda otevřu tyhle knížky a ponořím se do jiného světa. Nechci říct lepšího nebo horšího, prostě jiného. A občas si přeji, abych ho mohla být součástí.. Ale co já vím, třeba Strážci mezi námi opravdu jsou a třeba spousta lidí okolo mě jimi je. A třeba i já se mezi ně někdy dostanu :)

klarik
08.10.2014 3 z 5

No tak tenhle díl mě nudil o něco více než první. Líbily se mi zde jen některé pasáže. Hrozně jsem se nemohla dočkat až si přečtu konec, abych se dozvěděla jaké to je mezi Isabelou a Arkarianem. Sice se mi nelíbil tak jako první díl, ale třetí si také rozhodně přečtu.

ElisR1
23.07.2014 5 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil víc než ten předešlý. Už jenom proto, že "hlavní slovo" tu měl Arkarian, jenž se stal mojí oblíbenou postavou.
Sice je děj většinou předvídatelný, ale to nevadí, stejně to bylo úžasný čtení.

radek0635
30.06.2014 5 z 5

Napínavá kniha, úžasná kniha, výborná kniha, skvělá kniha, propracovaná kniha, prostě EXCELENTNÍ KNIHA!

anibeni
14.12.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi četla o mnoho lépe než první díl, bylo to také tím, že už jsem věděla, oč jde a zvykla jsem si na styl psaní. Knížka byla hodně napínavá a těším se na díl třetí.

mausevir
20.11.2013 5 z 5

Trilogie Strážci času hodnotím jako jednu s nejlépe propracovaných a poutavých dětských knih. Nečekal jsem, že kromě série Harryho Pottera mě ještě nějaká kniha bude bavit se stejným nadšením.
Knihám nechybí humor, přátelství, láska aj. hodnoty, výborně se čte, obsahuje velmi charakteristické postavy a velmi dobrý děj. Knihy na sebe přímo navazují. Zprvu mi u druhé knihy vadilo, že se kniha pohybuje kolem jiných hlavních hrdinů, než v té první, ale po pár stránkách jsem si zvykl a časem se objevily i postavy z první knihy.
Je to už delší dobu, co jsem knihy četl, dodnes je mám ale v paměti a všem mladším čtenářům, ale i těm starším, co rádi čtou fantasy knihy doporučuji, protože všechny 3 knihy stojí za to, aby byly ve vaší knihovničce :)

tolrem
04.10.2013 5 z 5

Je to ta nejúžasnější kniha co jsem (zatím) četla. Ještě lepší než první. Chtěla bych ji číst pořád dokola.

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Myslím, že nemá cenu vypisovat žádné dlouhé chvály.
Krátké, stručné, vystižné:
ÚŽASNÁ! :)

terinka.tp
05.08.2013 5 z 5

Druhý díl mě potěšil o hodně víc než ten první. Přečetla jsem ho za jeden jediný den, protože odtrhnout od knížky oči bylo nemožné. Moc se mi líbila!

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Výborná knížka. Nemohla jsem se o dní odtrhnout, přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Z prvního dílu jsem byla docela v rozpacích, půlka knížky tam byla zbytečná dlouhá, ale tento druhý díl stojí za to od začátku do konce.

Dandulka
24.09.2012 5 z 5

I druhý díl nezklamal. Přečetla jsem ho za dva dny!!! Super!

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Tohle je snad má nejoblíbenější série, kterou jsem v dětství četla. Pamatuji si, že jsem tehdy skoro nejedla ani nechodila ven. Týden jsem seděla doma a přečetla celou trilogii.

lakme
08.01.2012 5 z 5

Temnota se mi velice líbila je to působivá knížka, která se mi prostě vryla do paměti. Proto každému doporučuji aby si ji přečetl. Samozřejmě i s předchozím a následujícím dílem série strážců času..

cestování časem australská literatura pro mládež science fantasy (SF + F)

Marianne Curley
australská, 1959