Stratené

Stratené https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226061/bmid_stratene-226061.jpg 4 319 111

Pútavé, miestami zábavné a romantické čítanie o láskach, ktoré skomplikovala jednoduchá vec. Odlišnosť kultúr. Evita sa stretla so ženami z celej Európy a vznikla kniha skutočných príbehov. O láske, akú predtým nezažili, o nádeji, o sťahovaní, o konvertovaní na islam, o sklamaniach, o novej rodine, o zmiznutých deťoch, o podplatených súdoch, o dňoch samoty aj o absolútnej bezmocnosti voči systému v moslimských krajinách, zvykom a zákonom. Všetky príbehy majú svoj koniec. Niekedy lepší, niekedy horší. Ale všetky ženy sa zhodujú v jednom: Túto knihu by si mala prečítať každá z vás, zvlášť tie, ktoré milujete muža inej mentality. Lebo potom je už neskoro.... celý text

zdenkapt
08.03.2017 5 z 5

Velice čtivé, drsná ralita .. Možná bych doporučila jako povinnou četbu pro mladé ženy...

ZuK1
07.03.2017 4 z 5

Čtivé, ale jelikož se jedná o skutečné příběhy zároveň docela děsivé .....
(a naivně a donekonečna s představou "..... ten můj ale takový není ")
Souhlasím jako povinnou četbu.

Sarah01
28.02.2017 3 z 5

Nejprve ohodnotím formu....takže za měkkou pidiknížku bod dolů, to se mi opravdu nelíbí, tohle si mám zařadit do knihovny?
Jinak obsah čistá hrůza......je tohleto v 21. století možné? Strašné, nepředstavitelné, nechci za žádnou cenu, aby tohleto dorazilo k nám a budu se snažit všemi silami, aby se tak nestalo. Přijít o vlastní dítě je nepředstavitelné, ať už je to batole nebo dospělá dcera.....ten příběh, který vyprávějí rodiče, mě dostal. Celkově si myslím, že knížka je odbytá, toto téma by si zasloužilo více příběhů, více zamyšlení, ale působí to na mě spíše jako krátké články do novin. I když věřím, že sepsat tohleto všechno musí být velmi náročné.

MagdaS
04.02.2017 3 z 5

Pro mě příjemné překvapení, Suši v duši mě od dalších knih autorky dost odradilo... Ztracené bych doporučila zařadit do povinné četby na střední školy. Jde o příběhy ze života a podle mě je to dnes aktuálnější a čtivěji napsané než Bez dcerky neodejdu.

Aileena
11.01.2017 4 z 5

Na téma "vzala jsem si muslima" jsem četla již více knih, ale Ztracené mě dostaly. Zvláště jeden příběh, mne připravil o noc klidného spánku. Nechápu, že se stále najdou ženy, které nehledí nalevo, napravo, ani na stovky zkušeností a jdou do toho. Knížka je několik skutečných příběhů různých žen, čte se velmi dobře, ale není to nic pro slabé povahy.

lsisec
10.11.2016 3 z 5

Tato kniha se špatně hodnotí. Je to dokument. Dobře udělaný dokument. Žádný literátský zázrak. Zkrátka povídání o životních osudech některých žen, které jsou neskutečné. Uvažování žen nerozumím a tak neodsuzuji, nehodnotím, ale zdá se mi to býti neskutečné . Za osvětu dávám 3 hvězdy.

Modrásek16
10.11.2016 5 z 5

Silné příběhy.

28401
10.11.2016 5 z 5

Tvrdá realita

Vvvera
03.11.2016 5 z 5

Dobře sepsané příběhy evropanek, které se zamilovaly do muslimů. Kniha je tak akorát dlouhá, aby obsáhla to podstatné. Z některých příběhů až mrazí...láska nebo co to je, je fakt slepá, blbá, zabedněná...

Radka89
26.09.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. První příběhy jsem přečetla s "otevřenou pusou" ty další už bohužel byli vždy přes kopírák.. Neberu to jako kritiku, ale ty začátky vztahu s muslimem jsou fakt asi stejný. Milionkrát jsem někde na netu četla příběh podobnéhoo rázu, ale až v této knize to došlo tak daleko, abych se dozvěděla podrobnější informace. Chvilkama jsem měla i na dotyčné vztek a říkala si bože ženský co blázníte.. ale každý v životě uděláme chybu...

Leniiis
23.09.2016 5 z 5

Čtivá knížka. Nechápu nějak pořád tu naivitu těch ženskejch. Děje se to pořád a denně a ještě se nepoučily. Smutný. Každá máma by měla být se svým dítětem, měla by ho vidět vyrůstat, šťastný a zdravý. Bohužel pro tyto dámy..né vždycky se tak stane.

KleaM
15.09.2016 5 z 5

Moc dobrá kniha. Stále nechápu, že když někdo počítá s tím, že se "zaplétá" s jinou kulturou, že následně nechápe, že ta kultura je jiná. Těžko muslimy odsuzovat, oni jsou prostě jiní, je to stejné, jako kdyby oni odsuzovali nás za to, že jsme jiní. Takže pokud chceš mít s jejich kulturou a náboženstvím cokoliv společného, neočekávej, že to bude jednoduché a že někoho změníš. A že vím, o čem mluvím.... Za knihu pět hvězd, krásný pohled na střet dvou světů.

26Mirka
13.09.2016 5 z 5

Velmi čtivá a hezky napsaná knížka, bohužel ze života, dle mého nározu, jedna z nejhezčích od Evy Urbaníkové. Přečetla jsem jí za jeden den jedním dechem a místy mě opravdu mrazilo :-(.

Pet13
23.08.2016

Velmi čtivá a poučná kniha. Měla by si ji přečíst každá žena, která touží po vstupu do muslimského světa.

PetiJelinkova
19.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, ale při jejím čtení mi naskakovala husí kůže. Jsou to velmi silné příběhy žen a dávám 5 hvězdiček.

Aleh
30.07.2016 5 z 5

Četla jsem už knihy a viděla jsem filmy. Ale pokaždé, když se s tím znovu setkám, tak žasnu, co všechno je možné. Prostě jiný život, jiná kultura, jiná mentalita. To se nedá nic dělat. Ty příběhy jsou jiné, ale vlastně tak moc stejné. Překvapilo mě to, že se to netýká jen mladých naivních dívek, ale i žen ve zralém věku, které se tady, ačkoliv měly kolem sebe svou rodinu a děti, cítily tak strašně osaměle. Prostě a jednoduše řečeno jiný kraj, jiný mrav. Je to k zamyšlení hlavně pro ženy, které stojí na začátku této nové životní pouti a mohou si to ještě rozmyslet. Velké díky za Ztracené, paní Evo Urbaníková.

Liduka
26.06.2016 5 z 5

Kniha děsivá svým obsahem. Jak už tady někdo napsal, měla by se dávat číst jako povinná četba. Osudy některých žen jsou skutečně zarážející a většinou si říkáte, proč jenom za ním jezdily nebo s ním nechaly odjet děti. Všechny příběhy byly jako přes kopírák, co se týkalo chování mužů před svatbou. Už jenom to, že by ze mě někdo tahal takové horentní sumy pro zdánlivě nemocnou rodinu, by mě varovalo, že něco není v pořádku. Nejdříve bych je chtěla alespoň poznat, než si někoho vezmu a hlavně pokud by se jednalo o cizince. Ty ženy si za to opravdu v podstatě mohly samy a nejvíc mě dostala reakce Renáty na konci jejího příběhu. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo mohl být až takhle moc zabedněný. Chudáci její rodiče.

Zdeňula
10.06.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro za jeden den...neuvěřitelně silné příběhy. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, vždy jsem se do děje úplně ponořila a nemohla přestat číst. Těším se na další knihy od této úžasné autorky.

Mikik
06.06.2016 5 z 5

Děsivé. Nezlobte se na mě, ale kam ty holky daly hlavu? Já chápu, že se komplimenty dobře poslouchají, že když jsme ublížené, skočíme na lep aspoň trochu slušnému chlapíkovi, nebo někomu, kdo se tváří, že slušný je, ale toto už je moc. Těch případů je tolik a tolik a holčiny se prostě nepoučily. Nepomohly ani rady kamarádů, prosby rodičů, zákazy. A pak se diví, že se ambasáda nemůže víc angažovat? Že tam má chlap prostě hlavní slovo? Ale vždyť to tam tak přece je, tak čemu se diví?

mmmisulka.r
26.05.2016 5 z 5

Neuvěřitelné. Nepochopitelné. Bylo to horší, než číst nějaký psycho thriller. Tohle se prostě pochopit nedá. Skvělá kniha, kéž by k něčemu byla!
Recenze v záložkách - Knižní deníček