Stránky světa

Stránky světa https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260998/bmid_stranky-sveta-jOX-260998.jpg 4 254 81

Stránky světa série

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Die Seiten der Welt , 2014

LilianaFalcon
28.01.2017 2 z 5

Námět nebyl špatný, ale ty sáhodlouhé popisy už jo. Měla jsem asi moc velká očekávání. Radši si přečtěte Strážce příběhů ;-)

Gibis
21.01.2017 3 z 5

Odjakživa mě přitahovaly příběhy s tématikou knih, knihoven, či knihkupectví, asi jako každého správného knihomola. Proto jsem se moc těšila na Stránky světa. Líbil se mi nápad bibliomantského světa a promyšlené detaily tohoto fantaskního prostředí, ale čekala jsem trochu poetičtější příběh. Možná moje chyba, ale toho násilí a mrtvých lidí tam bylo zkrátka zbytečně moc.

Vianescee
13.01.2017 3 z 5

Po tom co jsem se prokousala poněkud zmateným začátkem, mě kniha docela bavila. I když to místy bylo trochu nudné. Chvíli trvalo se zorientovat ve všech nových pojmech. Občas byly scény trochu brutální, ale to jsem od tohoto autora čekala. Jeho knihy určitě nejsou typické YA fantasy, což je dělá zajímavějšími. Celkem překvapivý závěr a zajímavý nápad. Přesto pro mě jedna z průměrnějších knih. Na sérii Arkádie určitě nedosáhla.

AnetAndBooks
01.01.2017 3 z 5

No, mám velice rozpolcené pocity. Jako plus bych uvedla nápad s bibliomantikou a dušeknihami. Velice zvláštní a neobvyklé. Taky mě velice bavily akční části.
Vytkla bych například zdlouhavé rozhovy. Také mi chyběl popis prostředí.
SPOILER
Když Isis zabila Okouzlující, tak mi to došlo, až když jsem si tu větu párkrát přečetla.
U několika posledních kapitol, mi přišlo, jak když už to autor chce rychle dopsat "tak tam něco napíše". Konec mi přišel nedomyšlený.
Budu hodně přemýšlet, jestli si přečtu další díly.

cvaldik
25.12.2016 3 z 5

Knížka mě ze začátku moc neuchvátila, dost jsem přemýšlela, že ji odložím, ale nakonec jsem se donutila ji dočíst a posledních 30-40 stran mě uchvátilo. Krásná myšlenka jen mě mrzí, že se celý děj tak strašně táhnul.

Sarfias
17.12.2016 5 z 5

Nádherná knížka s překvapivým koncem, která čtenáře nechá napnutého, jak bude příběh dále pokračovat. Nicméně co se děje a některých situací týče trochu nechápu, proč je označovaná jako beletrie pro děti a mládež (hlavně tedy pro děti). Pozor spoil. Asi jsem měkká, ale číst jako dítě o tom, že někomu brutálně zavraždí otce a všechny, které jste měli rádi, ve mě zřejmě ponechá dlouhé smutné myšlenky. Navíc hlavní postava je defakto také tak nějak z jistého pohledu vražedkyně. Ale každý jsme jiný čtenář. Rozhodně knihu doporučuji každému, kdo si chce přečíst něco jednoduchého, celkem napínavého a s dobrým koncem! :-)

lapetitedeny
07.12.2016 2 z 5

Takhle strašně naivní a rádoby dramatickou knihu jsem fakt dlouho nečetla, to vám povim.

Misuri
02.12.2016 4 z 5

Výborná kniha nejen pro mládež, ale i pro ty, co mají rádi dobrodružství a fantasii. Díky tomu, že celý svět Stránek světa se točí kolem knih, budou všichni knihomolové nadšeni. Rozuzlení je nepředvidatelné a překvapující, to mě velmi potěšilo. Měla jsem určitou představu jak kniha skončí, ale příběh se pak stočil úplně jiným směrem. V té chvíli jsem nemohla dát knihu z ruky.

Trochu jsem postrádala větší popisnost např. u prostřední, kde se příběh odehrával. I přes to knihu vřele doporučuji.

šneki
26.11.2016 3 z 5

Já jsem vážně chtěla dát 5 hvězdiček. Opravud moc! Ale prostě nemůžu. Celá knížka byla výborná, pohlazení pro mojí knihomoulskou duši. Možná jsem to prostě nepochopila, ale ten konec mi přišel nelogický!
Jinak moje oblíbená postava byla rozhodne Cat, prostě taková badass. Jo a možná mi tam chyběla nějaké trošku výraznější mužská postava. Přece jenom těch ženských hrdinek bylo dost.

medialstar
16.11.2016 2 z 5

Jsem moc přísná? Dvě hvězdičky? Zbláznila se? Ale já to na ty tři opravdu nevidím. Alespoň v tuto chvíli. Má očekávání se příliš nenaplnila. Ano, Meyer má bohatou fantazii, to se mu nedá upřít, v tomto směru spokojenost. Ale čekala jsem rozvětvený knižní svět, komorní příběh o knihách jako takových, ale on je to vlastně akční příběh, kde dobro bojuje proti zlu a o to jde především. U dialogů mi vadil jakýsi všudypřitomný hádavý tón, popichovačnost. Nechybí ani násilí...Občas jsem se nudila a to se mi jen tak nestává.
Dobře, nejsem cílová věková skupina, ale to přece není na závadu... Plusem je nápad se záložkou, krásná obálka knihy a hlavně fakt, že se mi líbí, jak autor nenápadně ponouká děti a mládež k lásce ke knihám. Nicméně další díl asi oželím.

Samira
13.11.2016 3 z 5

Asi budu jediná, ale od knihy na kterou jsou se hrozně těšila jsem čekala něco jiného. Takže celou první část knihy trvalo si zvyknout na fakt, že jsem místo milého, inteligentního, propracovanáho a hlavně komorního vyprávění, dostala inteligentní, propracovaný akčňák se zbytečným množstvím násilí. Na velké množství reálií vymyšleného světa jsem naopak připravená byla a rozsah byl obdivuhodný, ale celkově si nemohu pomoci, příběh, vyznění i postavy přetékaly temnotou. Druhá polovina knihy je výrazně lepší a na konci jsem chtěla volit lepší hodnocení. Zapadnutí jednotlivostí by si to zasloužilo, ale kde bylo to kouzlo a duše. Místo nich zase to násilí.
Knihu nechci hanit, napsaná je dobře, ale s mojí duší nesplynula, u vás to však může být jinak, zvlášť pokud dáváte přednost nepřetržité, ale pěkně plynoucí akci a temnějšímu charakteru knih, při objevování nových světů.
Tomuto originalita opravdu nechybí.

warca
09.11.2016 3 z 5

Knihu jsem nedočetla, protože byla tak nějak zvláště psána a moc mě nebavila. To prostředí bylo takové zmatené...
Ale určitě ji zkusím někdy znova.

klarence
06.11.2016 5 z 5

velmi originální,těším se na pokračování

julythreemosen
03.11.2016 5 z 5

Ta byla ale kouzelná! Zajímavý a skvělé vystavěný svět s velmi originálním nápadem. Byla jsem nadšená s každou kapitolou víc a víc. Moc se těším na další díly, tohle byla totiž fakt pecka. Možná je tohle má dušekniha!

sabanka
20.10.2016 4 z 5

Jak tenhle autor tohle dokáže ? Udělat v dnešní době něco tak originálního. Neříkám, že ho mám načteného celého, ale zatím všechny čtyři knihy mě dostaly a všechny byly originální. Neuvěřitelně promyšlené, jen mi poněkud dělalo problém prvních cca 50 stran a to mě hodně zpomalilo. Skvělá kniha a taky přemýšlím, kde se sakra fláká moje dušekniha.

jana1599
01.10.2016 5 z 5

Hodně velká paráda. Kombinace Harryho Pottera a Sirotčince slečny Peregrinové. Napínavý, zábavný, čtivý, těším se na další díly!

kristyna2577
14.09.2016 3 z 5

Krásná obálka knihy a poutavý příběh ze světa knih a bibliomantů. Zápletka příběhu je originální a to kvůli prvkům příběhu v podobě dušeknih, ypsilonzeta, stromů obrostlých záložkami, exlibri... Kdo z knihomolů by nechtěl navštívit město podobné Libropolis s tisíci a tisíci knihami? :) Příběh je pro zpestření ještě okořeněný špetkou magie.
Za nápaditost tématu si příběh zaslouží plný počet hvězd. Na druhou stranu jsem od něj přece jen očekávala i něco trochu jiného. Možná větší rozpracovanost duševního spojení mezi bibliomantem a jeho dušeknihou, když se mělo jednat o tak podstatný prvek příběhu.

Petra28
05.09.2016 5 z 5

Tak to byla jízda. Chci doma ypsilonzeta ... aby si se mnou povídal :-) a taky tapety na promítání .. a vůbec chci umět číst ve spánku. Moc se těším na další pokračování.
Ani strana nudy .. jede to pěkně od začátku do konce.

Brambram
04.09.2016 5 z 5

Wauuu, mám jen jeden dotaz. Kde se sakra fláká moje dušekniha?? Už alespoň dvacet let tu měla být :o)

teresinha
02.09.2016

Meyer zároveň vytvořil naprosto unikátní svět sám pro sebe, který ale stojí na reálných základech. Například knihomolské město Libropolis se spoustou knihkupectví a antikvariátů ve skutečnosti existuje, Hay-on-Wye je dokonalé městečko, kde to knihami opravdu žije. Sama jsem tam kdysi byla, takže si dovedu představit, jak tam ze všech ulic dýchá knižní magie. Všimněte si, že v knížce je stylová záložka, má svou roli i v příběhu, takže doporučuju neztratit, třeba se vám díky ní podaří dostat se do tohohle knižně kouzelného světa ;) Jestli už hledáte čtením na dlouhé zimní večery, tohle je podle mě trefa do černého.

knihovny pro dospívající mládež (young adult)

Kai Meyer
německá, 1969