Temný experiment

Temný experiment https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410983/bmid_stranger-things-temny-experiment-3ZT-410983.jpg 4 441 124

Stranger Things série

Tajemná laboratoř. Ďábelský vědec bez minulosti. Jestli si myslíte, že znáte pravdu o matce Jedenáctky, připravte se, že s ní tenhle prequel veleúspěšného seriálu Stranger Things pořádně zahýbe. Je léto roku 1969 a Amerikou zmítají hrůzné zprávy o válce ve Vietnamu. Terry Ivesová bydlí na univerzitní koleji v Indianě a zdá se, že válečná vřava i bouřlivé protesty v hlavním městě jsou jí na hony vzdálené. Jenže svět se mění a Terry nehodlá jen zpovzdálí přihlížet. Když se doslechne, že se v nedalekém městečku Hawkins uskuteční důležitý vládní experiment, okamžitě se přihlásí. Ocit¬ne se v laboratoři hluboko v lesích, kde jí přísní výzkumníci podávají psychedelické látky… Terry začíná tušit tajemství a je rozhodnutá ho odhalit. Jenže za zdmi Státní laboratoře v Hawkinsu, pod ostrým dohledem ředitele Martina Brennera, číhá spiknutí mnohem monstróznější, než si Terry dokáže představit. Potřebuje proto pomoc ostatních pokusných subjektů – včetně jednoho, který je tak tajný, že svět o jeho existenci nemá nejmenší tušení. Je jím malá holčička s nevysvětlitelnými nadlidskými schopnostmi, která má místo jména číslo: 008…... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Fobos

Suspicious Minds , 2019

DennisMoore
19.10.2019 3 z 5

Podobně si stojící dějový doplněk úžasného seriálu jako komiks Druhá strana, ovšem s docela důležitým rozdílem - Temný experiment mohou podle mě bez problémů číst i lidé, kteří Stranger Things neznají, s tím, že pokračování mají kdyžtak v televizi. Stejně jako seriál odkazuje a tak trochu čerpá ze Stephena Kinga, kniha pomrkává na jeho Žhářku (a Mrtvou zónu?)... Nicméně rozhodně není tak dobrá, ať se autorka snaží jakkoliv. Největším trumfem Temného experimentu je jeho spád a to, že tušíme, jak dopadne (a že to nebude happy end), a díky tomu se dá četba poměrně dobře užít. Navíc čím více se do knihy zakousnete, tím snáz budete ignorovat několik ne úplně věrohodných situací, nelogické chování postav a fakt, že přinejmenším dvě z nich tam vůbec nemusely být. Při čtení mě takové výtky nenapadaly, to až když jsem se nad knihou zamyslel a vracel ji na její místo. A to je docela fajn.

doktorking
18.10.2019 1 z 5

Tak tohle bych oznacil v ankete za knizku pruser roku kdyby naka takova anketa byla..Genialni a bezchybny serial s nejlepsim castingem co jsem v novodobe historii serialu videl doslova pohrbil netftlix a jeho marketingovy komercni tah zvladnuty jak je videt na vybornou..Jeste pochopim u ctenaru zde s vysokym hodnocenim ze se jim knizka libi protoze neznaji serialovou predlohu ale pro skalni priznivce serialu s nezapomenutelnou atmosferou a odkazem je tohle opravdu bida..Nebudu zde rozebirat nakolik je Gwenda Bond dobra spisovatelka protoze s kostrou pribehu nemela v podstate zadnou praci a tak nudne hlavni postavy uz sem dlouho nezazil.Co se chvalene atmosfery tyce krome zminene valky ve Vietnamu absolutne zadna.Taky je tu citit,,lehky” zavan inspirace zharky od Stephena Kinga a v neposledni rade konec ktery byl vlastne diky tomu ze tohle dilo je prequel serialu nam vsem znamy.Vysledna je tedy ze uroven teto knizky je naprosto nadhodnoceny brak ktery ma ale genialne zmaknuty komercni tah takze sve urcite splnil(Netflix uz prodava od Stranger things snad uplne vse legem pocinaje az po spodni pradlo konce)S kvalitou serialu ovsem nema krome nazvu tahle kniha spolecneho nic.

lenka0347
16.10.2019 5 z 5

Doporučuji fanouškům Stranger Things. Kniha se mi moc líbila, občas se tam nic nedělo, ale pak ke konci se to rozjelo a bylo to napínavé.

rasputin
14.10.2019 2 z 5

Kniha se dobře čte. A to je asi tak všechno. Kdyby se těch 316 stránek zkrátilo na cca 30-40, byla by to docela pěkná povídka. Celé mi to připadalo takové nedodělané. Jako málo ohřátý oběd, který trochu zahnal hlad, ale nijak extra mi to nechutnalo. Pro JmenujiSeZuzla - seriál jsem viděl, moc se mi líbil a o to víc se mi kniha nelíbila.

Elsasbooks
06.10.2019 4 z 5

Doporučuji fanouškům seriálu! Kniha by se dala trochu zkrátit, ale i tak se mi líbila.

Lenny.Wolf
01.10.2019 4 z 5

Popravdě nic moc jsem od téhle knížky nečekala i přesto, že jsem velký fanoušek Stranger Things a musím říct, že mě to příjemně překvapilo. Četlo se to pěkně svižně, děj zasazený do přelomu 60. a 70. byl super a jako osvětlení děje pro fanoušky seriálu to nemá chybu.

adevis
29.09.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka u které nemusíte tolik přemýšlet. Děj je totiž napsán stručně a kniha se čte opravdu dobře. Jsem nadšená, i přesto, že bylo jasné, jak to celé dopadne. To ale vůbec ničemu nevadilo. Terry byla sympatická a líbil se mi její sesterský vztah s Becky. Dávám 3,5 hvězdiček.

Hanina_m
24.09.2019 5 z 5

Před zrodem jedenáctky, příběh její matky....pro fanoušky serialu StrangerThings. Super kniha.

Chajda69
22.09.2019 odpad!

Mrzí mě to, ale tahle kniha si z mého pohledu jakékoli hvězdičkové hodnocení nezaslouží.

V první řadě, příběh je strašlivě plochý, jednoduchý, prvoplánový, předvídatelný (tím nemyslím, že je jasné, jak dopadne), místy nepříliš logický a v některých pasážích i ukrutně málo uvěřitelný.

Tím, že se jedná o Stranger Things, na které nedám dopustit, jsem byl knize ochoten a schopen leccos odpustit, jenže... to bych musel odpustit úplně všechno. Počínaje postavami (Alice? Co to bylo za zjev? Člověk, co ujíždí na výtazích a sestaví si vlastní elektrošokový přístroj? Ken? Naprosto zbytečná postava...), přes absurdnost jejich chování a násilně implementovanou milostnou linku po nesmyslně překombinovaný a naivní závěr v laboratoři.

Tohle se opravdu vůbec nepovedlo.

Roux
17.09.2019 3 z 5

Nemohla jsem odolat a tuhle knížku si musela zkrátka přečíst. Nemůžu ovšem říct, že by se jednalo o něco světaborného. Bohužel jsem zklamaná. Samozřejmě už od začátku víte co se s Terry nakonec stane, ale.... Teď to asi vyzní hnusně: Holka, mohla sis za to sama.

Keradin
16.09.2019 3 z 5

Jako fanoušek seriálu mohu doporučit. Dobře napsaná jednohubka se sympatickými postavami. Akorát škoda, že od začátku víte jak to skončí, ale přesto doufáte, že se odněkud objeví nas*aná Jedenáctka a omlátí Brennera o zeď :D

oblakaknih
09.09.2019 3 z 5

Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně. Hlavně kvůli tomu, že na Instagramu je v poslední době hodně. Bohužel má očekávání nesplnila téměř vůbec.
Očekávala jsem daleko více informací a objasnění. Děj mi ale přišel jednotvárný a opakující se. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla.
Postavy jsem si přesto dokázala zamilovat, ke každé si vybudovat nějaký vtah a prožít jejich příběh. Navíc každá dostala v knize prostor.
Kniha se četla dobře, jednoduše a rychle.
Nebylo tam tolik Stranger Things prvků, což mě osobně dost chybělo. Za mě bohužel slabý průměr.

KubaHanzelin
05.09.2019 3 z 5

Tato kniha se mi dostala do ruky snad jen kvůli seriálu, chtěl jsem více informací o světu Stranger Things a těch se mi dostalo.. nebo ne? Moc nového se toho čtenář nedozví, příběh je takový nemastný neslaný, až na tu mnoha zmíněnou atmosféru 60's v USA, postavy vám ani pořádně nestihnou přirůst k srdci, možná kromě Terry, která je hlavní protagonistkou, bohužel pro fanoušky seriálu dopředu víte jak to dopadne, počtení to není špatné, ale není to ani žádný zázrak. Za mě naprostý průměr

TheRaven
03.09.2019 3 z 5

Autorka najatá k sepsání prequelu k seriálu odvedla přesně to, co se od ní očekávalo. O nic víc, o nic míň. V rámci žánru příjemné čtení, které neurazí ani ty, kteří televizní předlohu neviděli. Nicméně zábavnější určitě pro znalce seriálu, byť budou samozřejmě od začátku vědět, jak to dopadne. To je však paradoxně spíše plus, protože to poněkud posouvá i celé vyznění příběhu. Pokud se Temný experiment na trhu prosadí, nelze pochybovat, že se zanedlouho dočkáme další knihy z téhož vesmíru.

Loxias
02.09.2019 1 z 5

Jestli pro me byly Stranger Things serialovou udalosti desetileti, tak knizni prequel je velkym zklamanim a parazitovanim na uspesnem jmene. Text pusobi, jak kdyby autorce bylo ctrnact let a predpokladam, ze pro stejne stare ctenare byl urcen. Jednoduche a naivni postavy a k tomu trivialni styl "holciciho" vypraveni se naprosto nedokaze priblizit atmosfere predlohy. Naivita celeho pribehu bije do oci o to vic, ze sledujeme pribehy dospelych vysokoskolaku. Fakt ze hlavni postava si 6 mesicu nevsimne vlastniho tehotenstvi mi prisel prinejmensim prekvapivy. Cely pribeh je predvidatelny a az do konce se neodehraje nic prekvapiveho.
Pro fanousky strager things nedoporucuji.

Faiglová
01.09.2019 5 z 5

Jste naštvaný na to, že víte jak to dopadne, ale furt doufáte, že to bude jinak.
Super prequel k seriálu!

martunka
31.08.2019 5 z 5

Tenhle příběh mě moc bavil. Byla to fakt jízda.

cat5
27.08.2019 1 z 5

Tak tohle bylo hodně špatné a za mě veliké zklamání. Seriál miluji, ale kniha je čistě jen dojení peněz ze značky. Když pominu to, že nám autorka do příběhu nemohla prakticky vnést nic nového, když vše podstatné bylo už řečeno v seriálu, tak ji neprominu hlavně jednu věc: Terry vykreslila jako naprosto tupou vysokoškolačku. Celý příběh je unylý, autorka se opakuje (frázi" jít někomu v ústrety" z hlavy jen tak nedostanu), hloupý, nelogický, postavy nemastné a neslané, o nějakém vcítění do děje nemůže být ani řeč. Už jen jakým stylem je kniha psaná, ve mě evokuje tak akorát jedno : honem honem něco "zprasit", ať prašule tečou. Nevím, proč najali zrovna někoho, kdo proslul hlavně romány pro mládež. To mi vážně nejde do hlavy. Autoři seriálu se navíc netají tím, že když ho tvořili, chtěli zde mít atmosféru jako od Stephena Kinga (což v seriálu cítit je) a já se ptám, když za každou cenu chtěli mít knihu: Proč to sakra nedali napsat mistrovi?! Nějaká Gwenda ať se jde zahrabat, už od ní nechci mít nic v ruce. Těžký propadák.

Ceeca
21.08.2019

Knihu jsem si kupovala díky recenzím a ohlasu na seriál. Se seriálem to nemá nic společeného, což je plus. KAždopádně anotace vyzdvihovala knihu k výšinám. Pro mě pěkná povídka, která neměla konec, vůbec nevím jak to s hlavníma hrdinama dopadlo. Kniha byla čtivá.

Adél784
20.08.2019 5 z 5

Miluji knihu i seriál :)

horory Stranger Things (TV seriál)

Autorovy knížky

Gwenda Bond