Strach v hrsti prachu

Strach v hrsti prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8317/bmid_strach-v-hrsti-prachu-slA-8317.jpg 4 259 78

Žhavá arizonská poušť, rozeklaná, zlověstná pohoří – pustá země, kde člověk nemá téměř žádnou šanci přežít je místem, kde se odehrává děj románu STRACH V HRSTI PRACHU (Fear in a Handful of Dust). Sem přiváží Calvin Duggai, příslušník indiánského kmene Navahů a vietnamský veterán své čtyři oběti – tři muže a jednu ženu. Zanechá je v rožhavené poušti nahé, bez jídla, pití, jakýchkoliv předmětů, zraněné na těle i na duchu, z povzdálí sadisticky sleduje jejich zoufalý boj o záchranu života. 1.vydání... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Odeon

Fear in a Handful of Dust , 1977

frantisek8863
12.09.2017 5 z 5

Parádní a dobře zpracovaný děj o přežití v extrémních podmínkách. Pět postav, nahota, slunce, nedostatek vody, nehostinné a horké prostředí a skvělí příběh je na světě.Byl jsem mile překvapen, že to všechny osoby přežili a závěrečné potrestání pro Duggaiho: "Tahle poušť nám byla peklem, ale Duggai nesnese svoje peklo". Na vojně jako záklaďáka nás učili různé techniky přežití, jak získat vodu na suchých místech díky odpařování s folií, také jsme občas používali v knize zmíněnou sůl proti křečím. Jen nevím jak by dopadlo rozdělávání ohně za pomoci křemene.

kamibe
10.09.2017 5 z 5

Na tuhle knihu nezapomenu. Obdivuji, jak si člověk umí poradit v extrémních podmínkách.

hlahol
04.09.2017 4 z 5

kniha, u které jsem vypil nejspíš nejvíc vody v životě

Luci136
29.08.2017 4 z 5

Jak už tu bylo řečeno- teď bych se citila o něco povzbuzena, ocitnout se takto ,,holá" v poušti.
Knížka mě bavila, příběh byl poučný, napínavý, k zamyšlení a celé to bylo skvěle zpracované.

Jaruš7
26.08.2017 4 z 5

Někdo musí do příběhu vložit nelidskou brutalitu, mučící varianty, potoky krve, fantasmagorická stvoření, nebo galaktické příšery, aby dosáhl zájmu čtenářů a přitom stačí děj ponechat v lůně přírodní scenérie v arizonské poušti pouze tři muže a jednu manželku, jak je pán Bůh stvořil. Jako trest se jeví pomsta za odlišné lidské schopnosti, které jsou tak vzácné pro civilizaci. Nezdolná neústupnost, zlovolná trpělivost a nenávist i ochranná otupělost a znalost starých zvyků k přežití je udržovala při životě. V trýznivých pouštních podmínkách rozjitřené vztahy a život mají novou hodnotu.
Citát :" Svoboda být všední. " Je touhou a snem.
Pečlivý v detailech, dramatický v jednoduchosti toho co poušť k přežití nabízí, načtený, poučný příběh.

Gordonlord
24.08.2017 4 z 5

Výborný psychologický survival-thriller ...nebo jak to nazvat :-)

Psychopat unese a odveze své čtyři údajné trýznitele do pouště a z dalekého úkrytu je s puškou v ruce sleduje a baví se pohledem na jejich snahu o přežití. To je vlastně celý děj této knihy. Celkem pět postav, takže je zde více prostoru k vykreslení jejich charakterů a barvitého popisu jejich myšlenek a útrap ve snaze přežít na místě, odkud není kam utéct, s vědomím, že najít vodu je zázrak, slunce svým žárem téměř okamžitě zabijí a někde daleko je sleduje člověk, který je může kdykoliv ostřelit.

Je to skutečně síla. Celá kniha se sice odehrává pouze na poušti v rámci pěti hlavních (a jediných) postav a je tím pádem dost komorní, ale celé je to velice strhující, napínavé a skutečně syrové a kruté.

Jedinou vadou na kráse je snad jen fakt, že se to místy maličko táhne a také na úplný konec bych čekal nějaký epilog, nebo alespoň delší závěr pro lepší schlazení vyprahlého krku :-)

Atanone
10.05.2017 4 z 5

Kdyby mě někdo odvezl d pouště,mohl by si být jistý,že nepřežiju. Ovšem po přečtení této knihy bych to nevzdala hned.
Viděla jsem i film,ale podle mě se moc soustředili na akci. U mě kniha jasně vede

waltraud5114
29.04.2017 5 z 5

Skvelá kniha, aj keď viem, ako to všetko skončí, čítam ju znova a znova. Aj teraz ma smädí, keď to tu píšem.

DickBach
10.04.2017 5 z 5

Chcete to jedním slovem? - Luxusní.
Perfektně vypracované, postavy a jejich myšlenky vypiplané. Nemohu než smeknout klobouk a poděkovat.
Konec je sice trošku rychlý.... ovšem je to jedině dobře. Podle mně rozdrásanější nohy bych už nesnesla....

jamesek007
01.01.2017 5 z 5

jedním druhým dechem. polknul jsem to jak rybu. nadčasové komorní pouštní drama z umístěné do dvacáteho století. nijak sadistické jak se píše v popisku. calvinovo svérázné pojetí spravedlnosti se dá pochopit. dík rychlému konci má čtenář prostor k přemýšlení typu - "co by se tak asi stalo" kdyby by nám nějaký dobračisko vypnulo na měsíc elekřinu, středověk je tady cobydupaupad

tomvall
19.10.2016 3 z 5

Po prvotním zaujetí přišlo spíš zklamání. Ze zajímavého tématu se dalo vytěžit rozhodně víc. Navíc konec přišel dost rychle a snadno, oproti předcházejícím útrapám. Škoda. Promarněná šance.

boxas
24.07.2016 5 z 5

Žádné mobily, žádný net, GPS nedáš... Napadlo vás někdy, co bychom dělali, kdybychom najednou přišli nejen o různé výdobytky moderní doby, ale vůbec o všechno? Vzdali bychom to? Bojovali o (doslova) holý život? Hlavní hrdina téhle knihy bojoval. Nahý, v poušti. A já jako čtenář jsem jeho boj prožívala s ním. Autorovi se povedlo vtáhnout mě do děje přirozeně a nenásilně, pomalé tempo knihy mi dovolilo přemýšlet a promýšlet cestu k přežití společně s ním. Doporučuji!
P. S. Připomnělo mi to knihu Marťan. Doba a místo jiné, ale odhodlání nevzdat to a bojovat až do konce, i když je šance minimální, to je stejné...

Tozbee
28.02.2016 3 z 5

Taková upovídanější příručka přežití v poušti :-) Ale napínavá, to zase jo. Takže líbilo!

bb69
15.02.2016 5 z 5

Výborné, napínavé čítanie, pár dobrých postrehov, ako prežiť v púšti - určite odporúčam.

Hynais
01.02.2016 5 z 5

Jaká to radost přečíst si napínavou knihu s jednoduchou zápletkou, v níž se to nehemží civilizačními překvapeními, ale je to prodchnuté otázkou: "Jak přežít?". Vyprávění je vedené tak, že si čtenář dělá téměř filmový obrázek dění - fakt "osvěžující" podívaná:-)

woodward
17.08.2015 4 z 5

Docela dobré čtení na dovolenou - což dokonce odpovídá i názvu edice.

Týnušxxx
01.06.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to opravdu zajímavé :-)

mulderka
26.05.2015 5 z 5

Hrome, to by byl film!!

Koka
09.04.2015 4 z 5

Jeden z mnoha příběhů, kterými americká literatura zareagovala na deformující dopady vietnamské války na celou generaci mladých mužů, z nichž hrůzné zážitky z vietnamské džungle vyformovaly zabijácké zrůdy. Napínavé, poučné, i když příběh obsahoval trochu moc šťastných náhod. No ale bez nich nejde přežít ani v životě, natož v knize, že?

E.Hyde
28.01.2015 5 z 5

Super kniha! Jednoduchý nápad, ale přitom je příběh zajímavý, čtivý a hodně rychle, možná až moc rychle ubíhající. Čte se sám a je i plný praktických rad, kdyby někdo třeba v té poušti uvízl ;) Tuto knížku bych doporučila i nenáročnému "svátečnímu" čtenáři, dech se ovšem zatají o těm "sečtělejším"! :)

boj o přežití thrillery pouště pomsta Navahové Arizona váleční veteráni

Autorovy knížky