Stopy minulosti

Stopy minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446957/bmid_stopy-minulosti-8n7-446957.jpg 4 126 42

Hrad Dunmor série

Na příkaz svého šéfa se mladá designérka Lexie vydává na sever Irska, aby se ujala renovace sídla Dunmor Castle. Panská usedlost a její okolí jí však připadají důvěrně známé, i když si nevzpomíná, že by se tady už někdy ocitla. Lexie, která vyrůstala jako sirotek, se již dlouhou dobu snaží dozvědět něco o své minulosti. Jenže místo objasnění přicházejí noční můry. Pomoc najde překvapivě tam, kde by ji čekala nejméně, totiž u největšího konkurenta svého šéfa. Podaří se jí odhalit dávné tajemství? A najde nakonec útěchu a klid?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Das Licht im Dunkeln , 2019

Adris
06.07.2020 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Líbilo se mi Irské prostředí, navíc byl děj velmi napínavý. Hlavní hrdinka přijde do vesnice, kde ji každý poznává a ona postupně odhaluje svou minulost, a zároveň se s místními seznamuje a zapojuje do jejich aktivit. Samozřejmě nechybí charismatický muž, který je však z profesního hlediska její nepřítel. A také to vypadá, že má zájem na tom, aby pravda o hrdinčiné minulosti nevyšla na světlo.

Autorka se ani nebála prvku thrilleru, na její hrdinku čekají zvláštní nehody, které nakonec jako nehody nevypadají. Chce ji někdo zabít?

Co mi vadí je podivné ukončení knihy. Takhle se příběh neukončuje, i když má být otevřený pro další díl.

Přesto knihu mohu opravdu doporučit. Já se nemohla odtrhnout a hned jsem se začetla i do autorčiné další knihy, Příběh srdce, která je podobně napínavá, akorát více romantická. Myslím, že jsem objevila svou novou favoritku.

jani.ruzicko
04.07.2020 5 z 5

Přijde mi to trochu jiné, než na co jsem u autorky zvyklá... tady bylo mnohem víc napětí, záhad a svým způsobem kriminální zápletky než té romantické linky, ale naprosto mi to vyhovovalo..=)
Tlačilo mě to číst stále dál a dál a ten konec mě teda nenechal chladnou... už by tu mohlo být pokračování, protože mě vážně zajimá, jak tohle dopadne =)