Stmívání / Život a smrt: druhý pohled

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416258/bmid_stmivani-zivot-a-smrt-druhy-pohled-KaN-416258.jpeg 4 151 37

STMÍVÁNÍ: Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože – mezi touhou a hrozným nebezpečím. Stmívání je první díl celosvětově úspěšné romaticko-hororové ságy, která se dočkala také filmového zpracování. Kromě prvního dílu vyšel také druhý díl Nový Měsíc, třetí díl Zatmění a čtvrtý díl nazvaný Rozbřesk. ŽIVOT A SMRT – DRUHÝ POHLED Když se Beaufort Swan přestěhuje do ponurého Forks a potká zde tajuplnou a přitažlivou Edythe Cullenovou, jeho život nabere vzrušující a děsivý obrat. Se svou porcelánově bledou pletí, zlatýma očima, hypnotizujícím hlasem a nadpřirozenými schopnostmi je Edythe neodolatelná a záhadná. Beau však netuší, že čím víc se s Edythe sbližuje, tím víc vystavuje nebezpečí všechny kolem sebe. A nakonec může být pozdě vzít vše zpátky… Při příležitosti oslavy desetiletého výročí Stmívání napsala Stephenie Meyerová knihu Život a smrt, smělý a podmanivý přepis ikonického milostného příběhu, překvapivý a okouzlující současně. Speciální dvojitá edice obsahuje předmluvu od autorky a úplný původní román, který najdete ve druhém svazku tohoto nakladatelského počinu. Text druhého díla tištěn zvratmo včetně vlastní titulní stránky.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight / Life and Death: Twilight Reimagined , 2015

MinaHawke
08.03.2018 3 z 5

Nebylo to špatný, ale myslím, že příběh Belly a Edwarda byl lepší.

Adriana21
06.03.2018 3 z 5

Tak tohle bohužel nebyl zrovna šálek mého čaje. Stephenii Meyer jako autorku zbožňuju a Stmívání je taková moje srdcová záležitost, ale tenhle pohled, kdy Bella je Beau a Edward je Edythe, prostě, když jsou přehozené pohlaví mi nesedl.
Vlastnosti, které byly u Belly roztomilé, tak u Beaua mi přišly děsné. Když je ženská nemotorná... tak je to roztomilé, ale u chlapa, no to fakt ne. Některé pasáže taky k Beauovi nesedí, protože je chlap. Další věc, co mi vadila, tak proč dali sakra Stmívání a knihu Život a smrt dohromady? Tak velká kniha se blbě při čtení držela a cenově je zbytečně drahá, prostě tah nakladatelství, jak vylákat z lidí víc peněz. Já osobně bych byla radši, kdyby kniha Život a smrt byla zvlášť. Stmívání totiž doma už mám.

Roniet
20.02.2018 4 z 5

Tak nějak jsem si tuhle knížku koupila pouze z nostalgie a nic moc jsem od ní neočekávala. Jenže se stalo něco s čím jsem fakt nepočítala. I přes téměř doslovnou znalost příběhu jsem si čtení užívala jako když jsem poprvé četla Stmívání. Jen konec mi přijde psanej trochu ve spěchu. Myslím, že měl větší potenciál a rozhodně si zasloužil víc rozepsat. Sem tam trochu zaskřipal popis postav, ale to se dá zapomenout. Takže za mě super knížka. Jo a příště by to fakt už chtělo to Půlnoční slunce.

Anne Leyyd
18.08.2017 4 z 5

OBSAHUJE SPOILERY

Vím jistě (ok, na 99 %), že ať už Stephenie napíše cokoliv, přečtu si to, protože její styl je neskutečně čtivý, vyvážený, vypilovaný, zajímavý a mě vždy chytne. S tímto příběhem to nebylo jinak - moc ráda jsem si ho přečetla a na konci jsem byla opravdu překvapená. Kdo četli, tak ví proč. A naprosto chápu autorčinu chuť napsat alternativní konec, protože je zde prostor pro spoustu možností a mnohdy je těžké (když nějaký příběh tvoříte) zvolit jen jednu "ideální cestu".

Nicméně se musím přiznat, že původní originální příběh je bezesporu lepší - i když několik situací mnohem lépe vyniklo díky přehození rolí, např. to, že Edythe Beauovi řekla, že je idiot, Edytheino setkání s Charliem, Beauovo "vypořádání" se s Taylor - u těchto scén jsem se skutečně bavila na maximum.

Jenže zase druhý případ - prohození pohlaví postav se do mnohem většího počtu scén (dle mého) moc nehodilo / nepodařilo. Trochu mě rozčilovala Beauova mírnost a téměř "uťáplost", dál jsem pevně doufala, že ho Edythe opravdu neponese v lese na zádech, ale nesla a... aaa! to tu scénu zabilo! Já vím, jiný způsob "přepravy" se jaksi nenabízí, ale přece jen jsem doufala, že Stephenie tuhle scénu nahradí něčím jiným. A nepomohlo ani to, že se to snažila zlehčit Beauovým popisem, že si připadal jako gorila na chrtovi. Dál bylo divné, jak si ho na konci všichni přehazovali z náruče do náruče - prostě u kluka to působí divně. Zkrátka jsem se snažila najít další hrdinku (silnější a nadanější než její protějšek), která se starala o svého "vyvoleného", ale ani Wonder Woman nenosila Stevea na rukou a nezachraňovala ho až takhle...

Tudíž celkově - ráda jsem si to přečetla, ale původní příběh je rozhodně lepší. A ještě jedna věc - vzhledem k tomu, že celé vyprávění bylo sestavené tak, jak bylo, nedovedla jsem si k postavám vytvořit silnější vztah a tak nějak to "více prožívat". Ale Archieho jsem si zamilovala :-)

A vážně by mě zajímalo, jak bych reagovala, kdybych si nejprve přečetla tuto knihu (bez žádného povědomí o této sáze) a pak přešla k originálnímu příběhu... Někdy bych si zkrátka ráda přečetla něco "znovu poprvé" :-)

Takže to vidím na 3 - 4 *

IsobelleFarbs
12.07.2017 3 z 5

Popravdě to bylo slovo od slova stejné jako popupravené vydaní Stmívání, takže jsem to po chvíli vzdala a přečetla jsem si pouze čast Život a smrt. Bavilo mě přemýšlet nad tím, jak se asi bude jmenovat ten nebo ten. Musím říct, že jména mi ale připadala hodně zvláštní a myslím si, že by se dala vymyslet přirozenější a hezčí jména... Bylo to hodně zvláštní, když byly všechny postavy takhle přehozené, zvláště mi přišlo opravdu zvláštní, jak se všechny dívky lepily na Bea. Bylo to opravdu hodně tvláštní a popravdě se mi to ani nijak zvlášť nelíbilo. Dám přednost klasickému Stmívání. Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale bylo to zvláštní.Lehce se to četlo, bavila jsem se, ale klasickému Stmívání s Bellou a Edwardem dám vždycky přednost před Beufordem a Edythe...
Přesto kniha zaujala alespoň koncem, který byl oproti Stmívání jiný, i když mě popravdě nijak nezaujal a jsem ráda, že takhle nekončil původní kniha.

Eorin
25.03.2017 2 z 5

Jen původní (poopravené) Stmívání mě přinutilo dát více hvězdiček (za nostalgii a původní pěkný příběh), protože ten divný revers všech postav, to bylo spíš k pláči, to už ani nebylo vtipné. Beau by rovnou mohl být gay a proč (řekněte mi někdo proč?!!) musela Meyerová házet do reversu i všechny ostatní postavy? Opravdu bylo nezbytně nutné, aby se z Emmetta, Jaspera a Carlislea staly ženy a to (v prvních dvou případech) obrovské mužatky?? (viz. popis jejich tělesných proporcí, důraz na muskulaturu apod.) Proč? Stephenie asi psala narychlo, jinak by si snad dala víc práce a rozhodně mnohem více citu s přetvářením všech postav do jejich protipólů.
Nedomyšlené, směšně k pláči, zbytečné.. A proč, ptám se znovu, proč bylo třeba to vydat jako dvojromán s původním Stmíváním, které má jen drobné korekce??
To se nepovedlo. Raději aby už vydala Půlnoční slunce..

Ditules
12.03.2017 2 z 5

Tak tohle bylo vyloženě divný.

Princezna22
11.03.2017 2 z 5

Upřímně mi takhle kniha přijde jako zbytečnost... Dej měl zůstat tak,jak ho autorka napsala a ne pozměnit role a napsat prakticky to samé... Ufffff.. Myslím si,že kdyby autorka napsala něco třeba o pár jiných upirech v téhle sérii a nebo se zaměřila na JAkoba a REnesme udělala by větší radost více fanouškům.. Mnu co stalo se,jako fanynka této ságy jsem tuto knihu přečetla a znovu sem si dvakrát připomněla ten sami příběh..... Ehm... Opakování matka moudrosti, ale co je moc to je moc.... Tato kniha byla chyba...

Kačkaknihomol
04.03.2017 1 z 5

Když jsem tuhle knihu uviděla v knihkupectví, samozřejmě jsem se na ni šla podívat. Blbá Kačka se ani nekoukla na cenu a už mířila k pokladně. Doma jsem se na ní koukla a říkala si, že konečně vyšlo Půlnoční slunce. Přečetla jsem si anotaci a měla jsem sto chutí si řádně naflákat. Za své našetřené kapesné jsem si já blbka koupila Stmívání a něco co mi připadá jako hodně špatná fanfikce. Stránky by měli mít účel pouze jako utíraní zadku, ale rozhodně toto není normální četba! Je to jako, kdybych hodila šest stovek do záchodu. :(

nukulkaf
19.02.2017

Stmívání je moje slabá stránka, takže jsem tuhle knihu mít musela a nechám si ji...ale když to má být z pohledu kluka, tak bych neměnila jen jména... Přece jen kluk nemá stejné výrazy, jako holka (asi nejhorší, když popisoval první dojem z Cullenových), kdyby radši autorka vydala Půlnoční slunce :( A nechápu, proč je to v čj i s původní verzí

verjaS
26.12.2016

Mám stmívání velmi ráda i když mi už není -náct. Je to skvělý "výplach" od problémů všedního života. Hodně jsem se rozmýšlela, po přečtení původních recenzí, jestli tu knihu chci. Prvotně mi přijde zbytečné, že se jedná o dvojknihu, z každé strany jeden pohled. Takže mám originál Stmívání dvakrát ...no chytrý tah nakladatele jak vydělat.
K samotnému příběhu. Výměna pohlaví je zajímavá, i když u některých postav by bylo lepší pokud by neproběhla. Příběh není o nic horší, když upír je žena. Některé věci jsou po letech lépe napsané, ale pořád je to ten stejný příběh. Půlnoční slunce by bylo o 100% lepším tahem i když je ho už většina venku. To by si spousta lidí ráda přečetla až do úplného finále původního Rozbřesku. Závěr tohoto přepisu překvapil. Ale pokud by tak byl i konec prvního Stmívání, nikdy by mě to tak nezaujalo. Bylo to příjmené počtení, i druhý pohled se dobře čte, ale nějak už to nebylo ono.

misowi84
24.10.2016 5 z 5

Celou sérii Stmívání miluji. Takže mé hodnocení je více než zaujaté. Od Druhého pohledu jsem dostal přesně to, co jsem od něj očekával, tudíž o zklamání nemůže být řeč. Výlet do Forks byl v určitých ohledech vtipný a za mě zdařený... Popravdě bych si ale přál přečíst něco málo, nebo něco více z nekonečna původního příběhu Belly a Edwarda.

maca1245
14.08.2016 5 z 5

Musím říct, že už dlouho jsem tuto knihu očekával. Když jsem se o ní poprvé dozvěděl nemohl jsem se dočkat. Už když jsem dočetl celou sadu, mi přišlo na mysl jaké by to bylo kdyby to bylo obráceně. A splnilo se mi to. Já sám za sebe jsem spokojený. Potkal jsem už i pár negativních názorů na to, ale nemohu s nimi moc souhlasit. Byl jsem zvědav jak Stephenie zakončí a zakončila to jak jsem si přál. Za mě 5*
Jediné mínus je to, že se musí koupit se stmíváním a není dostupná samostatně.

Anna 13
01.08.2016 5 z 5

Jsem sama překvapená, ale mě se to vážně strašně líbilo...

Dost mě naštvalo, že tato kniha není skoro vůbec propagována a že anotace vám téměř nic neřekne.
Myslím si, že lidé co mají rádi Stmívání budou knihu nenávidět (alespoň tedy její druhou část) za to, že Stephenie tak změnila náš milovaný svět. Ale ti, kteří co Stmívání milují a chápou jeho pravou podstatu se tímto novým pohledem nadchnou...

Stephenie, díky Vám jsem měla opět slzy v očích. Děkuji vám za tento svět. Patřím do něj s Vámi...

(Obsáhlá recenze na mém blogu. Odkaz zde: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1608/zivot-a-smrt-druhy-pohled-a-stmivani-komplet)

Mikik
23.07.2016 2 z 5

Bella jako kluk, to vážně? :-D Kluk, kterýmu se děla špatně při pohledu na krev? Kterej je nemotornej a kterej řekne : kdo to je? Všichni jsou moc pěkní:-). To co bylo roztomilé na holce mi na klukovi přijde opravdu směsné. Je to škoda, těšila jsem se, že to bude trochu více přepsáno. Ne že budou stejné fráze, které se pro opačné pohlaví prostě nehodí.

akimamat
20.07.2016 5 z 5

O téhle knize jsem slyšela už před pěkně dlouhou dobou. Co by bylo, kdyby upírem byla žena a člověkem muž? Napřed jsem si myslela, že to bude úplně nový příběh a chtěla jsem si ho přečíst.
Pak jsem objevila, tuto knihu a myslela jsem si, že je jedná o jakýsi přepis knihy, ale vůbec jsem nechápala jaký. Zvlášť když popis knihy nakladatelstvím stál pěkně za houby a vůbec nic neřekl.
Věděla jsem, ale jedno. Určitě nepůjde o půlnoční slunce. To totiž autorka pohřbila už před deseti lety.
Když jsem nakonec tedy zjistila, že Bella nebude Bellou a Ed Edem, ale Edyth a Beau, rozhodla jsem se do knihy jít.
Příběh je hodně podobný, ne-li totožný, ale najednou mi přišlo, že hromada Edových scén dává smysl – on je děsná baba a jako baba je mnohem lepší – věřte mi.
A tak jsem se u čtení téhle knihy děsně bavila a dlouho jsem se tak u knihy nepobavila.
Pokud se tedy chcete zasmát a přečíst si Stmívání jinak – mohu vám tuto knihu jedině doporučit, protože doktorka Cullenová je podle Charlieho pěkná kočka.

katherine0708
18.07.2016

Případnému rozlícení náhodného čtenáře, kterého uchvátil nápis "druhý pohled" a absolutně nicneříkající popis knihy, se není co divit. "Přepis" trháku, do nějž se ani v kamenném knihkupectví nedá nahlédnout, je totiž přepis pohlaví a kompletního postavení příběhu, který nemá nic společného s Půlnočním sluncem, za které se může snadno splést. Žádný pohled Edwarda Cullena, šest set v hajzlu. Podvod na čtenáře, jaký tady už dlouho nebyl. Přeji pěkný den.