Stíny minulosti

Stíny minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417239/bmid_stiny-minulosti-a60-417239.jpg 4 182 23

Mistborn série

Když rodinné povinnosti přiměly Waxiliána Ladriana k tomu, aby opustil divoké Buriny a ve své rodné metropoli se chopil rodinného majetku a postavil se do čela domu Ladrianů, netušil, že se mu všechno, co se v Burinách naučil, bude stejně jako tam hodit i uprostřed velkoměsta. Elendel zažívá obrovský technický pokrok, ale současně s ním se potýká se společenskou krizí. Demokracie zápasí s korupcí a stále významnější společenskou silou se stává náboženství, jehož sekty soupeří o věřící. Wax se svým excentrickým kolegou Waynem, který je stejně jako on twinborn s allomantickými i feruchemickými schopnostmi, a s mladou policistkou Marasi postupně přicházejí na stopu spiknutí, které přesahuje rámec běžného zločinu a stává se hrozbou pro samotnou existenci civilizace.... celý text

Detektivky, krimi Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Shadows of Self , 2015

Teclaireddy
13.06.2017 4 z 5

Líbilo se mi určitě víc než Poselství práva. Mám tak nějak pocit, že jakmile Sanderson zaplete do příběhu kandry, je to zaručený úspěch :).

SedllY
28.01.2017 4 z 5

Stejně skvělé jako první díl s Waxem a Waynem. Chvílemi nudnější pasáže a podle mě trošku natahované, ale závěr opět bez chyby! Sanderson prostě jede!

Highlander
10.12.2016 5 z 5

Opět další skvělá Sandersonovka.
Musím říct, že tyto knihy (Poselství práva, Stíny minulosti) se mi líbí víc, než první trilogie Mistbornů - byla výborná - ale toto je prostě dokonalé. ♥
Vtípky Waxe a Waynea jsou prostě skvělé. :) Navíc to není tak... megalomanské. Ne že by megalomanské bylo špatné, ale je to takové uvěřitelnější. Ale co je hlavní - první trilogie tomuto dala nevídaný rozměr - hned vysvětlím.
Ve většině sérií a knihách, ale i filmech a seriálech, se většinou dozvíme nějaký příběh a když má úspěch, začnou se objevovat příběhy, co bylo před tím, co bylo po tom. Ale tady u Mistbornů jsme si prožili vznik této civilizace, ve které žije Wax a Wayne. Známe jejich historii a božstva lépe, než oni sami, poznáváme jména postav z první trilogie... A to je prostě fascinující.
Jediné, co bych knize vytknul je to, že není tak krásně tlusťoučká, jako knihy z první trilogie. :) Ale i tak se tam toho událo hodně a... wow, těch odhalení a zvratů... :) Snad jsem vás dostatečně nažhavil. ;)