Záhada hlavolamu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Klub Rychlých šípů je zpět! První díl stínadelské trilogie s ilustracemi Jiřího Gruse. V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt plán létajícího kola. Ten má být schovaný v kovovém hlavolamu ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládce drsná parta Vontů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402109/zahada-hlavolamu-7jN-402109.jpg 4.72150

Stínadelská trilogie 1.

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Záhada hlavolamu, 1941

Kniha Záhada hlavolamu

Christien

Knížka je prostě božská.❤️❤️❤️

MilanCFC

Klasika všech klasik. Ba přímo fenomén mezi kluky. Foglarovi se až neuvěřitelným způsobem podařilo zachytit a dát na papír tajuplnou atmosféru kolem Stínadel, o kterých se snad nepřestane nikdy číst. A byl opravdový zážitek projít si v Praze jejich údajnou lokaci.

Halt468

Krásná kniha doporučuji.

Sedma81

Skvela klasika.

rodak

Opět jsem podnikl výlet do dětských let.S nádherným již devátým vydáním této knihy.K těmto příběhům se občasně vracím a budu vracet.

PetrCepek
18.12.2019

Mám úplně první vydání. Nedám!

pavels36
07.12.2019

Prostě klasika české dobrodružné scény. I po 20 letech si rád přečtu knihy od pana Foglara. Škoda jen že dnešní čeští spisovatelé nejdou v podobném duchu a stopách

b2z
16.11.2019

Nepadá mne jediné … TO JE PROSTĚ NÁŘEZ !!! Pokud dříve vydané dílo pana Foglara někdo podrobuje drobnohledu a hledá chybičky, určitě si něco najde. Ale ZAHÁDA HLAVOLAMU je opravdu mistrovské dílo. Jako dítě jsem celou trilogii zhltal během několika dnů. Po 25 letech ve mne první příběh trilogie zanechává úplně stejné pocity. Na začátku devadesátých let jsem udělal docela dost velký průšvih a měl jsem od rodičů zakázané úplně všechno. V té době jsem šel s tátou v Praze po Václaváku a v jednom obchodním výkladu byly „čerstvé“ desky Záhady hlavolamu. I přes to, že na mne byl táta totálně naštvaný, mi ty desky koupil a já je následně dennodenně „sjížděl“. Melodie od Zdeňka Merty mne provází celý život. V roce 1988 celou knihu bezvadně namluvil Jaromír Meduna. Díky, pane Foglar !!!