Stín olivovníku

Stín olivovníku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424563/mid_stin-olivovniku-hmg-424563.jpeg 4 104 30

Dnes si můžete koupit on-line téměř všechno. Ruthie Collinsová se rozhodla pro statek v Itálii. Když se Ruthie jednoho dne probudí a zjistí, že získala vysněný italský statek, její život se doslova obrátí vzhůru nohama. Okamžitě nasedne do auta a vydá se na cestu vstříc novému dobrodružství. Jakmile ale dorazí na místo, její romantické představy berou brzy za své. Vysněný dům je spíše polorozpadlá usedlost a sbližování se s novými sousedy, k nimž patří i bouřlivák Marco Bellanuovo, také není právě nejjednodušší. Romantický příběh plný vtipných situací od bestsellerové autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Olive Branch , 2015

radana3582
04.04.2024 4 z 5

Oddychovka, ale velmi příjemná a ne úplně hloupá jako treba Moje léto v Řecku.

sidonka
09.12.2023 4 z 5

Za okny sníh a mrazivo a tak bylo příjemné pobýt chvilku v Itálii s Ruthii a Markem, milý příběh o hledání se a vztazích

Siegrid
16.04.2023 3 z 5

Po Vůni španělských třešní jsem sáhla po Stínu olivovníku a zjistila jsem, že je to napsáno jak přes kopírák:-). Španělsko se mi líbilo více, Stín olivovníku už pro mě nebyl nijak zajímavý. Ale přesto díky za knihu Vůně španělských třešní, která se mi líbila. Uvidíme, jestli jí překoná Za italským snem.

Kanimůra2
18.02.2023 3 z 5

Kniha se čte dobře. Ale příběh, za mě ne.
Nikdy nesmí člověk nad logikou věci v tohohle žánru moc přemýšlet. S Ruthie a jejím neuváženým plánem na koupi domu dobrý. To by nebyl příběh-zápletka. Ale Marka jsem neustála. V 35 letech se vrátí po letech !! kolika ? 15? domů a je zděšen stavem věci. Za celou dobu ani jednou nenavštívil rodinu (z Neapole-kolik to bude kilometrů?) nikomu nevolal a nikdo nevolal jemu.... prostě netušil, zavalen prací.
Knihu zavírám, ale určitě zkusím další, protože styl psaní se mi líbí.

Le Chat
22.11.2022 5 z 5

Moje třetí setkání s autorkou. :-) Příjemné, milé, oddechové čtení, které jsem si opravdu užila a doporučuji! Kouzlo Itálie knize vysloužilo plný počet hvězdiček.

knihovnička007
07.09.2022 3 z 5

Průměrná kniha, doporučuji na dlouhé zimní večery nebo k vodě.
Kniha jednoduchá, odpočinková, nic velkého v ní nehledejte...
Ruth jednoho rána zjistí, že vlivem osudu vlastní dům v jižní Itálii. Doma ji už nic nedrží a ona se vydává přes půl Evropy splnit si svůj sen. K domu vlastní i olivový háj, trullo a protivného souseda, který se chce "Anglánky" stejně jako zbytek vesnice zbavit...
Pokud nad příběhem nebudete moc přemýšlet, jen si užijete krásné italské prostředí, jejich energii a veselost, určitě si knihu užijete. A také spoustu slunce, jídla a hodně oliv
Není to nic převratného, ale jako kniha mezi thrillery a krváky ideální

Luciska13
09.02.2022 4 z 5

Ideální knížka, když chce člověk na chvíli vypnout a i během zimního období se přenést na slunečný italský venkov. Zápletka není bůhvíjak hlubokomyslná, některé momenty v ději se mi moc nelíbily, nebo mě nebavily, ale celkově je kniha moc hezká a já se těším na další knihy autorky.

Ivanule
08.02.2022 4 z 5

Tak co napsat, příběh sice zasazený tentokrát do slunné Itálie, ale jádro příběhu celkem dost kopíruje minulou knihu, co jsem četla od autorky, jehož příběh byl ale zasazen do Španělska...Popis ale pěstování olivovníku,jeho zpracování na olej byl však velice pěkný

yonda
15.11.2021 4 z 5

Když zasadíte milostný příběh do Itálie plné lahodného jídla, nemůžete šlápnout vedle. Příjemné čtení pro dlouhé večery.

DelMar
16.08.2021 2 z 5

Malinko mi přišlo, že se autorka ztraci v konceptu, že vlastně chtěla psat příběh z pohledu On a Ona, ale na On se dostalo jen 2x :D stjně tak tam chybělo pár pasáží, ke kterým se dějove přímo schylovalo... ale jako čtění na dovolenou to stačilo :D

Szilvia1
19.07.2021 5 z 5

Ruthie byla dost odvážná a koupila dum,který vubec neviděla,ale vyšlo jí to.Na to,že nevědela nic o, olivách,se dost brzy všechno naučila,a já si myslím,že to velmi dobře zvládla.Mě se líbila.

Kuci12
03.07.2021 3 z 5

Tři a půl hvězdy, už jen proto, že je léto a číst o slunné Itálii, olivách a celé té jejich horkokrevné povaze, vynikajícím jídlu a samozřejmě lásce je tak příjemné. Přiznávám začátek mi přišel zdlouhavý a lásku nečekejte ihned planoucí, jako Italské slunce, ale jak se říká: " Na dobré věci se vyplatí počkat."

Nelička
08.06.2021 2 z 5

Uff, tak KONEČNĚ jsem se prokousala ke konci. Musim říct, že jsem čekala něco trochu dramatičtějšího a zábavnějšího. Celé mi to přišlo zdlouhavé, nudné, chyběl tomu šmrnc a sympatie. Hlavní hrdinka byla imho totálně hloupá, neschopná a ufňukaná... nějak jsem tomu prostě nepřišla na chuť....

Martiana
26.03.2021 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, je to milý, romantický příběh, ve kterém se autorce podařilo dokonale přiblížit atmosféru italské Puglie, včetně jejich obyvatel s jejich rodinnými vztahy i tradicemi. Je to román o tom, jak může být těžké začít žít novy život, navíc v cizí zemi a zcela sama. Hlavní hrdinka Ruthie, to však nevzdala a našla nejen nový domov, ale i svou životní lásku.

Dellphi
17.03.2021 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to stálo za to. Musím přiznat, že občas tam na mě bylo až příliš mnoho popisování. Ale na druhou stranu to hezky vykreslovalo tamní atmosféru, takže to k té knížce zkrátka patřilo. Nakonec jsem se začetla a příběh se mi moc líbil.

Trochu mi to připomnělo sérii modrá volavka od Kristan Higgins. I když tyto knihy byly podle mého trochu čtivější. Ale i tohle bylo hezké, takže doporučuji.

tami1
25.11.2020 4 z 5

Krásný, jemný, romantický příběh, o tom, že ke změně života stačí mnohdy jen jedno kliknutí myši. Z knihy je cítit chuť oliv, vůně citrusů a poučení, že rodina je nade vše.
Slunce a trocha dolce vita ...

Sisine
17.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,dýchá na vás Itálie,sluníčko,dolce vita a olivy.i krasne popsané rodinné vztahy.kniha co pohladi po duši.

hapac
15.09.2020 4 z 5

Pro mne tak trochu náhrada za letošní absenci dovolené v Itálii. Slunce, olivy, dobré jídlo, milí lidé. No není to příjemné? Je a velmi, tak jsem si alespoň o tom přečetla.

spami
10.09.2020 5 z 5

Velice příjemné pohodové čtení.
Měla jsem chuť na něco odpočinkového a tohle opravdu mile překvapilo.

bbara155
11.08.2020 5 z 5

Velmi příjemné letní čtení. Od začátku sice bylo jasné jak příběh dopadne, ale v tomto případě to vůbec nevadilo. Je zde láska k Itálii, síla rodiny a přátelství.

venkov Itálie romantika statek

Jo Thomas