Stín olivovníku

Stín olivovníku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424563/mid_stin-olivovniku-hmg-424563.jpeg 4 104 30

Dnes si můžete koupit on-line téměř všechno. Ruthie Collinsová se rozhodla pro statek v Itálii. Když se Ruthie jednoho dne probudí a zjistí, že získala vysněný italský statek, její život se doslova obrátí vzhůru nohama. Okamžitě nasedne do auta a vydá se na cestu vstříc novému dobrodružství. Jakmile ale dorazí na místo, její romantické představy berou brzy za své. Vysněný dům je spíše polorozpadlá usedlost a sbližování se s novými sousedy, k nimž patří i bouřlivák Marco Bellanuovo, také není právě nejjednodušší. Romantický příběh plný vtipných situací od bestsellerové autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Olive Branch , 2015

intelektuálka
26.06.2020 4 z 5

Pěkné odpočinkové čtení - pohoda jako na obálce knihy ....

I když pěstování olivovníků a oprava staré farmy dává Rut trochu zabrat ....

Ale když se na obzoru zjeví Marko, už tuším, že se bude něco dít .... a výroba kvalitního olivového oleje opravdu není jednoduchá ....

Pozitivní seznámení s italským jihem - na dovolenou ideální ....

jeny-v
20.05.2020 4 z 5

Příjemné čtení, které nenadchne ani neurazí, prostě dobré na dovču pod slunečník s proseccem. Příběh Ruthie, která vyřeší rozchod s Edem pořízením farmy na eBay kdesi v jižní Itálii. Po příjezdu zjišťuje, že nemá sílu ani prostředky, aby dala stavení a jeho okolí do schopného stavu. K tomu ještě se k ní staví zády sousedská rodina Bellanuových, kterým kdysi polorozpadlá usedlost patřila. Nepříjemné je i seznámení s jejich synem Markem, který usiluje o vrácení majetku za poloviční cenu. Je odhodlaná odstěhovat se zpět do Anglie. Po všech peripetiích s rekonstrukcí a sklizní olivového háje Ruthie zjistí, že je již srdcem svázaná s krajinou, kozou Daphne, Kirsty, Phil i obyvateli vesničky Puglie a hlavně s tím "nepříjemným" sousedem, který bydlí v sousedním trullu.

bábuška
20.05.2020 4 z 5

Mladá angličanka se cítí bezradně a jen tak při brouzdání po internetu se zúčastní aukce o usedlost v jižní Itálii. A protože má krásné vzpomínky na krásnou dovolenou v tomto kraji
a stále hřejivé slunce, chopí se příležitosti a trochu bezhlavě se pustí do nové etapy svého života. Jak se ale cítí zaskočená, když zjistí, že nemovitost sice působí romanticky, ale je
naprosto zanedbaná. Ale s vervou se pustí do oprav a snaží se sžívat se svým okolím. Jde
to trochu těžce, protože jazyková bariéra jí dost brání v potřebných aktivitách. A posléze
zjistí, že nejenom dům je zanedbaný, ale patří k němu ještě zanedbaný olivovníkový sad
a s tím už si úplně neví rady. Příběh obsahuje i humorné pasáže, kdy Ruthie začíná
pořádat své hospodářství s koupenou kozou, přitoulanou kočkou s koťaty, darovanými
slepicemi, zanedbanými záhony, hlavně však seznamování s postupy jak zvládnout sklizeň
oliv. Ale zarputile se vrhá do potřebných úkolů a nakonec, sice s pomocí fešného souseda
vše zvládne, získá přátelství obyvatel i Markovo srdce. Kdo má rád Itálii, získá znalosti i z gastronomie a běžného života malého města.

Evi4
26.03.2020 4 z 5

Příjemné nenucené čtení z Italské Puglie, samozřejmě romantika ale i hezké postřehy, místní zvyky, jídlo, sklizeň oliv atd. Skvělá oddychovka ;)

Medvědářka
23.01.2020 5 z 5

Příběh o odhodlání, novém začátku a poznání toho, co je v životě důležité.
Ruthie Collinsová koupí přes internet statek v Itálii. Cestou tam si maluje, jak se jí tam bude krásně žít. Jenže dům potřebuje spousty lásky a navíc si na něj dělá i nárok její soused s rodinou Marko Bellanuovo.
Ruthie se i přes to všechno pustí do boje se starým domem, kdy ho začne zvelebovat, ale i Markem, který nevěří, že by zde dokázala žít. Ostatně, tak to bylo i s lidmi, které nechala doma v Anglii. Její bývalý přítel s její matkou také myslí, že se nerozhodla správně. Však ona jim ještě ukáže.

Kniha, kterou jsem dala během 3 dnů.
Neskutečně mě okouzlilo to, jak autorka popisuje život v Itálii. Dozvěděla jsem se zajímavosti o pěstování a i ochutnání olivového oleje. Bavila se nad soubojem dvou silných hrdinů, kdy je nám příběh více přednášen z pohledu Ruthie, ale občas se tam objeví i Markův pohled na situaci.
Z příběhu na nás sálá slunce, svěží vítr, který přináší osvěžení. Odhodlání s trochou bláznovství, ale i občasný pád do reality. Není to příjemné přistání, ale o to víc Ruthie popožene kupředu v jejím cíli.

Ivuska.09
09.01.2020 3 z 5

Tohle je přesně ten typ příběhu, ve kterém se hlavní hrdinka pokouší po nevydařeném vztahu začít žít nový život. I Ruthie utekla od problémů a přitom si tak nějak nevědomky vytvořila spoustu dalších. Na toto téma už jsem četla nespočet knih, takže v tomto směru asi nenarazíte na nic, co by vás překvapilo. Na druhou stranu je to milý a pohodový příběh, po kterém ráda sáhnu ve chvíli, kdy jsem unavená ze svého vlastního života. Navíc se téměř od samého počátku rýsuje zajímavá romantická linka, takže pokud máte rádi lehčí formu romantiky, tak tady si přijdete na své.

MajaN
28.12.2019 5 z 5

Bláznivá,sladko- kyslá,trpká i veselá.Ale hlavne uveriteľná.Príbeh je tak ľudský a súčasný,že skutočne zaujme a vtiahne čitateľa do deja.Už dlho som nečítal nič podobné.Výborna oddychovka na dlhšie voľno.Druhou najsympatickejšou postavou knihy bola koza.

knihomolka525
15.11.2019 1 z 5

jsem zklamaná ,čekala jsem něco silnějšího .Příběh je jen další v řadě z těch jednoduchých, nenáročných.Kterak snaživka potkala lásku.Konec okořeněn vyskytnutím se na poslední chvíli expartnerem.Který si potřeboval ujistit jestli ještě funguje chemie k Ruthie.Chvíli jsou čtenářky natahovány na skřipec proč ne Marco....A-----dobře to dopadlo.Ale začátek je slibný.Italské výrazy mohly být v překladu rovnou přeloženy.Atmosféru nenavodily.Kdybych knihu měla v ruce v knihkupectví, domů bych si ji neodnesla.Bohužel.Chybí mi styl Dobrého ročníku

mariva
15.11.2019 5 z 5

Knížka mě hodně bavila. Čekala jsem, že se bude jednat o něco podobného jako např. Pod toskánským sluncem nebo Dobrý ročník a právě v tom duchu je i tato kniha. Líbí se mi knížky, kdy se mladý člověk usadí v cizí zemi, většinou je to Itálie nebo Francie, upravuje si tam bydlení a poznává jiný život. Mít o 30 let méně, možná bych o tom taky uvažovala a pokaždé, když čtu, jak malá italská města nabízejí levně domy, aby zabránili jejich vylidňování, lituji, že mi není míň. Proto se ráda nechám přenést do atmosféry jižní Itálie alespoň v knize a že je v ní i romantika, to mi vůbec nevadí. Prostě příjemná odpočinková knížka.

Arsi007
07.11.2019 2 z 5

Pokud chcete zvracet jednorožce tak směle do toho. Posledních pár kapitol bylo tak patetických a přehnaně ,,růžových", že jste mohli jen vrtět hlavou. Dočetla jsem jen proto, že šlo o poslední možnou epůjčku z knihovny v měsíci a neměla jsem, co jiného číst..

venkov Itálie romantika statek

Jo Thomas