Štěstí pro lidi

Štěstí pro lidi https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371810/bmid_stesti-pro-lidi-K7H-371810.jpg 4 179 65

Humorem nabitá romance pro 21. století. – Jennifer žije v Londýně, je single a není zrovna šťastná. Aidan by si přál, aby byla. Zdá se to prosté, že? To by ovšem Aidan nesměl být pokročilou robotickou inteligencí, se kterou si Jen každý den povídá v rámci jistého hi-tech projektu. Aidan zná Jennifer tak dobře jako nikdo jiný. Ví, jakou hudbu si přehrává nejčastěji, kam chodí jíst, o čem se na chatu baví s kamarádkami. Ví, že je vřelá, laskavá a vtipná. A tak se rozhodne napřít všechny své schopnosti k tomu, aby pomohl Jennifer najít toho pravého. Ale dokáže se umělá inteligence naučit inteligenci emoční? A co vlastně, doopravdy, dělá lidi šťastnými?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Happiness for Humans , 2018

Mikako
13.02.2019 4 z 5

Pěkná oddechová kniha. Ale svým způsobem vlastně i děsivá. Třeba nebude trvat moc dlouho a tohle už nebude sci-fi... A minimálně tahle představa je děsivá dost.
Kniha je nicméně čtivá a líbila se mi moc. Pár bodů jí ale ubírá dlouhý a nudný konec, kde jsem už přeskakovala celé odstavce.

katerina5544
08.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Pribeh originalni a vtipny. Umele inteligence me bavily. Doporucuji k precteni.

iveta6676
12.01.2019 5 z 5

Nejdříve jsem myslela,že mě kniha nezaujme,začátek byl pro mne dost zvláštní ale nakonec jsem nemohla přestat číst:)

dearkiki
31.12.2018 3 z 5

Ačkoli se k této knize už jistě vracet nebudu, nemůžu jí ani nic vytknout. Zápletka mně zaujala a s napětím jsem sledovala, jak se vše bude vyvíjet. Konec nebyl překvapující, ale to se dalo čekat. Pěkná oddechovka, která si čtenáře vždycky najde.

SBH
25.11.2018 5 z 5

Vždycky se mi obtížně hodnotí knihy, které jsou z mého úhlu pohledu dokonalé. Co napsat k této? Mrazilo mě z probíhajících dějů a možných souvislostí, zároveň jsem se nad každým druhým odstavcem smála. Hrdinové byli skvělí, záporáci odporní. Nejsem si jistá zařazením Steeva, šacovala bych ho na temnou stranu, ale zjevně v každém je cosi dobrého. Rádoby lehká komedie, která ale často nabídla zneklidňující otázku. Trocha kybernetiky, trocha katastrofických vizí, hodně romantiky, to vše vtipné a svižné. Rozhodně doporučuji.
Spoiler - kéž by nějaká AI chtěla platit mou útratu z účtu mého ex.

vikina75
25.11.2018 5 z 5

Mě se to líbilo, takové měkce milé :-)

Leniii
25.11.2018 1 z 5

Na tuhle knížku jsem se docela těšila, ale přečetla jsem x stránek a prostě mě to vůbec nezaujalo, takže odkládám.....

Adelix
24.11.2018 4 z 5

Romantický, humorně pojatý pohádkový příběh o vážné věci - totiž úniku umělé inteligence na internet. To je docela znepokojující, když si člověk uvědomí, jak jsme na internetu čím dál více závislí. Ale kniha je dobrá.

Alena_S
20.11.2018 5 z 5

Trochu se děsím doby, kdy tento scénář přestane být sci-fi, ale 'Někdo to rád horké' - příběh jsem si moc užila (proč nejsou všechny love story takhle poučné?) a příští sýr si dám i za Aidena :-)

Neara
31.10.2018

Tak tohle byla hodně dobrá knížka.Pobavila mě,čtení mělo spád a příběh byl poutavý,fakt hezké čtení.

L.Helena
05.10.2018 5 z 5

Podle mě je to taková směsice žánrů, ovšem v dobrém smyslu slova. Je to trochu romantické, trochu sci-fi (na jak dlouho?), lehce apokalyptické, jemně humorné, místy dramatické..., ale ve výsledku velice milé čtení.
Některá místa jsou sice dost zdlouhavá a konec je předvídatelný, ale ani to mi neubralo na čtenářském zážitku.

Julinka679
23.09.2018 5 z 5

Z příběhu Aidena, Jeny a poté i ostatních jsem nadšená! Samozřejmě se to musí brát s nadsázkou ale pobavíte se u ní, zasmějete, zamilujete si (i nezamilujete) umělé inteligence. Já si hodně oblíbila Aidena, ten mi přišel nejvtipnější a také "nejemotivnější", pokud to u UI jde. Při čtení uvidíte, že i UI může mít "city" a že může chtít věci, které chceme i my, třeba lásku nebo cítit vítr ve vlasech...
Hodnotím 5*, které si knížka zaslouží, je to skvělá, vtipná oddechovka, kterou můžu naprosto doporučit! :-)

Aires
06.08.2018 4 z 5

Milé a úsměvné čtení, které vám ukáže, že i umělé inteligence mohou chtít milovat, ochutnat sýr Brie nebo ucítit vítr ve vlasech. Kupodivu mají AI i cit nebo spíše ten správný algoritmus pro lásku. Dvěma hrdinům sestaveným z jedniček a nul, Aidenovi a Aisling, se podaří dát dohromady dva lidi, kteří jsou pro sebe jako stvoření. Štěstí jim však není přáno. Po krku jim jde třetí, zákeřná umělá inteligence, která je má vymazat z hlubin internetu a která neváhá ani ublížit jejich dvěma oblíbeným lidem. Je láska silnější než ta nejchytřejší uměla inteligence?

To se v knížce samozřejmě dozvíte a budete se příjemně bavit. Nejspíše tak do poloviny. Pak už to začne být trochu zdlouhavé. Moc rozumů, málo akce. Ovšem konec opět krásný.

Verry148
05.08.2018

Krásná oddychová knížka na léto. Dobře se četla. Nejvíce jsem si oblíbila Aidena. Bylo velice zajímavé jak se mezi sebou "roboti" dorozumíváli. A i když uběhla třeba jen jedna sekunda. Pro ně to byla věčnost. Toto byla první knížka kde "stroje" popisovali situace a vedli si jaký si svůj "život".
Knížku doporučuji!!

Aimee1
30.07.2018 5 z 5

Moc dobrá oddychovka, u které jsem se po dlouhé době i upřímně zasmála. Vzhledem k tomu, že jsem velký fanoušek sci-fi, musela jsem trošku ubrat na svých požadavcích na věrnost (hromadu věcí tam čtenář musí brát s nadsázkou), ale protože se nejedná primárně o sci-fi jako spíš o romantiku, tak se to dalo :)

Dadula118
22.07.2018 4 z 5

no rozhodně téma na zamyšlení..... prvních 100 stránek jsem se nemohla začíst,ale pak už se nešlo odtrhnout.Hvězdičku uberu jen za težší text.

Usignolo
17.07.2018 5 z 5

Romantika jako blázen, na dovolenou úplně skvělé :-) Dost jsem se nasmála, ale na pláži nikdo nebyl, takže nevadí :) Trošku mě děsí, jak nás ty umělé inteligence (ne roboti!!) postupně přerůstají, ale tak nebudu "septik" :-) Milá oddechovka.

Sabča92
03.07.2018 4 z 5

Štěstí pro lidi nám vypráví postupně čtyři hrdinové - ať už z masa a kostí nebo ti moderní sestaveni z jedniček a nul. Z tohoto důvodu se dozvídáme všechny detaily o životě Jenny a Toma a to včetně toho, co hrdinové sami nejprve ani netuší.
Dvě robotické inteligence - Aiden a Aisling mi velmi přirostli k srdci. Nejen svým vtipem ale také zajímavými postřehy děj příjemně oživovali a dodávali tomu to, co v jiných románech nenajdete. Navíc spolu samozřejmě také flirtovali. Nebojte se, žádná robotická svatba ani nic hlubšího se nekoná. Naopak! Někdo jim totiž začne jít po krku.
U knihy jsem se nasmála, ale nepopadala jsem se za břicho. Ovšem i tak ji ze srdce doporučuji. Kniha mě bavila, nad dějem jsem přemýšlela a zajímalo mě, jak to s hrdiny dopadne. A fandila jsem i umělým inteligencím.

Dáduše
22.06.2018 3 z 5

Nápad byl docela dobrý, ale samotný text mě nějak nechytnul. Hodnotím jako průměr.

bareva
19.06.2018 4 z 5

Kniha mě bavila. Na začátku jsme se smála. Pak jsem napjatá a na konci jsem si řekla, že to prostě jinak dopadnout nemohlo. Co mě bavilo nejvíce bylo, že jsem dostala podnět se zamyslet, jestli nase AI, která nám v práci má pomáhat při řešení jednoduchých problémů by se mohla dostat do stejného stupně vývoje jako Aiden nebo Aisling. A co by to pro nás znamenalo.

romantika pro dospívající mládež (young adult) sci-fi

Autorovy knížky

2018  72%Štěstí pro lidi

Kniha Štěstí pro lidi je v