Štěstí pro lidi

Štěstí pro lidi https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371810/bmid_stesti-pro-lidi-K7H-371810.jpg 4 179 65

Humorem nabitá romance pro 21. století. – Jennifer žije v Londýně, je single a není zrovna šťastná. Aidan by si přál, aby byla. Zdá se to prosté, že? To by ovšem Aidan nesměl být pokročilou robotickou inteligencí, se kterou si Jen každý den povídá v rámci jistého hi-tech projektu. Aidan zná Jennifer tak dobře jako nikdo jiný. Ví, jakou hudbu si přehrává nejčastěji, kam chodí jíst, o čem se na chatu baví s kamarádkami. Ví, že je vřelá, laskavá a vtipná. A tak se rozhodne napřít všechny své schopnosti k tomu, aby pomohl Jennifer najít toho pravého. Ale dokáže se umělá inteligence naučit inteligenci emoční? A co vlastně, doopravdy, dělá lidi šťastnými?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Happiness for Humans , 2018

knihovna22
29.06.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka - taková moderní červená knihovna napsaná chlapem, tudíž psána s nadhledem a humorem. Přečteno za 3 dny, žádné úmorné trápení :-)

baru_h
06.06.2020

V knihkupectví mě zaujala anotace, říkala jsem si, že něco takového jsem ještě nečetla. Ale.. od začátku mě to vůbec nebaví. S každou další stránkou jsem si myslela, že to bude lepší, ale není. Ani se mi to nechce dočíst, takže končím na 86 stránce. Nevím, jestli se ke knize vrátím, zatím vím jen, že mne to neoslovilo.

orson
14.03.2020 3 z 5

U knihy mě zaujala anotace, přece jen živá umělá inteligence v našem světě, to je spousta možností pro autora. Bohužel knížka byla hodně těžce napsaná a do čtení jsem se musel hodně dlouho nutit. Myslím, že ten potenciál autor nevyužil ani z poloviny.

veronika8042
13.10.2019 2 z 5

Tak já nevím, co si mám myslet o této knize. Námět knihy má velký potenciál, ale spisovatelka ho nevyužila úplně do detailu.
Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale naopak některé byly úplně perfektně napsané, jelikož u některých pasazi jsem měla husí kůži.
Nemůžu říct úplně, že by se mi kniha nelíbila. Byla to taková oddechový, u které vypnete a jen čtěte. Počet postav tam je tak akorát, nikdo se mi nepletl. Ihned jsem pochopila o koho jde.
Navíc se mi moc líbilo střídání postav, jak dej na sebe navazoval, to bylo super. Ale vím, že tuhle knihu si znovu nepřečtu. Jednou stačilo.

Annkag
27.09.2019 4 z 5

Tak ako toto bol fakt úlet.Niečo takéto Som fakt ešte nečítala.
Strašné zajímavé spracovanie myšlenky,ktorá trápí mnoho lidí,pri pohlade na pokročilost technologie....Umělá inteligencia,ktorá dá dohromady dvoch lidí a tretia sa snaží všetko smazať.
No nie děsivá myšlenka nie moc vzdialenej budúcnosti?

mariva
08.08.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, říkala jsem si, že jsem zase jednou sáhla hodně vedle, protože počítačová terminologie je pro mě velká neznámá. Pak se ale děj dostal do pohybu a najednou jsem se docela dobře bavila a protože jsem chtěla vědět, jak vše dopadne, dočetla jsem pak už knihu až do konce. Prostě ji nešlo odložit. Takže sice to bylo něco úplně jiného, než obvykle čtu, ale překvapivě mě kniha hodně bavila.

lucycom
09.07.2019 3 z 5

Takový slibný začátek to byl! Myšlenka originální, ale myslím, že se to dalo rozehrát lépe. (Nemuselo tam být tolik těch AI, stačil by podle mě Aiden, se kterým by se rozehrálo víc situací -ať zákeřných vůči tomu ex, nebo nějakých nečekaných, více rozehrát ty možnosti, že se může různě napojit na elektroniku atd.)

Sečteno podtrženo - oddechovka fajn, ale za mě se s tím nápadem dalo lépe pracovat a příběh časem upadá, musela jsem se přemáhat a z výsledku jsem ani nebyla překvapená :)

Libušš
01.07.2019 2 z 5

Oddechovka, která nestojí ani o to se urazit, nebo výrazně nadchnout. Prostě další z knih, které jenom čtete, vypnete mozek a je vám vše jedno. Technicky vzato je to blbost - robot a člověk, jak spolu komunikují (ooo jak originální) - ale není to taková trapárna, jak by semohlo zdát. Takový průměr. Pokud bude někde za levný peníz, rozhodně to nebude špatnej kauf.

Pettinka
02.06.2019 2 z 5

Za mě teda nic moc :( Bohužel. Zbytečně natažené, je úplně jasné, co se bude dít. Žádný nečekaný zvrat - typická romanťárna. Mám romanťárny ráda, ale nějak lépe psané a zajímavěji podané.

okeey
31.03.2019 2 z 5

No.. moderní technologie, umělé inteligence, některé hodné, některé dokáží nadělat pěknou paseku, nějaká ta láska. Přišlo mi to celý takový divný.. nemůžu si pomoct. Kniha mě prostě zklamala. Místy jsem si říkala, jo, už se to rozjíždí a vypadá, že to bude docela hezký, ale pak zase přišlo něco, co mě utvrdilo v tom, že tento příběh prostě není pro mě.. bohužel

Alethea_k
31.03.2019 3 z 5

Zase jedna ve škatulce: neurazí, nenadchne.
Kniha se čte úplně sama, zamilujete si jak lidi, tak všechny představitele umělé inteligence, ale všem je od pohledu jasné, jak to dopadne. Odpočinkové, milé, ale 5* nemůže kniha dostat ani náhodou.

padajicidvere
29.03.2019 2 z 5

Za mě oddychové čtení, které je skutečně nenáročné, ale také nijak zvlášť zajímavé.

vermiceli
23.03.2019 4 z 5

Velice čtivá a zábavná kniha, která trošičku nutí k zamyšlení k tomu, jak to v tom našem super moderním světě je a bude?

maryska09
20.03.2019 5 z 5

Po sérii dramat, detektivek a válečných tragédií se mi dostala do ruky tato kniha a jsem za ní opravdu vděčná. Štěstí pro lidi je milá, oddechová knížka, která zaujme, dobře se čte a hlavně baví. Doporučuju všem, kteří si chtějí trochu oddychnout od vážných témat a přečíst si dobrý příběh.

Efča59
18.03.2019 1 z 5

Mrzí mě to, ale sto stran jsem se do knihy nutila a pak jsem to vzdala..

Ouninka
07.03.2019 3 z 5

Štěstí pro lidi byla zvláštní kniha...ze začátku se mi trošku hůř četla, některé pasáže byly v oblasti IT těžké na pochopení, některé věty a vsuvky mi připadaly nesmyslné...nicméně cca od poloviny už měla kniha spád a četla se líp....zajímavý námět knihy...bavila mě, ale úplně odvařená jsem z knížky bohužel nebyla :-)

polynka1234
27.02.2019 3 z 5

Do půlky mě kniha moc nebavila. Pak jsem ale měla problém přestat číst. Celkově knihu hodnotím jako milou oddechovku. Nejvíc jsem si užívala Toma sympataka a Aidena.

bagel
19.02.2019 4 z 5

Originální a zajímavý příběh, ve druhé polovině dost zdlouhavý. Konec to ale napravil.

knih.sasa
16.02.2019 3 z 5

Vcelku originální myšlenky umělé inteligence, která žije s jedním člověkem, kterému se snaží dohodit ideálního partnera. Hlavně se neprozradit, že snad prožívá i emoce, které by jí měly být cizí. Dobře se čte, některé části mě tolik nebavily, ale jako celek hodnotím jako pěknou romantickou oddechovku se zajímavým tématem k zamyšlení.

czokies
15.02.2019 5 z 5

Tuhle knizku jsem si tak uzila! Knizky s trochou techniky z blizke budoucnosti me bavi. Pribeh je vypraven z nekolika uhlu pohledu, takze se dozvidame i o "pocitech" umelych inteligenci. Knizka je vyborne napsana, je vtipna a zaroven napinava, svih a dej mela uz od prvni stranky.
Pokud mate radi serial Black Mirror, tuhle knizku si zamilujete

romantika pro dospívající mládež (young adult) sci-fi

Autorovy knížky

2018  72%Štěstí pro lidi

Kniha Štěstí pro lidi je v